خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

توصیه‌های مهم رتبه برتری‌های کنکور برای چند روز باقی مانده تا آزمون

انتشار 1 اسفند 1402

یادآوری نکات به داوطلبان آزمون سراسری در آخرین ساعات مانده به کنکور اهمیت زیادی دارد تا داوطلبان بتوانند خود را برای یکی از بزرگترین ماراتن‌های دوران تحصیل آماده کنند.

توصیه‌های مهم رتبه برتری‌های کنکور برای چند روز باقی مانده تا آزمون

به گزارش موسسه انتشاراتی اشراق به نقل از پایگاه خبری سوفیانیوز، توصیه‌های رتبه برتری‌های کنکور به داوطلبان کنکوری برای موفقیت در روزهای باقی‌مانده تا آزمون بدین شرح می‌باشد:

نگین یغمایی، رتبۀ 2 ریاضی کشور: من هفتۀ آخر ساعت مطالعه‌ام را کم کرده بودم و بیش‌تر سعی می‌کردم آرامشم را حفظ کنم. بیش‌تر کتاب درسی را ورق می‌زدم و بیش‌تر عمومی‌ها را می‌خواندم. یک آزمون تألیفی هم کار کردم.

امید چهره‌گشا، رتبه‌ 5 ریاضی کشور: من فقط مجموعه‌ 92 خارج از کشور را آزمون دادم و بقیه‌ روزها به تورق سریع گذشت. ادبیات و شیمی و دین و زندگی را دو سه بار ورق زدم.

شایان پورمیربابایی، رتبه‌ 1 تجربی کشور: من یک آزمون سراسری تمرین کردم. سعی کردم نکاتی را که در دوران جمع‌بندی نوشته بودم مرور کنم. من در یک ماه آخر، زیست، زمین‌شناسی، دین و زندگی و نکات حفظی شیمی را یک دور کامل مرور کردم و سعی کردم از آن‌ها نکته‌برداری کنم تا در هفته‌ی آخر بتوانم از آن‌ها استفاده کنم. در هفته‌ی آخر کل آیات دین و زندگی را مجدداً مرور کردم. روی زمین‌شناسی هم وقت زیادی گذاشتم. سعی کردم مباحث حفظی زیست را مرور کنم. خلاصه‌هایی که از فصل‌های آخر کتاب‌های سال چهارم تهیه کرده بودم خواندم و در مورد تمام درس‌ها تورق سریع داشتم.

مهسا دولتشاهی، رتبه‌ 4 تجربی کشور: چند روز اول سعی کردم بعضی از مباحث عربی و ریاضی و زیست را که نیاز به توجه بیش‌تر داشت مرور کنم. من در یکی از آزمون‌های سنجش ثبت نام کرده بودم اما شرکت نکردم و آن آزمون را در منزل در هفته‌ی آخر از خودم امتحان گرفتم. تاریخ ادبیات و یک‌سری لغت را هم مرور کردم. سعی کردم نگاهی به کتاب زمین‌شناسی داشته باشم و به مرور آیات دین و زندگی نیز پرداختم.

احسان موهبتی، رتبه‌ 3 انسانی منطقه‌ 2: من هفته‌ آخر مجموعه آزمون خارج از کشور سال 92 را آزمون دادم و تصحیح کردم. من در این یک هفته خلاصه‌های تاریخ ادبیات را مرور کردم و منطق و عروض را هم دوباره مطالعه کردم.

امیر زارع،‌رتبه‌ 4 انسانی منطقه‌ 2: هفته‌ آخر فقط کتاب‌ها را ورق می‌زدم و قسمت‌هایی را که علامت زده بودم بیش‌تر می‌خواندم. هر درسی که تمام می‌شد یک آزمون تک‌درس جامع کار می‌کردم. در بین درس‌ها، درس‌هایی که سخت بود تست‌های علامت‌دار کار می‌کردم. درکل ساعت مطالعه‌ام در هفته‌ی آخر کم شد و دو روز آخر به مطالعه‌ی مطالب فرّار پرداختم.
لادن خالوپور، رتبه 1 ریاضی منطقه 3 کنکور 90، دانشجوی مهندسی برق صنعتی شریف: من در یک ماه آخر که آزمون می‌دادم پشت پاسخ برگ همان آزمون نکات هر درس را جداگانه می‌نوشتم. هفته آخر دوباره آن‌ها را مرور کردم. برای درس ادبیات فارسی دوباره کلمات و اعلام را خواندم و برای دین و زندگی نگاه کوتاهی بر آیات داشتم. چون فکر می‌کردم جلسه کنکور ممکن است برای من ایده آل نباشد، هنگام آزمون دادن خود را به شرایطی مثل محیط پر سر و صداتر و گرم تر عادت دادم. روز آخر نیز همراه با خانواده بیرون رفتم و خودم را از دغدغه کنکور دور کردم.

مریم فرحناک غازان، رتبه 9 ریاضی کشور کنکور 89، دانشجوی مهندسی برق صنعتی شریف: در هفته آخر همه کتاب‌ها حتی ریاضی و فیزیک را تورق سریع کردم و تقریبا تست کار نکردم. در ادبیات بیش تر روی واژگان و تاریخ ادبیات و در دین و زندگی روی آیات تمرکز کردم. در هفته آخر خیلی روی آرامشم کار کردم و سعی کردم به رتبه فکر نکنم چون به نظرم یکی از عوامل مهم موفقیت در کنکور داشتن آرامش است. از بعد از ظهر روز قبل از کنکور درس نخواندم و استراحت کردم. عصر هم به حوزه امتحانی رفتیم تا مسیر را شناسایی کنیم.

رستگار رحمانی، رتبه1 کنکور تجربی و زبان کنکور 88، دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران: در هفته آخر تقریبا نمی‌شود چیزی یاد گرفت؛ بنابراین از خواندن مطالب جدید که در طول سال تحصیلی نخوانده بودم، خودداری کردم. در هفته آخر آن چه را که تاکنون خوانده بودم، تقریبا 2 بار روزنامه وار مرور کردم. از هر فصل یا مطلب، خلاصه‌ها، فرمول‌های مربوطه و تعدادی از تست‌های کنکورهای چند سال اخیر را تمرین کردم. همه چیز را برای یکی دو روز آخر نگذاشتم. این کار را حداقل از ابتدای هفته آخر شروع کردم. اجرا و کشف فلسفه تکنیک‌های متفاوت ( و– و زمان های نقصانی) را برای سر جلسه کنکور نگه نداشتم و با اجرای آزمون های کتاب‌های زرد این تکنیک‌ها را تمرین کردم. چون نگران بودم به مرور تمام آن چه که باقیمانده است نرسم، آن ها را با توجه به بودجه بندی چند سال اخیر اولویت بندی کردم.

توجه داشته باشید که برخی مسائل حاشیه‌ای در سر جلسه کنکور می‌تواند موجب حواس پرتی شما گردد. به عنوان مثال شاید روند توزیع و جمع آوری دفترچه سوال و پاسخنامه مثل جلسات آزمون های کانون نباشد. یا اعلام بعضی از کدها از بلندگوی حوزه، رفت و آمد و صدای صحبت برخی از مراقبین و ….

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق