خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

اساتید نسبت به پایان نامه های ارشد و دکتری تساهل کنند

انتشار 19 مهر 1401

برخی کاربران سامانه فارس من با ثبت پویشی در این سامانه خواستار کمتر شدن سخت‌گیری اساتید در ارائه پایان‌نامه ارشد و دکتری شدند.

اساتید نسبت به پایان نامه های ارشد و دکتری تساهل کنند

به نقل از فارس، برخی کاربران سامانه فارس من با ثبت پویشی در این سامانه خواستار کمتر شدن سخت‌گیری اساتید در ارائه پایان‌نامه ارشد و دکتری شدند.

این کاربران در پویش خود آوردند:

«لطفاً وزارت علوم و رؤسای دانشگاه‌ها و ارگان‌های ذی ربط بر شیوه هدایت و راهنمایی اساتید راهنما در مقطع کارشناسی و دکتری، نظارت «مستقیم» داشته باشند!
غالب این گروه از اساتید، خاصه در رشته‌های معماری و شهرسازی و رشته‌هایی که به پایان نامه مبسوط نیاز دارند، علیرغم رعایت همه اصول پایان‌نامه‌نویسی از طرف دانشجو و رعایت مو به مو فرموده‌های استاد و استفاده تام و کامل از منابع و مطالب موجود، این گروه از اساتید به کرات دانشجو را وادار به تجدیدنظر و یا بر هم زدن تمام آنچه در طول دو، سه یا چهار ترم جمع آوری، تدوین، ویراستاری شده، می‌کند.
سخت‌گیری «بعضی» از اساتید، استفاده مستقیم و غیرمستقیم از این پایان‌نامه‌ها برای مقاله‌هایی است که با نام خود به مراکز علمی خارج از کشور می‌فرستند! پایان نامه‌هایی با عناوین نادر…
بگذرم از هزینه‌هایی که بابت ترم‌های اضافه به دانشجو تحمیل می‌شود و زندگی شخصی و برنامه ریزی‌های او دچار تلاطم و بحران می‌گردد.»

سیمین رستگار سردبیر این پویش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: من با یقین این مطلب را منتشر کرده ام و یکی از بستگان ما دانشجوی دانشگاه تهران است و به قدری ایشان مشکل داشتند و استاد با او کنار نمی‌آمد و ترم را برای سومین بار تمدید کردند و دوباره مراحل را طی می‌کند.

عدم شفاف بیان کردن و طولانی شدن روند کار

وی در ادامه افزود: دختر من دانشجوی یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی است و روند را طوری ادامه می‌دهند که دانشجو را خیلی منتظر می‌گذارند و خیلی کم به دانشجو اطلاع می‌رسانند و در بلاتکلیفی می‌گذارند و فضا برای دانشجو با توهم شکل می‌گیرد و اساتید مراحل را شفاف نمی‌گویند و وقتی مراحل را طی می‌کنند امکان دارد اشتباه باشد و اساتید می‌گویند مراحل را به درستی طی نکرده اید و شفاف بیان نمی‌شود تا دانشجو به کاری که انجام می‌دهد، توجیه شود.

سردبیر این پویش در ادامه گفت: سخت‌گیری به این معنی است که تکلیف دانشجو مشخص نیست و نمی‌داند که چه روندی را باید طی کند و باید یک‌سری قوانین باشد که این مراحل چگونه طی شود و چه ساختار درختی را دانشجو انجام دهد تا بتواند کار خود را ارائه دهد و گنگ پیش نرود، روند پایان‌نامه به غیر از استاد راهنما توسط چند کارشناس دیگر بررسی شود که آیا استاد سعی دارد برای دانشگاه پولسازی کند و در رزومه استاد درج شود یا خیر.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق