خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


بارگذاری مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی به صورت کاملاً تخصصی

انتشار : 5 دی 1400
مطالعه : 8 دقیقه

نحوه بارگزاری مقاله در مجلات علمی پژوهشی به طور کاملا تخصصی و مرحله به مرحله در این مقاله خدمتتان ارائه می شود .

بارگذاری مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی به صورت کاملاً تخصصی

بعد از پایان یافتن نگارش مقاله و یا استخراج مقاله ازپایان نامه توصیه می شود که مقاله را چندین بارمطالعه و بازبینی نمایید و حتما از استاد راهنما و یا شخص متخصص در زمینه مقاله که قبلا چنیدن مقاله تخصصی در زمینه مقاله شما به چاپ رساندند ، بخواهید تا مقاله شما را مطالعه نمایند و درصورتی که نیاز به ویرایش دارد مشخص نمایند. این بازبینی ها و ویرایش ها تا حد زیادی از رد شدن زود هنگام مقاله شما جلوگیری می کند. برای بازبینی لازم است اشتباهات رایج درنگارش مقالات را بشناسید تا بتوانید از ایجاد آنها جلوگیری نمایید . بعد از بررسی و تایید مقاله توسط اساتید نوبت به انتخاب مجله و تنظیم و فرمت بندی مقاله طبق فرمت مجله است .در این مقاله هدف ما مجلات علمی پژوهشی است و بنا را بر این می گذاریم که مجله مناسب با مقاله را از بین مجلات علمی پژوهشی انتخاب کردیم و نوبت به پروسه فرمت بندی و بارگذاری می باشد . برای انتخاب درست مجله علمی پژوهشی از سایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا لیست مجلات مورد تایید دانشگاه آزاد کیلیک نمایید .

مجلات علمی پژوهشی

علمی پژوهشی نمایه ای است که از طرف کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور به مجلات واجدالشرایط علمی داخلی اعطا می شود. مجلاتی می توانند نامزد دریافت این نمایه شوند که از دو ویژگی اصالت و ابداع برخوردار باشند. نتایج و خروجی های مجلات علمی پژوهشی حاصل مطالعات نظاممند بوده که منجر به پیشبرد مرزهای علم و فناوری می شوند.

قبل از بارگزاری مقاله در سایت یا پنل مجله علمی پژوهشی ابتدا باید سربرگ مقاله را تهیه نمایید .

سربرگ

سربرگ برخی از مجلات دارای شکل و فرم خاصی است ولی به طور کلی یک سربرگ باید موارد زیر را در خود داشته باشد:

 • اطالاعات کلی درباره مقاله شامل عنوان مقاله و نوع مقاله (مقاله تجربی، مقاله مروری و ... )
 • اگر مقاله برای قسمت خاصی از مجله ارسال می شود باید در سربرگ به آن قسمت خاص اشاره شود.
 • نام نویسنده یا نویسندگان و درجات علمی آنها ، اگر مقاله بیش از یک نویسنده دارد حتماً نام نویسنده مسئول ذکرشود. دقت شود نویسندگانی که مقالات چاپ شده قبلی دارند نامشان را به همان شکلی بیاورید که در مقالات قبلی آورده شده است .
 • مسأله یا مشکلی که به دنبال حل آن بوده اید .
 • نوآوری های تحقیق
 • علت تناسب مقاله و مجله
 • تأیید این موضوع که این مقاله قبلاً چاپ نشده و هم اکنون زیر چاپ نمی باشد.
 • داوران پیشنهادی
 • تأیید این موضوع که کلیه نویسندگان، مقاله را مطالعه و تأیید کرده و با ارسال مقاله به این مجله خاص موافق اند.

بعد از رعایت نکات نگارشی و همچنین تهیه سربرگ مقاله اکنون همه چیز برای ارسال مقاله به مجله آماده است. قبل از ارسال و یا بارگزاری مقاله در پنل باید به دو نکته بسیار مهم توجه نمایید.

نکته اول ، باید بررسی شودکه مجله مقاله را چگونه تحویل می گیرد. برای مثال برخی از مجلات چکیده، شکل و جداول و متن اصلی مقاله را به صورت جداگانه دریافت می کنند.

نکته دوم ، بسیار حیاتی است چرا که در صورت نادیده گرفتن این نکته ، نه تنها باعث ردشدن مقاله می شوید بلکه ممکن است مقالات بعدی شما نیز تحت تأثیر قرار گرفته و در هیچ مجله ای اجازه چاپ پیدا نکنند.

در اصطلاح به عدم رعایت این نکته رفتارهای غیر اخلاقی گفته می شود که شامل موارد زیر است :

  1. ارسال های متعدد و یا موازی :

درست است که با ارسال های همزمان موازی یک مقاله به مجلات مختلف در زمان صرفه جویی می کنید ولی داوری ها را از دست می دهید. به عبارت دیگر، اگر در هر زمانی از فرآیند داوری به این موضوع پی برده شود که مقاله به مجلات دیگر هم ارسال شده، فرآیند بلافاصله متوقف می شود. به این نکته دقت کنید که مجلات رقیب درباره مقالات مشکوک با یکدیگر تبادل اطلاعات می کنند. بنابراین تا زمانی که ، تصمیم نهایی از سوی

اولین مجله را دریافت نکرده اید به هیچ وجه نباید مقاله خود را به مجله ثانویه بفرستید.

  1. ارسال مقاله چاپ شده :

نویسنده نباید مقاله چاپ شده اش را به مجله دیگری بفرستد. مقالات چاپ شده نیاز به تکرارشدن ندارند. انتشار قبلی چکیده در طول کنفرانس ها مانع ارسال های بعدی نمی شود، اما در زمان ارسال، باید این موضوع

به صورت کاملاً شفاف بیان شود. البته این یک قاعده کلی نیست و ممکن است برخی از کنفرانس ها از ارسال همزمان یا مقالات چاپ شده جلوگیری کنند و مانند مجلات با این موضوع موافق نباشند. انتشار دوباره یک مقاله به زبان دیگر مشکلی ندارد به شرط آنکه در زمان ارسال مقاله، این موضوع به طور صریح بیان شود. در زمان ارسال، نویسندگان باید جزییات مقالات مرتبط را به طور آشکار بیان کنند حتی مقالاتی که به زبانی غیر از انگلیسی نوشته شده اند و مقالات مرتبطی که زیر چاپ هستند.

  1. سرقت ادبی :

استفاده و صاحب شدن نادرست بدون معرفی صاحب اصلی اثر ، کپی برداری و نشر کلمات ، ایده ها ، افکار، اصلاحات ، نتایج و فرآیندهای شخص دیگر و معرفی آنها به عنوان کار خود را سرقت ادبی می گویند. حتی اگر قسمتی از پژوهش های قبلی خود را بدون ارجاع دهی مناسب به کار ببرید مرتکب سرقت ادبی خواهید شد.

  1. داده سازی و تقلب

به کارگیری دور از نزاکت و نامناسب افراد و حیوانات در پژوهش و نقض حقوق اشخاص و شرکت ها ( مثلاً افشای اطلاعات آنان بدون کسب مجوزهای لازم )

  1. نقض حقوق همکاری
 • اگر فردی در هریک از موارد زیر سهم و همکاری داشته باشد، یا باید نامش در لیست نویسندگان مقاله قرار گیرد یا اینکه در قسمت تقدیر و تشکر از وی قدردانی شود.
 • همکاری های قابل توجه در مفاهیم و طراحی، کسب داده ها یا تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها داشته باشد.
 • در پیشنویس کردن مقاله یا بازبینی منتقدانه محتوای فکری مهم آن همکاری داشته باشد.
 • در تأیید نسخه نهایی که قرار است زیر چاپ برود همکاری داشته باشد.
تصویر

بارگذاری مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی به صورت کاملا تخصصی

پس از انتخاب قطعي مجله مورد نظر و رعایت موارد اعلام شده باید در سایت مجله ثبت نام نمایید . بعد از ثبت نام قسمت راهنماي نويسندگان مجله را با دقت مطالعه نمایید. در واقع مقاله شما بايد در چارچوب مورد نظر آن مجله تنظيم شود، در غير اين صورت مقاله از جانب سردبير برگشت داده خواهد شد يا در صورت پذيرش اوليه، مراحل بررسي طولاني تري را پشت سر خواهد گذاشت. هر چه بيشتر به اين قسمت اهميت دهيد، سردبير نسبت به مقاله شما ديد مثبت تري خواهد داشت.

دستورالعمل كلي ( راهنمای نویسندگان ) مجلات براي تنظيم مقالات تقريباً مشابه است. صفحه عنوان، چكيده، واژگان كليدي، مقدمه، مواد و روش ها، نتايج، بحث، نتيجه گيري و مراجع، بخش هايي هستند كه حتماً بايد وجود داشته باشند، اما اينكه آنها به دنبال هم آورده شوند يا هر يك در صفحات جداگانه اي قرار گيرند، فاصله بين خطوط چقدر باشد، از چه فونتي استفاده شود، حجم هر قسمت حداكثر چقدر باشد، مراجع با چه سبكي نوشته شوند و مطالبي از اين دست، به چارچوب مورد نظر مجله بستگي دارد.

اكثر مجلات ترجيح مي دهند شكل ها و جدول ها در صفحاتي جداگانه درج شوند، نه لابه لاي متن؛ بنابراين براي هر شكل يا جدول، صفحه اي مستقل اختصاص دهيد. نكته مهم آن است كه هنگام اعمال تغييرات مورد نظر مجله، مراقب باشيد كه مطلبي اشتباهاً پاك نشود. روش ايده آل آن است كه همزمان با تأليف مقاله، يعني از همان زمان كه بررسي متون را انجام مي دهيد، مجله مورد نظرتان را انتخاب نمایید و با مطالعه راهنماي نويسندگان، شيوه نوشتن را به سبك مورد نظر آن مجله در آوريد.

بارگذاري مقاله

براي ارسال مقاله به مجلات علمي پژوهشي داخلي بايد فرايندي را طي كرد كه اين فرايند تقريباً درتمامي مجلات معتبر دنيا مشابه است. در ابتدا بايد متن كامل مقاله و ترجمه چكيده مقاله آماده گردد. پس از آن بايد مقاله مورد نظر را در سايت مجله مورد نظر بارگذاری نمایید كه اين فرايند در بيشتر مجلات علمي پژوهشي به صورت آنلاين و مرحله به مرحله انجام مي گيرد. البته بايد اشاره شود كه برخي مجلات از وب سايت آنلاين استفاده نمي كنند و بنابراين بايد مقاله خود را از طريق ايميل براي مجله ارسال نماييد.

در مواردی که مجله مقاله را از طریق پنل دریافت می کند . بعد از ثبت نام و ایجاد پنل بنام نویسنده مسئول باید به ترتیب اطلاعات درخواستی مقاله را وارد کنید . در مواردی عنوان ، چکیده و کلمات کلیدی فارسی و انگلیسی را قبل از بارگذاری کامل مقاله در بخش ها مختلف خواسته می شود که باید وارد نمایید و بعد از طی این مراحل فایل کامل را قرار دهید . پس از بارگذاری و یا ارسال موفق مقاله می توانید وضعیت مقاله را از طریق پنل مجله بررسی نمایید .

پس ازدريافت مقاله توسط مجله، بايد منتظر رد يا اصلاحات مجله باشيد. ارائه اصلاحات توسط مجله ممكن است چند بار تكرار شود و در نهايت با انجام تمام اصلاحات مورد نظر و يا ارائه پاسخ قانع كننده به برخي از اصلاحات، پذيرش مقاله دریافت شود و پس از آن مقاله درنوبت چاپ قرارگيرد. با توجه به تجربه پژوهشگران ايراني، پذيرش مقاله و چاپ آن دريك مجله احتمال دارد بين 6 ماه تا 2 سال زمان ببرد.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق