خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

88 هزار داوطلب آزمون دکتری سال 1403 انتخاب رشته کردند

انتشار 11 اردیبهشت 1403

سوفیانیوز: مشاور سازمان سنجش با اشاره به انتخاب رشته آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال 1403 گفت: تاکنون بیش از 88 هزار نفر فرم انتخاب رشته دکتری را تکمیل کردند.

88 هزار داوطلب آزمون دکتری سال 1403 انتخاب رشته کردند

به گزارش پایگاه خبری سوفیانیوز، علیرضا کریمیان، مشاور سازمان سنجش گفت: از 151 هزار و 643 داوطلب شرکت کننده در آزمون دکتری 1403 تعداد 125 هزار و 174 نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند و کارنامه نتایج اولیه آزمون دکتری از 28 فروردین ماه 1403 در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

وی افزود: افرادی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در یک یا چند کد ترکیب رشته از مجموعه امتحانی در دوره روزانه یا سایر دوره‌ها شده‌اند، تا ساعت 24 روز چهارشنبه 12 اردیبهشت فرصت دارند نسبت به ثبت کدرشته محل‌های انتخابی خود حداکثر 50 کدرشته محل اقدام کنند.

کریمیان با اشاره به اینکه از تعداد بیش از 125 هزار نفری که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، 68 هزار و 765 نفر مرد و 56 هزار و 409 نفر زن هستند، گفت: تاکنون بیش از 88 هزار نفر از داوطلبان مجاز نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند، اما این آمار شامل مجازین دانشگاه آزاد اسلامی نیست.

وی یادآور شد: با توجه به چهار اصلاحیه برای دفترچه راهنمای انتخاب رشته و اضافه شدن ظرفیت و یا تغییر و حذف برخی کدرشته محل ها، داوطلبان در صورت نیاز می‌توانند نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود تا ساعت 24 روز چهارشنبه 12 اردیبهشت اقدام کنند.

مشاورسازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته بوده و علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است به درگاه دانشگاه آزاد به آدرس www.azmoon.org مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های آن دانشگاه اقدام کنند. کد دسترسی برای انتخاب رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی در انتهای کارنامه سنجش درج شده است.

کریمیان افزود: اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم شامل مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و … در دهه اول خردادماه 1403 از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق