خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

رئیس سازمان سنجش: نتایج اولیۀ کنکور ارشد اواخر اردیبهشت ماه اعلام می‌شود

انتشار 5 اسفند 1402

رئیس سازمان سنجش گفت: آزمون کارشناسی ارشد سال 1403 برای اولین بار با آزمون دکتری برگزار شده است که نتایج اولیه همزمان در اواخر اردیبهشت 1403 اعلام می‌شود.

رئیس سازمان سنجش: نتایج اولیۀ کنکور ارشد اواخر اردیبهشت ماه اعلام می‌شود

به گزارش موسسه انتشاراتی اشراق به نقل از پایگاه خبری سوفیانیوز، عبدالرسول پورعباس در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی دانشگاه شهید بهشتی در آزمون کارشناسی ارشد 1403 در جمع خبرنگاران گفت: بیش از 476 هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند که 53 درصد زن و 47 درصد مرد هستند.

وی افزود: حدود 45 هزار نفر داوطلب در تهران شرکت کرده اند. داوطلبان در 132 کدرشته شرکت کرده اند که بیشترین داوطلب در گروه علوم انسانی هستند.

رئیس سازمان سنجش درباره اعلام نتایج آزمون‌های ارشد و دکتری گفت: قرنطینه اول طراحی سوال این آزمون‌ها از یک ماه پیش آغاز شده است و پس از برگزاری آزمون ارشد و دکتری به موازات هم تصحیح اوراق آغاز می‌شود و قرنطینه دوم شروع می‌شود.

وی درباره میزان پذیرش در دکتری تخصصی یادآور شد: تعداد 12 هزار نفر در دکتری تخصصی در دانشگاه‌های دولتی پذیرفته می‌شوند به همین تعداد در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته می‌شوند. البته هنوز ظرفیت نهایی نشده و دانشگاه‌ها در حال تکمیل پرتال ظرفیت خود هستند.

پورعباس یادآور شد: نوبت اول کنکور 1403 نیز در اردیبهشت و نوبت دوم کنکور در تیرماه برگزار می‌شود و داوطلبان 4 نمره خواهند داشت.

وی افزود: افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی در کنکور به همان میزان 20 درصد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان سنجش درباره فعالیت سازمان ملی سنجش گفت: تغییری در سازوکار اجرایی آزمون‌های کشوری نخواهیم داشت اما وظایف سازمان سنجش بیشتر خواهد شد و فعالیت سایر دستگاه‌ها در حوزه آزمون نیز به سازمان ملی سنجش محول خواهد شد. به زودی جزئیات آن مشخص خواهد شد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق