خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

اکسپت مقاله در JCR

انتشار 24 تیر 1396
مطالعه 2 دقیقه

چگونه برای مقاله ی خود از مجلات JCR اکسپت بگیریم؟

اکسپت مقاله در JCR

 

 Journal Citation Reports (JCR) یا گزارش استنادی مجلات،یک نشریه ی سالانه است که اطلاعات علمی مجلات علمی از جمله ضریب تاثیر (impact factor) را فراهم می کند.

 

 Scientometricsیکی از شناخته شده ترین روشهای ارزیابی علمی مقالات و مجلات است. در این روش از طریق شاخص های مبتنی بر ارجاع می توان ارزش علمی مقالات و نشریات را پیدا کرد.

IF (Impact Factor) و II (Immediacy index)دو شاخص متداولی هستند که در جی سی آر (JCR) ارائه می شود.

 

 چگونگی محاسبه ی ضریب تاثیر ( Impact Factor)

ایمپکت فاکتور (IF) فقط درمورد مجلات نمایه ‌شده در وب آف ساینس (Web of Science ) و توسط موسسه ISI محاسبه می شود. به‌این ترتیب فقط مجلات   ISI دارای  Impact Factor واقعی هستند که این ایمپکت فاکتور تحت عنوانJCR   داشته باشند. البته موسسه سایماگو وابسته به اسکوپوس نیز ایمپکت فاکتور مجلات را محاسبه می کند که جزو ایمپکت های معتبر بوده و تحت عنوان SJR شناخته می شود.

ایمپکت فاکتور یک مجله در هر سال عبارت است از: میانگین تعداد استنادهای که در هر مقاله منتشر شده در آن مجله در طول دو سال گذشته دریافت شده است.

مجلات ISI ایمپکتدار (JCR)

مجلات ISI Web of Scienceبه دو دسته ی زیر تقسیم می شوند:

  1. مجلات ایمپکتدار (JCR)  

  2. مجلات بدون ایمپکت (ISI LISTED)

 

همه ی مجلات ISI در سایت تامسون رویترز  نمایه دارند اما تمامی  مجلات نمایه شده دارای ایمپکت فکتور (Impact Factor) نیستند.در هر سال ،سایت تامسون رویترز،یک لیست از مجلات معتبر ایمپکتدار به صورت فایل اکسل صادر می کند که این لیست معیار خوبی جهت جداسازی مجلات ایمپکتدار (JCR)  و بدون ایمپکت (LISTED) می باشد.

برای جستجوی مجلات در سایت تامسون رویترز، می توانید با دو روش وارد کردن اسم مجله یا شماره ISSN آن،اقدام کنید.در صورتی که مجله ی در حال جستجو،در سایت موجود باشد ،مشخصات مجله نمایان خواهد شد و در غیر این صورت عبارت  No matches found for the query. در صفحه ظاهر می شود.

البته توجه داشته باشید که حضور مجله در سایت تامسون رویترز،به معنای ایمپکت دار بودن مجله نیست.جهت اطمینان از ایمپکت دار بودن مجله ،مطمئن ترین روش ،دسترسی به پایگاه های زیر می باشد.

  • Science citation index expanded
  • Social Science citation index

 

اکسپت مقاله از مجلات  JCR

اکثر مجلات جی سی آر (JCR)  برای داوری ،اکسپت و چاپ مقاله هزینه ای دریافت نمی کنند و رایگان هستند.اما داوری سخت و پروسه ی طولانی تری دارند.

موسسه ی افق بعد از دریافت مقاله از طرف سفارش دهنده و بررسی آن توسط کارشناسان متخصص ،مجله های تخصصی مرتبط با مقاله،با ایمپکت های مختلف را پیشنهاد می کند تا نویسنده یکی از انها را انتخاب نماید.سفارش دهندگان عزیزفباید در نظر داشته باشید که مجلات با ایمپکت بالا ،نیازمند مقاله ای با بار علمی قوی و موضوعی خاص و به روز است و داوری خیلی سختی دارند .پس بایستی فرد،بعد از دریافت اسم مجلات،با بررسی کیفیت علمی مقالات چاپ شده در آرشیو مجله ،مجله ای متناسب با مقاله ی خود انتخاب نماید.موسسه ی افق کل هزینه ای که از شما  بابت سابمیت مقاله و پیگیری داوری و چاپ مقاله دریافت می کند مبلغ 250 هزار تومان است.

دو نکته ی مهم که در انتخاب مجله JCR برای مقاله خود بایستی در نظر گرفته شود:

  • با بررسی اسکوپ مجله،مجله ی تخصصی متناسب با مقاله ی خود انتخاب نمایید.
  • انتخاب مجله ای با ایمپکت متناسب با بار علمی مقاله ی خود (مجلات با ایمپکت بالا شانس پذیرش را کم می کند.)
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق