خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

آموزش استخراج مقاله

انتشار 22 آذر 1397
مطالعه 4 دقیقه

استخراج مقاله از پایان نامه راحت ترین راه ارائه مقاله علمی . پذیرش و چاپ فوری و تضمینی مقالات علمی استخراج شده از پایان نامه در مجلات معتبر داخلی و خارجی

آموزش استخراج مقاله

با توجه به الزامات چاپ مقاله و همچنین امتیازات عالی پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی ، اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه روز به روز بیشتر شده است .

نیاز به مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر و همچنین محدودیت در زمان و توانایی نگارش مقاله ثبب شده است تا بیشتر به سمت استخراج مقاله از پایان نامه برویم . استخراج مقاله از پایان نامه بهترین روش تدوین یک مقاله علمی می باشد . البته این روند نیز نیازمند آموزش های خاص است و با خلاصه نویسی و یا خلاصه و فشرده کردن پایان نامه فرق دارد و نیازمند رعایت یک سری اصول و استانداردهای خاص است . باید در فرمت و قالب یک مقاله انجام گیرد که در این تحقیق سعی بر آموزش مراحل استخراج مقاله از پایان نامه هستیم.

مراحل استخراج مقاله از پایان نامه :

  1. عنوان مقاله

به صورت دقيق مشخص نماييد كه درباره چه چيزي مي‏خواهيد بنويسيد. عنوان مقاله‏ ي شما چه حوزه ‏ها و زمينه ‏هاي فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، سياسي، تاريخي، جغرافيايي و غيره را مي‏تواند شامل شود و يا با آن‏ها برخورد نمايد؟ آيا درباره ‏ي اين حوزه ‏ها و زمينه ‏ها آمادگي كامل دارید؟عنوان رسا و مشخص می تواند مجلات را به پذیرش یک مقاله ترغیب کند. درثانی جذیابیت و جدید بودنآن نیز بسیار مهم است.

  1. مجله ای که می خواهید برای آن مقاله ارسال کنید را مشخص کنید

اگر در ابتدای کار قبل از شروع به استخراج مجله را تعین نمایید کارتان خیلی اصولی تر و راحت تر پیش خواهد رفت زیرا می توانید در قالب و استاندارد خاص مجله اقدام به انجام این کار نمایید. زیرا ممکن درصورتی که مقاله استخراج شده شما در قالب مجله موردنظرتان نباش مورد داوری و مطالعه قرار نمیگیرد و در همان اول کار ریجکت می شود.

  1. رئوس مطالب خود را مشخص کنید

مطالب اصلی پایان نامه که قصد دارید در مقاله بنویسید را های لایت کنید و مشخص نمایید.

  1. نوشتن چکیده مقاله

چکیده مقاله می تواند همان چکیده پایان نامه باشد اما اگر قصد دارید از پایان نامه خودتان چندین مقاله استخراج نمایید باید از چکیده مقاله فقط بخش های مربوط به عنوان مقاله مورد نظرتان را یادداشت نمایید.

  1. واژگان کلیدی

کلمات کلیدی می تواند همان کلمات کلیدی چکیده پایان نامه باشد به شرط آنکه در حوزه و قسمت های استخراج شده برای مقاله موردنظر باشد .

  1. مقدمه

بخش مقدمه پایان نامه و رساله از نظر ساختاری با مقدمه مقاله یکسان است، اما در پایان نامه و رساله انتظار می رود آشنایی مولف با ادبیات و پیشینه موضوع تحقیق مشخص باشد و بنابراین مقدمه به صورت زمینه ای جامع از موضوع تحقیق تدوین می شود. در نگارش مقدمه برای مقاله، انتظار می رود که منابع دست اول استفاده شود و رفرنس دهی بخوبی انجام شده باشد؛ هرچند این خصیصه برای پایان نامه و رساله نیز مطلوب است.

  1. متن اصلی

در این بخش تمامی مطالب اصلی مقاله از پیشینه تحقیق تا روش تحقیق و نتایج ارائه می شود هر آنچه که برای رسیدن به نتیجه مقاله الزامی است باید در این بخش بنویسید.

  1. نتایج

فصل بحث یافته های پایان نامه و رساله معمولا خیلی طولانی تر از بحث مقاله است. انتظار می رود محقق یا مولف پایان نامه و رساله به تفسیر دقیق و کامل نتایج پرداخته، درک و برداشت خود از داده ها را نشان دهد و نتیجه گیری کرده و با نتایج مطالعات قبلی حوزه تخصص خود مقایسه نماید. بخش بحث مقاله معمولا کوتاه بوده و تنها به بیان نتیجه گیری محقق از تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته می شود.

  1. بخش مختلف مقاله را بهم ربط دهید

بین بخش های مختلف مقاله انسجام ایجاد کنید. استخراج مقاله فرآيندي است كه هر مرحله ‏ي آن از مرحله ‏هاي قبلي و بعدي تاثير مي‏ پذيرد و بر آنها تاثير مي‏ گذارد، مقاله نيز نوشته ‏اي است كه بخش‏ هاي مختلف آن به همديگر پيوند دارند. بنابراين، اين ارتباط نه تنها مي‏بايست در كل كار يعني رئوس مطالب ديده شود، بلكه در بخش ‏هاي جزئي ‏تر نظير بندها نيز مي‏ بايست مشاهده گردد. همچنين، اين ارتباط مي‏ بايست در بندها يا پاراگراف‏ ها نيز به چشم بخورد. در هر بند، مي ‏بايست به يك نكته ‏ي اصلي يا محوري پرداخته شود وعقايد و مطالب آورده شده در آن بند مي‏ بايست درخصوص آن نكته اصلي يا محوري باشد و بدين سان ترتيبي داده شود كه آن بند از تمركز و يكپارچگي دروني برخوردار باشد. براي ارتباط بندها با همديگر نيز مي‏بايست به جمله‏ هاي اول و آخر هر بند نقش انتقال را واگذار نمود، بطوري كه شكاف بين نكته ‏هاي مطرح شده در بندها پر گردد.

  1. منابع

در مقاله فقط منابعی ذکر می شود که در متن مقاله استفاده شده و دست اول باشند، هرچند در پایان نامه و رساله ممکن است از دانشجو خواسته شود که به زمینه و پیشینه موضوع پرداخته و منابع دیگری استفاده شود که بیانگر درک و فهم دانشجو از موضوع پایان نامه و رساله باشد

با آرزوی موفقیت برای تمامی پژوهشگران و دانشجویان عزیز در بخش استخراج مقالات علمی شان از پایان نامه . کارشناسان موسسه اشراق همواره آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در خصوص استخراج مقاله از پایان نامه و همچنین پذیرش و چاپ مقالات علمی شما در مجلات معتبر داخلی و خارجی هستند .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق