خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

واریز حقوق به داوطلبان رتبه برتر کنکور

انتشار 19 مرداد 1401

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش اضافه کرد: خبر جدید سازمان سنجش که هنوز کسی از آن اطلاع ندارد این است که برخی رشته‌های خاص که حدود 160 رشته هستند، متقاضی کمتری دارند. اگر رتبه‌های برتر کنکور کمتر از رشته از 100 از آن ها را انتخاب کنند؛ توسط معاونت علمی ریاست جمهوری به آن دانشجویان تا مقطع دکتری حقوق داده خواهد شد.

واریز حقوق به داوطلبان رتبه برتر کنکور

به نقل از باشگاه خبرنگاران: معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش گفت: اولین کنکور سال آینده دی امسال برگزار می‌شود. دومین کنکور سال 1402 نیز تیر 1402 برگزار خواهد شد.

حسن مروتی در برنامه ششمین دوره برگزاری روزی با دانشگاه تهران که هم اکنون در دانشگاه تهران در حال برگزاری است، گفت: از سال آینده 2 کنکور در یک سال برگزار خواهند شد. اولین کنکور سال آینده در دی امسال برگزار می‌شود و دومین کنکور سال 1402 در تیر 1402 برگزار خواهد شد. رتبه کنکور با درصد سوابق تحصیلی داوطلب که قطعی است، حساب می‌شود.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش ادامه داد: نمره کل داوطلب کنکوری در زیرگروه‌های مختلف حساب می‌شود و بالاترین نمره داوطلب رتبه برتر او است.

مروتی گفت: از داوطلبان خواهشمندم که دفترچه‌های کنکور را دقیق و کامل بخوانند تا در زمان انتخاب رشته با مشکل مواجه نشوند و سوالی هم پیش نیاید.

او افزود: برای جلوگیری از اشتباه داوطلبان در زمان انتخاب رشته، انتخاب رشته مجازی را در نظر گرفته ایم که در آن 300 رشته داوطلب آنالیز می‌شوند و مرتبط با رتبه کنکور او امکان انتخاب رشته را به او می‌دهد.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش تاکید کرد: اولویت داوطلبان در زمان انتخاب رشته باید دانشگاه محوری باشد؛ چرا که شروع ابتدای کار بسیار مهم است و باید متناسب با استعداد و انتخاب داوطلبان باشد. شهر دانشگاه‌ها ، فرهنگ خانواده‌ها و وضعیت مالی بسیار مهم هستند که تلفیق آن‌ها در انتخاب رشته بسیار مناسب است. تا 5 روز آینده از داوطلبان خواهشمندم از افراد صاحب نظر مشورت بگیرند تا رشته‌های برتر را انتخاب کنند.

مروتی بیان کرد: پذیرش 2 نوع است که با آزمون و بدون آزمون خواهد بود. مجاز شدگان و غیرمجاز شدگان و حتی افرادی که در کنکور شرکت نکرده اند، می‌توانند در پذیرش بدون کنکور شناخته شوند.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش اضافه کرد: خبر جدید سازمان سنجش که هنوز کسی از آن اطلاع ندارد این است که برخی رشته‌های خاص که حدود 160 رشته هستند، متقاضی کمتری دارند. اگر رتبه‌های برتر کنکور کمتر از رشته از 100 از آن ها را انتخاب کنند؛ توسط معاونت علمی ریاست جمهوری به آن دانشجویان تا مقطع دکتری حقوق داده خواهد شد. بنابراین از داوطلبان خواستاریم تا دفترچه کنکور را دقیق مطالعه کنند.

مشاورانی که مدعی قبولی رتبه‌های بالای کنکور در دانشگاه‌های سطح یک هستند را تایید نمی‌کنیم. انتخاب رشته داوطلبان باید عاقلانه باشد

مروتی بیان کرد: رشته‌های فنی تا چند سال آتی دچار رکود جدی خواهند شد و مشکل ساز می‌شوند؛ چرا که متقاضی کمی دارند و این مسئله به آینده علمی کشور آسیب می‌زند.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش اضافه کرد: برخی مشاوران کنکوری مدعی هستند که برای تا رتبه 22 هزار هم انتخاب رشته کرده اند و داوطلبان در رشته‌های برتر قبول شده اند؛ این موضوع را به هیچ عنوان تایید نمی‌کنیم و کاملا غلط است. از داوطلبان خواستاریم که انتخاب رشته مناسبی داشته باشند و به هیچ عنوان فریب افراد سودجو را نخورند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق