خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

خبرهای خوش وزیر علوم برای دانشگاهیان

انتشار 23 اردیبهشت 1403

سوفیانیوز: وزیر علوم از تدوین دستورالعمل جامع پژوهانه دانشگاهیان خبر داد و گفت: این دستورالعمل از مهرماه جاری اجرایی خواهد شد.

خبرهای خوش وزیر علوم برای دانشگاهیان

به گزارش پایگاه خبری سوفیانیوز، با تاکید بر اینکه دو خبر خوب و مهم قرار است برای جامعه دانشگاهی اتفاق بیفتد، اظهار کرد: اول اینکه همه کارهای تدوین دستورالعمل جامع پژوهانه دانشگاهیان انجام شده است و به محض اینکه برنامه توسعه هفتم ابلاغ شود، این دستورالعمل را در هیات وزیران مصوب و ابلاغ خواهیم کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: اساتید دانشگاه ها معتقد هستند اعتباری که برای انجام رساله های دکتری و پایان نامه های کارشناسی ارشد داده می شود، کافی نیست و بر این اساس ما پژوهانه جامع را تدوین کردیم.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: با ابلاغ دستورالعمل جامع پژوهانه فوق، اعتبار خوبی را برای انجام رساله های دکتری و پایان نامه های کارشناسی ارشد تخصیص خواهیم داد. اگر رساله ها و پایان نامه ها کاربردی و فناورمحور باشند، میزان اعتبار اختصاصی دو یا سه برابر خواهد شد.

زلفی گل تاکید کرد: میزان پژوهانه اختصاصی برای دانشجویان رشته های علوم طبیعی کارشناسی ارشد نصف کل مبلغ حقوق استادیار پایه یک است. این میزان برای رساله های دکتری به اندازه حقوق کامل یک ماه استادیار پایه یک می باشد و اگر تحقیقات کاربردی باشد، این میزان به دو و اگر فناور محور باشد به سه برابر افزایش خواهد یافت.

وزیر علوم یادآور شد: دستورالعمل جامع پژوهانه دانشگاهیان از مهرماه سال جاری اجرایی خواهد شد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق