خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


آیا بدون استاد راهنما می توان مقاله چاپ کرد؟

انتشار : 12 شهریور 1399
مطالعه : 4 دقیقه

با مطالعه این مطلب می توانید بدون استاد راهنما مقاله خود را در ژورنال های معتبر و تخصصی چاپ کنید.

آیا بدون استاد راهنما می توان مقاله چاپ کرد؟

نگارش و چاپ مقاله یک پروسه تخصصی است که نویسنده با استفاده از دانش و علم خود و با توجه به تسلطی که به موضوع دارد این کار را انجام می دهد. نگارش و چاپ مقاله ساختار سازمان یافته ای دارد که نویسنده با دانش و تجربیات خود به عنوان یک نویسنده حرفه ای باید تمامی اجزا را یکپارچه و در امتداد هم قرار دهد. مقاله نویسی یک مهارت اکتسابی است که نویسنده با مطالعه و دانش خود پروسه نگارش و چاپ مقاله را پیش می برد.

گاها نویسنده در نقش دانشجو و وابسته به یک موسسه می باشد که با کمک و راهنمایی های استاد راهنما به نگارش و چاپ مقاله می پردازد. اما بعضا نویسنده وابسته به سازمانی نیست و تمایل دارد به تنهایی نگارش و چاپ مقاله را انجام دهد. نویسندگانی که وابسته به سازمانی نیستند و بدون دریافت کمک از استاد راهنما می خواهند مقاله بنویسند باید تمام اقدامات لازم برای آماده سازی مقاله از نگارش تا چاپ مقاله را خودشان بر عهده بگیرند.

تصویر

برای داشتن مقاله با کیفیت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای مقاله خود یک عنوان ناب و جذاب انتخاب کنید. برای انتخاب عنوان جذاب کلمات کلیدی را در ارتباط با موضوع خود یادداشت کنید باید توجه داشته باشید که کاربردی ترین عنوان برای مخاطب چیست و با تمرکز عنوانی را برای مقاله خود انتخاب کنید که مخاطب را جذب کنید.

نویسنده برای اینکه بتواند تحقیق و آزمایشات خود را شروع کند باید اول عنوانی مناسب برای تحقیقات خود انتخاب کند.

برای مقاله خود چهارچوب در نظر بگیرید:

برای اینکه بتوانید در یک جهت و به صورت منسجم گام بردارید باید برای خودتان یک چهارچوب در نظر بگیرید. بدانید هر کدام از تحقیقاتی که انجام داده اید مربوط به کدام بخش از مقاله است. هر بخش از مقاله را یک بخش وسیع در نظر بگیرید که نیاز به زمان بیشتر برای تحقیق دارد تا کامل شود.

اگر برای خودتان چهارچوب در نظر نگیرید ممکن است در وسط راه سردرگم شوید . نویسنده باید در نظر بگیرد که استاد راهنما در نگارش مقاله نقشی ندارد و به طور کلی بر عهده نویسنده است.

تصویر

از اصالت مقاله خود مطمئن شوید:

کلیه محتوای مقاله باید به قلم خود نویسنده و از اصالت و ابداع برخوردار باشد. مقاله باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد و نویسنده همه بخش های مقاله را قبل از سابمیت به مقاله پارافریز و بررسی کند تا ایرادات آن کاملا برطرف شود.

نکته: پارافریز مقالات احتمال پذیرش مقاله را بالاتر خواهد برد. پارافریز در واقع روشی است که نویسنده از طریق آن می تواند از اصالت محتوای مقاله خود یقین حاصل نماید.

از افراد آگاه کمک بگیرید:

از یک استاد راهنما یا فردی آگاه که بتواند شما را راهنمایی کند کمک بگیرید از او بخواهید مقاله شما را مطالعه کند و نکات مبهم را به شما یادآوری کند. مقاله را بی رحمانه و با کیفیت زیاد ویرایش کنید اما سعی کنید کیفیت مقاله را حفظ کنید.

مرحله بعد از نگارش مقاله که نیاز به تلاش زیادی دارد مرحله چاپ مقاله است. اغلب نویسندگان تصمیم دارند پروسه چاپ مقاله را به تنهایی طی کنند. برای اینکه بتوانید مراحل چاپ مقاله را پشت سر بگذارید باید به نکات زیر توجه کنید:

ترجمه تخصصی مقاله که بیشتر نویسندگان دانش کافی برای این کار را دارند. نویسنده باید از دانش و مهارت بالایی برخوردار باشد که بتواند مقاله را به صورت تخصص ترجمه کند.

حالا این سوال پیش می آید که آیا میتوانم مقاله خود را به تنهایی سابمیت کنم؟ باید بگوییم که پاسخ مثبت است و شما به تنهایی میتوانید مقاله خود را سابمیت کنید.

باید در حوزه موضوعی مجلات اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید نسبت به موضوع مقاله خود ژورنال مناسبی را انتخاب کنید. باید سعی کنید برای مقاله خود یک ژوزنال معتبر و با کیفیت انتخاب کنید اما توجه داشته باشید که بلند پروازی در انتخاب ژورنال هم میتواند کار دست شما بدهد و اگر با آگاهی مجله خود را انتخاب نکنید ممکن است امتیاز چاپ مقاله را از دست بدهید.

توسط یکی از راههای مکانیزه و یا آنلاین مقاله خود را به ژورنال سابمیت کند:

موسسه اشراق این قابلیت را دارد که بهترین خدمات را در راستای درخواست شما در انواع زمینه های علمی ارائه دهد. فقط کافیست سفارش خود را از طریق راه های ارتباطی موسسه ثبت کنید.ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده ی ارائه خدمات به کلیه ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق