خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


تقویت رزومه با چاپ کتاب

انتشار : 8 آذر 1397
مطالعه : 4 دقیقه

راهکارهای اصولی و اساسی به منظور تقویت رزومه دکتری در اختیار پژوهشگران عزیز قرار داده می شود تا بتوانید رزومه خود را تقویت نمایید ، همچنین با دانلود نمونه فرمت های رزومه دکتری می توانید به راحتی یک رزومه قوی را در مصاحبه دکتری ارائه دهید .

تقویت رزومه با چاپ کتاب

به منظور تقویت رزومه و اینکه چه مواردی سبب تقویت رزومه می شود و آیا اصلا چاپ کتاب موجب تقویت رزومه می شود یا نه ؛ در ابتدا باید با معنی و مفهوم رزومه آشنا شویم و اینکه رزومه به چه به منظور نوشته می شود و چه هدفی دارد ؟ با انواع رزومه و عوامل تقویت آن آشنا شویم ؟

رزومه چیست ؟

معنی و مفهوم واژه رزومه آنچه که در ویکی پدیا آمده است اینگونه می باشد : کارنامک یا رزومه (فرانسوی  ( résumé به نوشته‌ای گفته می‌شود که پیشینه تحصیلی، مهارتی و شغلی و برخی جزئیات زندگی یک شخص در آن درج می‌شود تا  شرکت ها و کارفرماها بتوانند با مطالعه آن درمورد استخدام یک شخص تصمیم بگیرند.

برای موفقیت در کاریابی ، معمولاً تهیه یک کارنامک مناسب اهمیت زیادی دارد.  درستی نوشتاری و بی‌غلط بودن کارنامک نیز از موارد مهم تهیه یک کارنامک دانسته می‌شود.

علاوه بر کاربرد رزومه در معرفی و بیان سوابق فرد به منظور استخدام در شرکت یا اداره ای به منظور ورود به عرصه جدید علمی نیز مورد استفاده قرار می گیرد . مثلا برای عضویت در هئیت علمی دانشگاهها و یا افزایش رتبه علمی و اما مهم ترین بخش کاربرد که موضوع مورد بحث ما نیز می باشد ، استفاده از رزومه به منظور معرفی سوابق علمی و پژوهشی دانشجو برای ورود به مقطع دکتری می باشد .

پس دانستیم که دو نوع رزومه با عنوان های رزومه کاری و رزومه علمی وجود دارد . در این نگارش سعی داریم درخصوص رزومه علمی و موارد آن صحبت کنیم .

یکی از موارد کاربرد رزومه علمی در مصاحبه دکتری می باشد . پس از قبولی در آزمون دکتری باید در جلسه مصاحبه شرکت نمایید و امتیازهای لازم به منظور ورود به مقطع دکتری را بدست آورید . در جلسه مصاحبه موارد علمی و پژوهشی دانشجو و همچنین سوابق تحصیلی و آموزشی او مد نظر است . در نتیجه رزومه او باید حاوی این موارد باشد .

مواردی که در رزومه دکتری باید بیان شوند :

  • در ابتدا باید مشخصات فردی خود را به طور کامل بنویسید .
  • بعد از مشخصات فردی وارد مرحله ثبت سوابق آموزشی می شویم . در این بخش باید کلیه سوابق تحصیلی خود را از زمان ورود به دانشگاه با ذکر عنوان دانشگاه خود در هر مقطع ، رشته و گرایش تحصیلی ، سال فارق التحصیلی هر مقطع ، زمینه تحقیقاتی و پروژه ارائه شده و معدل خود در هر مقطع را به ترتیب بنویسید .
  • اگر سابقه تدریس دارید در این بخش باید سوابق تدریس خود را با محل تدریس و مدت زمان تدریس ذکر نمایید .
  • وارد مرحله ذکر سوابق پژوهشی می شویم . در این مرحله باید موارد زیر در صورت وجود ذکر گردند: مقالات علمی چاپ شده در مجلات : علمی پژوهشی ، isi ، isc ، scopus ،  Jcr ، علمی ترویجی ، کنفرانس های داخلی و بین المللی ،  کتاب های چاپ شده و یا ترجمه شده
  • اگر اختراعی ثبت نموده اید و یا در بنیاد نخبگان عضو هستید باید ذکر نمایید .
  • در صورت داشتن مدرک زمان باید آن را با نمره قبولی اعلام نمایید . مدارک زبان مورد تایید عبارتند از :  TOEFL، TOLIMO ،  IELTS، MSRT، MHLE ، UTEPT  ، مدرک EPT برای دانشگاه های آزاد نیز قابل قبول می باشد .

برای دانلود چند نمونه فرمت رزومه دکتریکیلیک کنید .

 

جهت اطلاع از نحوه امتیاز دهی و تاثیر هریک از این موارد در مصاحبه دکتری می توانید به جداول زیر مراجعه فرمایید: 

امتیاز دهی بخش سوابق آموزشی دانشجو در مصاحبه دکتری

سابقه آموزشی

امتیاز

معدل پایه کارشناسی ارشد

6 امتیاز

دانشگاه محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

5 امتیاز

مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی

3 امتیاز

طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

3 امتیاز

قبولی در آزمونهای المپیاد و یا عضویت در بنیاد نخبگان و یا المپیاد

5 امتیاز

مدرک زبان انگلیسی

در خصوص مدارک زبان باید ذکر نمود که فقط مدارک  TOEFL، TOLIMO ،  IELTS، MSRT، MHLE ، UTEPT  مورد قبول می باشد.

مدرک EPT برای دانشگاه های آزاد نیز قابل قبول می باشد .

8 امتیاز

مجموع امتیازات آموزشی

30 امتیاز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز دهی بخش سوابق پژوهشی دانشجو در مصاحبه دکتری

سوابق پژوهشی

امتیاز

مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی

( علمی پژوهشی ، Isi ، Jcr ، Scopus و ..)

22 امتیاز

( مقاله 7 امتیاز )

مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی

6 امتیاز

( هر مقاله 2 امتیاز )

مقالات ارائه شده در کنفرانس های داخلی و خارجی

4 امتیاز

( کنفرانس های خارجی 2 امتیاز / کنفرانس های داخلی 1 امتیاز )

چاپ کتاب / ترجمه کتاب

4 امتیاز

کیفیت پایان نامه

4 امتیاز

( عالی 4 امتیاز / خیلی خوب 2 امتیاز )

مجموع امتیازات سوابق پژوهشی

40 امتیاز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با توجه به آنچه که گفته شد و همچنین امتیاز قابل توجه چاپ کتاب ( 4 امتیاز ) در مصاحبه دکتری ، متوجه شدید که چاپ کتاب می تواند نقطه قوتی برای مصاحبه دکتری و همچنین تقویت رزومه علمی شما باشد . بنابراین تا دیر نشده است اقدام نمایید تا کتاب علمی شما هر چه سریع تر به چاپ برسد . موسسه اشراق آماده خدمت رسانی در بخش تبدیل پایان نامه به کتاب و به چاپ رساندن آن می باشد . کارشناسان متخصص موسسه اشراق توانایی تبدیل پایان نامه های علمی شما به کتاب را در کوتاه ترین زمان دارند و پس از آماده شدن کتاب می توانند آن را بصورت فوری و با پایین ترین هزینه به چاپ برسانند .

 

راههای ارتباطی موسسه اشراق 

  041-33373424                                      09149724933                               isiisc2011@gmail.com  لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق