خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


اختصاص 1.8 درصد ظرفیت دانشگاه ها به دانشجویان خارجی

انتشار : 24 مرداد 1401

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس برنامه ششم باید 1.8 درصد ظرفیت دانشگاه ها به دانشجویان خارجی اختصاص یابد.

اختصاص 1.8 درصد ظرفیت دانشگاه ها به دانشجویان خارجی

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، هاشم داداش پور بعدازظهر یکشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گرگان، اظهارکرد: در سفرهای استانی رئیس جمهور در مجموع 57 هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار برای حوزه عمرانی دانشگاه‌های کشور مصوب شده است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشته‌های دانشگاه علوم کشاورزی، گفت: در سال 97 در رشته مرتع و آبخیزداری تعداد شرکت کنندگان در مقطع ارشد 509 نفر و ظرفیت پذیرش 568 نفر بود و 460 نفر پذیرفته شده و این آمار در سال گذشته به 337 شرکت کننده، 390 نفر ظرفیت پذیرش رسید که در نهایت 205 نفر پذیرش شدند.

وی بیان کرد: در مقطع کارشناسی ارشد رشته جنگل هم در سال‌های 97 و 1400 تعداد شرکت کنندگان، 296 و 169 نفر و ظرفیت پذیرش هم در این بخش 240 و 187 نفر بود که در نهایت 204 و 132 نفر پذیرفته شدند.

داداش پور با اشاره به کاهش تعداد دانشجویان در رشته‌های مرتبط کشاورزی، اضافه کرد: این مساله برای آینده کشور که در سال 2020 یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کشاورزی بود و براساس اعلام سازمان جهانی غذا در تولید 20 محصول کشاورزی رتبه سوم تا نوزدهم را دارد، نگران کننده است.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم بیان کرد: طی این سال‌ها نتوانستیم انگیزه لازم را بین دانشجویان ایجاد کرده و ظرفیت‌های رشته‌های علوم کشاورزی را گسترش دهیم.

وی با اشاره به تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی، گفت: تا اسفند سال گذشته 94 هزار و 408 دانشجو خارجی داشتیم و در مهر ماه 108 هزار نفر دانشجو غیرایرانی مهمان ما بودند.

داداشی پور افزود: براساس داده‌های وزارت علوم، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، یک درصد از کل دانشجویان این دانشگاه خارجی بوده و با توجه به برنامه ششم توسعه که موظف هستیم 1.8 ظرفیت دانشگاه‌ها را به حوزه دانشجویان خارجی اختصاص دهیم، توجه ویژه ای به این بخش داشته باشیم.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق