خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

بلک لیست (Black List) چیست؟

انتشار 29 فروردین 1397
مطالعه 1 دقیقه

موسسه اشراق با ارائه آخرین اطلاعات مربوط به لیست سیاه دانشگاه آزاد اسلامی،وزارت علوم و وزارت بهداشت ، انتخاب مجلات معتبر را برای شما فراهم میکند.

بلک لیست (Black List) چیست؟

بلک لیست (Black List) چیست ؟

مجلات نامعتبر به مجلاتی گفته می شود که دارای سایت آنلاین و شماره ISSN  مشخصی هستند و در گذشته چاپ مقاله انجام میدادند اما در حال حاضر به دلایلی مثل چاپ بیش از حد مقاله در یک شماره ، داوری کوتاه مدت و یا چاپ مقالات نامرتبط با اسکوپ مجله و .... نامعتبر اعلام شده و از این تاریخ به بعد چاپ مقاله در آن امتیازی ندارد.

 مجلات جعلی سایت و ISSN جعلی دارند و موقع چاپ مقاله در سایتی که اعلام شده مقاله ای آنلاین نمی کند و در سایت های فرعی مقاله ها آنلاین میگردد و یا اینکه کلا مجله چاپ آنلاین ندارد و فقط مقاله به صورت کپی رایت منتشر می گردد.
همانطور که در تعاریف بالا ذکر شد مجلات جعلی و نامعتبر ماهیت متفاوتی دارند به خاطر همین ،این دو گروه از مجلات در جدول های جداگانه ای ذکر می گردد.
در مورد مجلات نامعتبر و جعلی ،توجه داشته باشیم که با اعلام لیست جدیدی از مجلات نامعتبر و جعلی از سوی هر سه نهاد اعلام شده، سیاهه های قبلی از درجه اعتبار ساقط می شوند و سیاهه ی جدید جایگزین می گردد و ملاک سنجش اعتبار مجلات قرار میگیرد.

در بلک لیست ( Black List) اعلام شده ، مجلات نامعتبر تاریخ ورود به سیاهه را دارند و از تاریخ ذکر شده به بعد چاپ مقاله در این مجلات هیچ امتیازی را شامل نمی گردد. اما برای مجلات جعلی هیچ تاریخی ذکر نمی گردد ،از این رو تمامی مقالات چاپ شده در این مجلات نامعتبر محسوب می گردد.
بر مبنای اظهارات وزارت علوم، علت قرار گرفتن این مجلات در بلک لیست، داوری ضعیف، انتشار سریع، چاپ مقالات با پول می باشد. این لیست فقط در کشور ایران و دانشگاه های ایران اساس سنجش و قضاوت می باشد و خارج از ایران در هیچ کشوری در دنیا لیست مجلات نامعتبر وجود ندارد.
از آنجا که برخی ژورنال های خارجی در لیست سیاه وزارتین ایران قرار دارند، جهت تسهیل کار پژوهشگران گرامی این امکان فراهم شده است تا برمبنای آخرین لیست به روزرسانی شده دفتر گسترش تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم ،  وضعیت ژورنال مدنظر در لیست های سیاهه مذکور  مشخص شود.

موسسه علمی اشراق با سابقه ای درخشان در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
همچنین  مسیر چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم را برای پژوهشگران و محققین  هموار می سازد و با ارائه خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره رایگان در خصوص انتخاب مجله مناسب، آنها را یاری می رساند.

راههای ارتباطی با موسسه اشراق :

شماره تماس : 09149724933

ایمیل: isi.eshragh@gmail.com

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
5 سال پیش
باسلام خدمت شما.لیست سیاه و جعلی باهم متفاوت هستند .شما می توانید از لیستی که دانشگاهها هر چند وقت یکبار اعلام می کنند.مجلات سیاه و جعلی را بررسی نمایید.
بازدیدکننده
مهشید
5 سال پیش
با سلام و احترام منظور از لیست سیاه یعنی مجلات جعلی؟ چطور مطمئن باشیم مجله انتخابی ما در لیست سیاه نیست؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق