خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

آموزش استخراج مقاله علمی از پایان نامه

انتشار 22 آذر 1397
مطالعه 3 دقیقه

استخراج مقاله از پایان نامه توسط کارشاناسان موسسه اشراق شما را به کسب نمره پایان نامه و همچنین آمادگی برای شرکت در مصاحبه دکتری نزدیک تر می کند . اهدافتان را بزرگتر انتخاب کنید و یک گام بزرگ بردارید . پذیرش و چاپ مقالات علمی خود را تضمین نمایید .

آموزش استخراج مقاله علمی از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه توسط کارشاناسان موسسه اشراق شما را به کسب نمره پایان نامه و همچنین آمادگی برای شرکت در مصاحبه دکتری نزدیک تر می کند . اهدافتان را بزرگتر انتخاب کنید و یک گام بزرگ بردارید . پذیرش و چاپ مقالات علمی خود را تضمین نمایید .

پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی حتی برای دانشجویانی که مقالاتشان اماده نیست . دانشجویان عزیزی که نتوانستند تا به امروز مقالات علمی خود را نگارش نمایند ، نگران چاپ مقاله نباشید که این فرصت و شانس در دستان شما است که از طریق موسسه اشراق اقدام به استخراج مقاله علمی از پایان نامه هایتان نمایید و مقاله استخراج شده را در مجلات معتبر داخلی و خارجی به چاپ برسانید و تمامی نمرات و امتیاز های لازم برای نمره پایان نامه و مصاحبه دکتری را بدست آورید .

مراحل استخراج مقاله از پایان نامه

 1. نوشتن چکیده مقاله 
 2. تعریف کلمات کلیدی 
 3. نوشتن مقدمه مقاله 
 4. نگارش و تدوین پیشینه تحقیق 
 5. پیشینه پژوهشی مقاله و بیان نوآوری و شکاف های تحقیق 
 6. نحوه نوشتن فرضیات یا سوالات پژوهش در مقاله 
 7. روش شناسی تحقیق، تحلیل داده ها 
 8. نحوه نگارش بیان نتایج تحقیق 
 9. بحث و نتیجه گیری
 10. نوشتن عنوان مقاله 

نکاتی که در استخراج و یا تبدیل پایان نامه به مقاله باید در نظر بگیرید عبارتند از :

 1. چکیده :

معمولا حداکثر طول مجاز چکیده رساله دکترا ۳۵۰ کلمه در نظر گرفته می شود. چکیده پایان نامه کارشناسی ارشد معمولا ۴۲۰ کلمه در ایندکس های بین المللی در نظر گرفته می شود. چکیده پایان نامه و رساله از چکیده مقاله بیشتر است زیرا تعداد کلمات مجاز چکیده یک مقاله بین المللی که در ژورنال ها و پریودیکال های معتبر چاپ می شود حدود ۱۵۰-۲۵۰ کلمه است.

 1. مقدمه:

بخش مقدمه پایان نامه و رساله از نظر ساختاری با مقدمه مقاله یکسان است، اما در پایان نامه و رساله انتظار می رود آشنایی مولف با ادبیات و پیشینه موضوع تحقیق مشخص باشد و بنابراین مقدمه به صورت زمینه ای جامع از موضوع تحقیق تدوین می شود. در نگارش مقدمه برای مقاله، انتظار می رود که منابع دست اول استفاده شود و رفرنس دهی بخوبی انجام شده باشد؛ هرچند این خصیصه برای پایان نامه و رساله نیز مطلوب است.

 1. بحث یافته ها

فصل بحث یافته های پایان نامه و رساله معمولا خیلی طولانی تر از بحث مقاله است. انتظار می رود محقق یا مولف پایان نامه و رساله به تفسیر دقیق و کامل نتایج پرداخته، درک و برداشت خود از داده ها را نشان دهد و نتیجه گیری کرده و با نتایج مطالعات قبلی حوزه تخصص خود مقایسه نماید. بخش بحث مقاله معمولا کوتاه بوده و تنها به بیان نتیجه گیری محقق از تجزیه و تحلیل داده ها پرداخته می شود.

 1. منابع

در مقاله فقط منابعی ذکر می شود که در متن مقاله استفاده شده و دست اول باشند، هرچند در پایان نامه و رساله ممکن است از دانشجو خواسته شود که به زمینه و پیشینه موضوع پرداخته و منابع دیگری استفاده شود که بیانگر درک و فهم دانشجو از موضوع پایان نامه و رساله باشد

 1. قالب بندی

در مقایسه با پایان نامه، در مقاله چارچوب نظری فشرده تر، بازنگری تلفیقی ادبیات و متون مربوطه، ارائه کنترل شده روش شناسی و بحث جامع در عین حال خلاصه نتایج نیاز است.

توصیه ها و پیشنهادات ذکر شده برای دانشجویان و پژوهشگرانی که پایان نامه خود را تکمیل کرده اند و علاقه مند هستند از آن مقاله استخراج نموده و در نشریات معتبر چاپ نمایند مناسب می باشد که در صورت عدم توانایی به انجام آن و یا محدودیت زمانی موسسه اشراق در طی 2 الی 3 روز توسط محققان متخصص در زمینه مطالعاتی پژوهشگران و دانشجویان مقاله متناسب آنها را برای مجلات معتبر از پایان نامه استخراج می نماید.

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق