خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

مراحل اکسپت و چاپ مقاله علمی

انتشار 15 آبان 1398
مطالعه 4 دقیقه

پذیرش مقاله‌ی علمی و چاپ تضمینی مقالات در همه‌ی رشته‌های علمی و دانشگاهی در مجلات و ژورنال‌های معتبر نظیر ISI ,ISC ,SCOPUS, PUBMED, ELSEVIER و مجلات مورد تایید وزارت علوم و بهداشت و مجلات علمی پژوهشی داخلی و خارجی و کنفرانس‌ها، همایش‌ها و کنگره‌ها در کمترین زمان ممکن در موسسه اشراق

مراحل اکسپت و چاپ مقاله علمی

  مراحل اکسپت و چاپ مقاله علمی  

🔶 انتخاب مجله:   پس از نگارش مقاله، باید مجله‌ای را که قرار است؛ مقاله خود را به آن ارسال کنید را انتخاب کنید. انتخاب مجله یکی از عمل‌های مهمی است که تاثیر مستقیم روی قبول شدن یا عدم قبولی مقاله شما دارد. زیرا اگر مجله‌ای را که در اسکوپ مقاله شما نیست، انتخاب کنید؛ ژورنال مورد نظر در همان ابتدای کار مقاله شما را به دلیل مرتبط نبودن با موضوع مجله، ریجکت می‌کند. پس باید مجله‌هایی که با موضوع مقاله‌ای که نگارش کرده‌اید؛ ربط داشته باشد را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب مجله، به قسمت راهنمای نویسندگان آن مجله بروید و تمامی موارد ذکر شده برای نویسندگان را با دقت بخوانید. مقاله شما باید در چارچوب قوانین مجله تنظیم شود، و اگر مقاله در چارچوب‌‌های تعیین شده‌ی مجله نباشد؛ مقاله‌ی شما از جانب سردبیر ریجکت می‌شود یا در صورت پذیرش اولیه برای مجلات ISI،  پروسه زمانی طولانی‌تری را سپری می‌کند. هر چقدر مقالات بر اساس دستورات مجلات ISI باشد، سردبیر مجله نسبت به مقاله شما دیدگاه بهتری پیدا می‌کند.

پس از انجام تغییرات، مقاله‌تان را به دفعات متعددی بخوانید و از دوستان و همکاران خود در این رشته بخواهید؛ مقاله‌تان را، مطالعه نموده و ایرادات را به شما گوشزد نمایند. انتخاب مجله مناسب، نقش مهمی در اکسپت و چاپ مقاله و یا ریجکت شدن مقاله دارد. پس ملزم هستید در انتخاب مجله مورد نظر دقت بیشتری به خرج دهید.

🔶 سابمیت (Submit):   ارسال مقاله و ثبت درخواست چاپ در یک مجله را سابمیت می‌نامند. سابمیت، فقط جنبه ارائه مقاله در ژورنال را دارد، امتیاز علمی نداشته و در رزومه محاسبه نمی‌گردد. امروزه مجلات ISI، به دو حالت پستی و الکترونیکی سابمیت می‌شوند. بیشتر نشریه‌های ISI، مقالات را به صورت الکترونیکی به دلیل امن‌تر و سریع‌تر بودن آن، ترجیح می‌دهند. در ارسال با پست حتما نامه همراه را، با سه تا پنج نسخه از مقاله پرینت گرفته و همراه با CD حاوی متن مقاله، اشکال و جداول به آدرس پستی مجله ISI سابمیت کنید. فایل مقاله را به فرمت Word یا PDF استفاده کنید. فایل PDF را با دقت مطالعه کنید تا مطمئن شوید تمام حروف، اعداد و نمادها به درستی نوشته شده‌اند و غلط املایی ندارد. از نمادهای غیر استاندارد استفاده نکنید.پس از ارسال مقاله باید منتظر دریافت نامه اعلام وصول از طرف سردبیر بمانید که به ایمیل شما ارسال می‌شود.

🔶 پروسه داوری:   ممکن است مقاله شما به سرعت از جانب سردبیر مورد پذیرش واقع شود. که این اتفاق نادر هنگامی رخ می‌دهد که ایده تحقیقاتی شما واقعاً تازه و جالب باشد؛ اما عمدتاً مقاله پس از غربالگری اولیه و اولویت‌بندی توسط سردبیر یا هیأت سردبیری مجلات ISI، در اختیار چند داور یا کارشناس قرار می‌گیرد؛ تا به دقت آن را ارزیابی نمایند. داوران موظف‌اند در بازه زمانی که در اختیار دارند، مقاله را نقد و بررسی و نظراتشان را اعلام کنند. معمولاً فرمی در اختیار داور قرار می‌گیرد تا بر اساس آن، ناب بودن، کیفیت و نقاط ضعف و قوت مقاله را بررسی کند.

  وضعیت مقاله پس از داوری معمولاً به یکی از صورت‌های زیر خواهد بود  

🌵پذیرش برای چاپ

🌵پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات جزئی

🌵پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات کلی

🌵بررسی مجدد احتمالی برای چاپ پس از اصلاحات اساسی

🌵بررسی احتمالی برای چاپ در قالب نامه به سردبیر یا گزارش کوتاه

🌵غیر قابل چاپ

   ویژگی های مقالات موفق و معتبر   

  • 🌊مقاله موفق کاملا روی موضوع مورد بحث تمرکز می‌کند.
  • 🌊مقاله نشان می‌دهد که نویسنده عمیقا موضوع مقاله و منابع استفاده شده را درک کرده است.
  • 🌊مقاله نشان می‌دهد که نویسنده منابع زیادی از جمله مقالات نویسندگان معتبر را به خوبی مطالعه کرده است.
  • 🌊مقاله نظرات مخالف را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد و نشان می‌دهد که مطلب ارائه شده در مقاله معتبرتر است.
  • 🌊سازماندهی روند مقاله بصورت منطقی.
  • 🌊هر نکته‌ای توسط مطالب ثابت شده و مثال‌ها حمایت می‌شوند.
  • 🌊مطالب باید اصل باشند و از جایی کپی نشده باشند.
  • 🌊از فرمت استاندارد مقاله‌نویسی پیروی کند.
  • 🌊بهتر است مقاله را به زبان انگلیسی ترجمه کنید.

 

🍒  موسـسـه اشـ▫ـ▫ـراق   

موسسه اشراق این قابلیت را دارد که بهترین خدمات را در راستای درخواست شما در انواع زمینه‌های علمی ارائه دهد. فقط کافیست سفارش خود را از طریق راه‌های ارتباطی موسسه ثبت کنید. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت‌های تحقیقاتی و طرح‌های پژوهشی محسوب می‌گردد. ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده‌ی ارائه خدمات به کلیه‌ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم.

🍓  برای مطالعه بیشتر▫▫▫▫  

🥥  برای ثبت سفارش کلیک کنید  

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
در پاسخ به:
قیمت تبدیل پایان نامه ب کتاب و همینطور قیمت چاپ مقاله isc
با سلام و احترام هزینه ها و مدت زمان را م یتوانید از رطیق راه های ارتباطی از کارشناسان دریافت نمایید . isi.eshragh@gmail.com 09911851170 بهراد @eshrag_company
بازدیدکننده
طیب
3 سال پیش
قیمت تبدیل پایان نامه ب کتاب و همینطور قیمت چاپ مقاله isc


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق