خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

جدیدترین بلک لیست و مجلات نامعتبر دانشگاه آزاد سال 1401

انتشار 22 مرداد 1401
مطالعه 8 دقیقه

امروزه با افزایش شمار متقاضیان برای چاپ مقاله، تعداد مجلات نامعتبر و جعلی نیز رو به افزایش می‌باشد. پژوهشگران بایستی قبل از ارسال مقاله خود به یک مجله، به دقت در مورد آن تحقیق کرده و سپس اقدام کنند تا وقت و انرژی آن‌ها ضایع نشود. در این بخش از اشراق ابتدا به بررسی این نوع مجلات می‌پردازیم و سپس جدیدترین بلک لیست دانشگاه آزاد را بررسی خواهیم کرد.

جدیدترین بلک لیست و مجلات نامعتبر دانشگاه آزاد سال 1401

مجلات بلک لیست چه نوع مجلاتی هستند؟

مجلات بلک لیست دارای سایت معتبر و ISSN مشخصی هستند که درواقع از نظر ماهیت هیچ مشکلی ندارند و زمانی به چاپ مقالات در ایندکس های مختلف اقدام می‌کردند اما با گذشت زمان و به دلایلی مانند چاپ زیاد مقالات نامعتبر و بدون صلاحیت، داوری‌های ناعادلانه و از روی سلیقه، چاپ مقالاتی که با اسکوپ مجله همخوانی ندارد، چاپ بیش از حد مقاله فقط در یک شماره و... وزارت علوم آن‌ها را در بلک لیست و یا لیست سیاه خود قرار می‌دهد. نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که مقالاتی که قبل از بلک لیست شدن مجله در آن به چاپ رسیده‌اند، هیچ مشکلی از لحاظ اعتبار و ارزش نخواهند داشت دلیل آن نیز این است که هیچ راهی برای این‌که پیش بینی کرد آیا مجله انتخابی در آینده بلک لیست خواهد شد یا خیر وجود ندارد؛ بنابراین اگر یک مجله جز مجلات جعلی نباشد و بعد از دانستن این که بلک لیست نشده است می‌توانید مقاله خود را جهت داوری ارسال کنید.آیا مجلات بلک لیست همان مجلات جعلی به شمار می آیند؟

اگر بخواهیم به‌طور دقیق‌تر به این موضوع بپردازیم باید بگوییم که مجلات بلک لیست با مجلات جعلی متفاوت است. مجلات بلک لیست درواقع در ابتدا جز مجلات معتبر علمی به حساب می‌آمدند که بعدها به دلایلی که در ابتدا مطرح شد، در لیست سیاه قرار گرفته اند اما مجلات نامعتبر یا جعلی از همان ابتدا جز مجلاتی هستند که به صورت تقلبی کار می‌کنند و ISSN فیک و یا دروغین دارند. درواقع این نوع مجلات یک کپی برداری غیرقانونی از سایت سایر مجلات معتبر می‌باشد که هدف آن‌ها کلاهبرداری از پژوهشگرانی است که بدون آگاهی جهت پذیرش و چاپ مقاله خود هزینه پرداخت می‌کنند و متاسفانه مقاله آن‌ها هیچ وقت به مجله ارسال نمی‌شود و حتی ممکن است پژوهش آن ها نیز دچار سرقت ادبی شود. وزارت علوم این مجلات را جز لیست سیاه نمی‌آورد و صرفاً با نام مجلات جعلی و نامعتبر می‌شناسد.

FAKE

چگونه می توان مجلات جعلی را تشخیص داد؟

واقعیت امر این است که شاید کمی تشخیص ظاهری وبسایت مجله جعلی با مجله معتبر قابل دشوار باشد. اما با درنظر گرفتن چند مورد زیر می توان به نتیجه مشخصی رسید و تا حدی بتون مجلات دروغین را شناسایی کرد:

نام مجله را به طور کامل در گوگل جستجو کنید. یعنی فقط یک یا چند کلمه اصلی را جستجو نکنید بلکه تک تک لغات اسم و عنوان مجله را به صورت کامل در گوگل درج کنید.

اگر اسم ادیتور مجله را می‌دانید، اسم ادیتور را نیز در گوگل جستجو کنید.

وبسایت مجلات جعلی معمولا خیلی شبیه به مجلات اصلی طراحی می‌شوند و فقط ممکن است در یک حرف متفاوت از هم باشند، پس وبسایت این گونه مجلات را با دقت زیاد بررسی کنید تا دچار اشتباه نشوید.

برخی از مجلات جعلی و نامعتبر، انواع مقالات علمی و تخصصی را در حوزه های مختلف می‌پذیرند در حالی که مجلات معتبر معمولا در یک حوزه اختصاصی فعالیت می‌کنند.

مجلات جعلی معمولا در بخش آرشیو خود، انبوهی از مقالات چاپ شده را دارند تا به نوعی اثبات کنند که جزو مقالات جعلی نیستند ولی شما می‌توانید عنوان یکی از مقالات را جستجو کنید و مطمئن شوید که قبلا در مجله ای به چاپ رسیده است یا نه. این نشان می‌دهد که این گونه مجلات حتی مقالات را نیز می‌توانند از ژورنال های معتبر کپی کرده و یا به بیان بهتر سرقت نموده و تلاش می‌کنند که خود را معتبر جلوه دهند.

قدمت تاسیس وب سایت مجلات نشانه بارز جعلی بودن یا نبودن آن ها می‌باشد.تاریخ تاسیس وب سایت مجلات جعلی یا نامعتبر معمولا به چند سال گذشته برمی‌گردد.

بسیاری از مجلات جعلی به منظور جذب پژوهشگران، ایمیل خود را به آن ها می‌دهند، در حالی که مجلات معتبر به هیچ عنوان به کسی ایمیل شخصی خود را نمی‌دهند.

برخی از این گونه مجلات ISSN مشخصی ندارند.

چگونه می توان مجلات را اعتبارسنجی کرد؟

چاپ مقاله چه در مجلات بلک لیست چه در مجلات جعلی هیچ امتیازی برای پژوهشگر ندارد و در واقع مقاله او سوخت خواهد شد. بنابراین قبل از سابمیت مقاله باید به دقت تمامی جوانب را سنجید. در ذیل به برخی از سایت هایی که می توان به کمک آن ها مجلات معتبر را شناسایی کرد اشاره می کنیم همچنین در ویدیوی مقابل نیز می توانید طرز کار با سایت های مختلف اعتبارسنجی را مشاهده کنید.

  • مرکز برنامه ریزی و سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم و تحقیقات فناوری (https://rppc.msrt.ir/fa)

  • دفتر گسترش تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی (http://rvp.iau.ir/sp/)

  • مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی (http://blacklist.research.ac.ir/)

  • سامانه اعتبارسنجی مجلات علمی(http://impactfactor.ir/)

دانلود جدید ترین بلک لیست و مجلات نامعتبر دانشگاه آزاد سال 1401

قبل از اینکه لیست مجلات را بررسی کنیم بهتر است درمورد چند نکته که به لیست سیاه دانشگاه آزاد مربوط است صحبت کنیم:

برای مجلاتی که آدرس وب سایت اصلی آن ها موجود می باشد، هر سایت دیگری به جز وب سایت اصلی، جعلی محسوب خواهد شد.

برای مجلاتی که آدرس وب سایت اصلی آن ها موجود نمی باشد، ارایه هارد کپی مجله مورد نظر جهت دریافت تشویقی و نمره الزامی است.

در خصوص معتبر بودن وب سایت اصلی مجلات موجود در این جدول از نظر سازمان مرکزی، به آخرین بخشنامه های موجود در خصوص مجلات نامعتبر (مندرج در آدرس Http://rvp.iau.ir/sp ) مراجعه شود.

واحدهای دانشگاهی از ارایه مقاله در وب سایت های جعلی و مجلات کم اعتبار یا بی اعتبار خودداری کنند.

مجلات کم اعتبار یا بی اعتبار، مجلاتی هستند که دارای روند داوری و چاپ غیرمعمول بوده و پس از دریافت مبلغی، مقالات را چاپ می کنند. این مقالات مشمول دریافت تشویقی و امتیاز نیستند.

بلک لیست

دانشجویان و پژوهشگران عزیز جهت دریافت جدیدترین لیست سیاه دانشگاه آزاد سال 1401 می توانید روی لینک زیر کلیک کنید

خدمات موسسه انتشاراتی اشراق در زمینه پذیرش و چاپ مقاله

موسسه انتشاراتی اشراق، جامع‌ترین و برترین پلتفرم ارائه خدمات ترجمه و سایر خدمات زبانی در ایران است. مترجمان ایرانی و خارجی ما در زمینه رشته های تخصصی خود اقدام به ترجمه می نمایند. ما در موسسه انتشاراتی اشراق، خدمات ترجمه تخصصی کتاب، ترجمه مقاله، ترجمه متون تخصصی، ویراستاری مقاله و ... ارائه می‌کنیم. خدمات ما در خصوص چاپ مقاله به شرح زیر است:

استخراج مقاله از پایان نامه

نوشتن یک پایان نامه کار بسیار سخت و زمان بر است ولی در نهایت اگر تبدیل به مقاله ای چاپ شده در مجلات معتبر شود بسیار ارزشمند خواهد بود اما بسیاری از دانشجویان به دلیل عدم آشنایی با فنون استخراج یا نگارش مقاله موفق به تبدیل کردن آن به مقاله استاندارد نمی شوند به همین دلیل مقالات آنان پس از سابمیت به سرعت ریجکت می گردد. ولی ما در موسسه انتشاراتی اشراق به همراه متخصصین با تجربه آماده ایم تا از پایان نامه شما مقالات با کیفیت استخراج کنیم تا در مجلات معتبر چاپ شوند.

پارافریز مقاله

اگر در نگارش متون و مقالات خود نیاز به استفاده از مطالب مقالات دیگران دارید پس به خدمات پارافریز تخصصی احتیاج دارید تا بدون ترس از ریجکت شدن مقاله تان به دلیل اتهام به سرقت ادبی بتوانید مقاله تان را برای انتشار به مجلات معتبر داخلی و خارجی ارسال نمایید پس متخصصان با تجربه ما در موسسه انتشاراتی اشراق آماده پارافریز مقالات شما هستند.

فرمت بندی مقاله

هر مجله علمی، برای هماهنگ سازی مقالات و یکپارچه سازی و یکدست کردن آنها در زمان چاپ، فرمت و قالب خاصی را برای مقالات ارسال شده در نظر می گیرد که اگر این فرمت در یک مقاله ای رعایت نشود این مقاله قبل از رسیدن به مرحله داوری ریجکت خواهد شد. پس فرمت بندی یکی از اصول مهم برای پذیرش مقالات در مجلات معتبر است اما به دلیل اینکه هر یک از مجلات قالب و استاندارد خاص خود را دارد پس باید یک فرد متخصص و با تجربه فرمت بندی مقاله را انجام دهد و در این راستا کارشناسان متخصص موسسه انتشاراتی اشراق آماده فرمت بندی تخصصی مقالات شما هستند.

ترجمه مقاله

ترجمه انواع مقالات تخصصی با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن در تمامی رشته ها و زبان های تحت پوشش موسسه انتشاراتی اشراق از جمله انگلیسی، آلمانی، عربی، ترکی استانبولی، چینی، اسپانیایی و غیره توسط مترجمان با تجربه و متخصص انجام می گیرد پس همین حالا می توانید تنها با چند کلیک ساده سفارش خود را ثبت کنید تا از تخصص بهترین مترجمان بهره مند شوید.

ویراستاری مقاله

در برخورد اول با یک مقاله نگارش و خوانایی متن مقاله است که خواننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد در این حالت اگر محتوای مقاله از لحاظ علمی بسیار غنی باشد اما چنانچه از لحاظ نگارشی دارای ایراد باشد مقاله نمی‌تواند نظر خواننده را جلب کند و به دلیل اینکه نحوه ویراستاری مقاله یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار در نحوه امتیازدهی و در عین حال یکی از دلایل اصلی ریجکت مقاله در مجلات علمی و پژوهشی است ما در موسسه انتشاراتی اشراق آماده ویراستاری تخصصی مقالات شما توسط متخصصان با تجربه هستیم.

پذیرش و چاپ مقاله

اگر شما بهترین پژوهش را هم انجام بدهید تا زمانی که نتوانید در مجلات معتبر خارجی و داخلی چاپ و نشر دهید پژوهش های شما ارزشی نخواهند داشت اما به دلیل اینکه هر یک از مجلات روند و روش دریافت پذیرش و هزینه‌های متفاوتی برای نشر مقاله دارند ما در موسسه انتشاراتی اشراق به همراه متخصصان با تجربه در این زمینه آماده ایم تا مقاله شما را در مجلات معتبر بین المللی چاپ و نشر دهیم.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق در خصوص معرفی مجلات معتبر در ارتباط باشید.

برای شروع کار ابتدا باید فایل مقاله را ارسال بفرمایید تا مرتبط ترین مجلات همراه با شرایط آن ها ارسال شود هر کدام مورد تایید شما بود جهت فرمت بندی و سابمیت در آن مجله اقدام می شود.

موسسه اتشاراتی اشراق برای تمامی مجلات معتبر علمی داخلی و خارجی خدمات چاپ مقاله ارائه می دهد.

معرفی مجلات و بررسی شرایط هر کدام در موسسه انتشاراتی اشراق به صورت رایگان برای شما پژوهشگران عزیز انجام می شود.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
2 ماه پیش
در پاسخ به:
دست مریزاد بسیار عالییی!!
با سلام و عرض ادب ضمن تشکر از دیدگاه شما. از حسن توجه شما سپاسگزاریم.
بازدیدکننده
کاوس انجامی
2 ماه پیش
دست مریزاد بسیار عالییی!!
بازدیدکننده
کاوس انجامی
2 ماه پیش
دست مریزاد بسیار عالییی!!
بازدیدکننده
کاوس انجامی
2 ماه پیش
دست مریزاد بسیار عالییی!!
بازدیدکننده
کاوس انجامی
2 ماه پیش
دست مریزاد بسیار عالییی!!
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
6 ماه پیش
بازدیدکننده
نادر رحمانی
6 ماه پیش
خیلی ممنون از مطالب خوبتون واقعا مفید و به درد بخور بود.


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق