خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


با انواع مقالات آشنا شوید

انتشار : 11 شهریور 1398
مطالعه : 3 دقیقه

پژوهشگرانی که قصد چاپ مقالات‌شان در مجلات معتبر دنیا را دارند می‌توانند با کمک موسسه اشراق در کمترین زمان ممکن این کار را انجام دهند.

با انواع مقالات آشنا شوید

چرا باید مقاله بنویسیم؟

مقاله کارآمدترین وسیله برای انتشار تحقیقات و ایجاد سابقه درخشان است. در بسیاری از زمینه‌های دانشگاهی و زندگی مانند یافتن شغل، گرفتن بورس برای ادامه تحصیل در خارج و یا ادامه تحصیل در مقطع دکترا بستگی به سابقه علمی خوب فرد دارد. امروزه مجلات معتبر در دنیا در حال چاپ انوع مقالات پژوهشگران هستند چاپ شدن مقاله شما در هر یک از این مقالات امتیاز بسیار خوبی برایتان محسوب می‌شود و یک رزومه بسیار عالی را برای شما رقم میزند؛ نکته‌ای که باید اینجا به آن توجه کنیم این است که همه‌ی مقالات امکان چاپ شدن در این مجلات معتبر علمی را ندارند. مقالاتی که امکان چاپ در این مجلات را پیدا می‌کنند از هر لحاظ قوی و خاص هستند مانند موضوع خاص و جدید، استدلال های قوی، اطلاعات موثق، بدون سرقت علمی و همچنین از لحاظ دستوری و نگارشی خالی از هرگونه خطا هستند.

چه چیزی بنویسیم؟

محتوا و ساختار مقاله با موضوعی که انتخاب می‌شود و مخاطبان آن مقاله تعیین می‌شود. بهتر است مقاله در رابطه با موضوع‌هایی نوشته شود که بروز هستند و به تازگی در دنیا مطرح شده‌اند و مخاطبان را به سوی خود جذب می‌کنند.

بهتر است بعد از نگارش محتوای مقاله، راهنمای سبک ژورنال‌ها و مجلات را مطالعه کنید و با الزامات مجلات آشنا شده و آن‌ها رعایت کنید. بعد از ارسال مقاله به مجلات، مجله تعیین می‌کند که آیا کار شما ارزش چاپ دارد یا خیر. برای اطلاعات در مورد فونت‌ها، فاصله‌ها، حاشیه‌ها و شیوه‌های مراجعه به وب‌سایت ژورنال و یا مجله مراجعه کنید.

نکاتی برای مقاله نویسی:

🔶🔸اطمینان حاصل کنید که زمان زیادی را برای نوشتن مقاله خود اختصاص می دهید. چندین ایده برای نوشتن ایجاد کنید. به یاد داشته باشید، شما برای یک خواننده ناشناخته که دارای تخصص خاصی است مشغول نوشتن خواهید بود؛ اما لزوماً دانش خاصی درباره موضوع شما ندارد.

🔶🔸با فکر کردن در مورد محتوا شروع کنید. نمودارها و تصاویری را که استفاده خواهید کرد دسته‌بندی و تعداد آن‌ها را محدود کنید. تمام اطلاعات بصری باید به وضوح هدف مقاله را منعکس کنند. و همه‌ی آنها بایستی به صورت متوالی شماره گذاری شوند.

🔶🔸برای تسهیل در نوشتن، یک طرح کلی ایجاد کنید. نقاط قوت مقاله خود را یادداشت کرده و آن را پرورش دهید.

🔶🔸پس از نگارش مقاله و اعمال تغییرهای نهایی، متن خود را به خوبی ویرایش کنید؛ اگر در این زمینه مهارت کافی را ندارید این کار را به افرادی که در زمینه ویرایش متخصص هستند و از ساختار رسمی برای مرتب سازی آگاهی دارند، بسپارید.

🔶🔸بین همه ایده ها و مطالب پیوند ایجاد کنید. به طوری که یک جریان منطقی را برای استدلال خود ایجاد کنید.

🔶🔸سعی کنید در یک زمینه مقاله بنویسید و از موضوعات نامربوط استفاده نکنید. از تکرار استدلال ها و عقاید قبلی که بیان شده است ، خودداری کنید و موضوع جدیدی را بیان کنید، یعنی متفاوت از آنچه در گذشته نوشته شده است، بنویسید. هر مقاله‌ای که از طرف مجلات برای چاپ قبول می‌شود ارزشی به آن افزوده می‌شود.

🔶🔸هر مقاله‌ای که نوشته می‌شود، به یک عنوان خوب، چکیده، معرفی و بحث و نتیجه گیری نیاز دارد. برای راهنمایی بیشتر در مورد ساخت بدنه مقاله، طیف وسیعی از مقاله‌های ژورنال‌ها و مجلات را بخوانید تا با ساختارهای پذیرفته شده را در رشته خود آگاهی شوید.

تصویر

انواع مقاله:

مقاله علمی پژوهشی: در این نوع مقاله به بررسی و تحلیل درباره یک موضوع جدید میپردازند.

مقاله علمی ترویجی: این نوع مقاله یک مقاله علمی است ولی از نظر ساختار با دیگر مقاله‌ها متفاوت است و ساختار ویژه‌ای دارد.

مقاله علمی مروری: این نوع مقاله به تحلیل کلان و ارزیابی انتقادی نوشته‌هایی می‌پردازد که قبلاً منتشر شده است.

 مقالۀ دایره المعارفی: دایره المعارف‌ها منطقاً ارائه دهنده اطلاعات پایه در زمینه‌های مختلف هستند.

 

خدماتی که  موسسه اشــراق  ارائه می‌دهد 

موسسه تحقیقاتی پژوهشی افق با بهره‌مندی از کادری علمی و مجرب با تکیه بر تجربیات چندین ساله‌ی خود در زمینه چاپ مقاله آمادگی خود را جهت اخذ پذیرش و چاپ مقالات اعلام می‌کند.

خدمات این موسسه در زمینه چاپ مقالات عبارتند از:
1.  مشاوره رایگان در زمینه انواع مجلات معتبر داخلی و خارجی
2. ارسال مقاله به مجلات داخلی و خارجی
3. چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی
4. ویرایش ساختاری و ادبی مقاله ها

جهت سفارش کلیک کنید

📌ثبت سفارشلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق