خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

چاپ کتاب فوری و ارزان

انتشار 8 آذر 1397
مطالعه 4 دقیقه

گاهی اوقات پیش آمده است که نویسنده ای نیاز به چاپ فوری کتاب خود دارد . به دلایل شرایط بازار و یا علاقه ی شخصلی خود تمایل دارد که هرچه زودتر کتاب خود را به چاپ برساند و وارد بازار نماید . برخی از اساتید و دانشجویان که اقدام به چاپ کتاب های علمی خود نموده اند نیز به دلیل زمان کم برای مصاحبه دکتری نیاز به چاپ فوری کتاب دارند .

چاپ کتاب فوری و ارزان

گاهی اوقات پیش آمده است که نویسنده ای نیاز به چاپ فوری کتاب خود دارد . به دلایل شرایط بازار و یا علاقه ی شخصلی خود تمایل دارد که هرچه زودتر کتاب خود را به چاپ برساند و وارد بازار نماید . برخی از اساتید و دانشجویان که اقدام به چاپ کتاب های علمی خود نموده اند نیز به دلیل زمان کم برای مصاحبه دکتری نیاز به چاپ فوری کتاب دارند . علاوه بر این به دلیل بودجه نویسنده و شرایط اقتصادی آنها ، امکان چاپ با هزینه بالا را ندارند . پس چکار باید انجام بدهند ؟ آیا باید منصرف شوند و کار نویسندگی را کنار بگذارد ؟ راه حل مشکل چیست ؟ آیا می توان کتاب ها را بصورت فوری در کوتاه ترین زمان و با کم ترین قیمت به چاپ رساند ؟

در پاسخ این سوالات باید گفت هیچ دلیلی برای عقب نشینی نیست ، بلکه می توانید کتاب هایتان را بصورت فوری و با ارزان ترین قیمت به چاپ برسانید . بله درست است یکی از مهم ترین خدمات موسسه اشراق همکاری و همراهی با نویسندگان عزیز و در جهت رشد و توسعه هرچه بیشتر بخش فرهنگی و علمی کشور می باشد .

بسیاری از دانشجویان و اساتید علاقه دارند یافته‌های علمی و پژوهشی خود را در قالب کتاب به چاپ برسانند. این پژوهشگران و دانشجویانی یا کتاب علمی خود را نگارش نموده اند و یا اغلب پایان نامه علمی خود را به کتاب تبدیل می کنند . و در فکر به چاپ رساندن کتاب خود می باشند .

برای چاپ کتاب  عموماً دو حالت وجود دارد. در حالت اول دانشجو یا استاد عجله‌ای برای چاپ کتاب  خود ندارد و در طول چند ماه کتاب خود را آماده سازی کرده و به چاپ می‌رسانند. اما در حالت دوم دانشجو یا استاد به دلیل در پیش بودن مصاحبه دکتری، مصاحبه شغلی یا ارتقاء هیئت علمی نیاز به چاپ کتاب در یک بازه زمانی بسیار کوتاه دارد.

با توجه به اینکه چاپ کتاب دارای مراحل قانونی و اجرایی بسیار زیادی است، چاپ یک کتاب ممکن است برای یک دانشجو یا استاد ماه‌ها و حتی سال‌ها زمان ببرد. همچنین وجود برخی ناشران که در زمین چاپ کتاب بدقولی هایی کرده اند و اکثرا خارج از موعدی که توافق نموده اند کتاب را به چاپ رسانده اند و هزینه های گزافی نیز دریافت نموده اند سبب شده است تا اعتماد نویسندگان نسبت به ناشران از بین برود .

اما جای بسی شکر باقی است که برخی از موسساتی که در حوزه چاپ کتاب   فعالیت دارند به دلیل داشتن نیروهای متخصص و ماهر و آشنایی با فرایند چاپ کتاب، می‌توانند در کمترین زمان نسبت به اخذ مجوزها، ویراستاری علمی و ادبی، صفحه آرایی، طراحی جلد و در نهایت چاپ و صحافی کتاب اقدام نمایند.

ولی آیا این سرعت عمل و چاپ فوری کتاب از ارزش علمی آن می کاهد ؟

افرادی که قصد چاپ کتاب فوری را دارند باید به این موضوع دقت کنند که کتاب آنان برای چاپ چه پروسه‌ای را طی می‌کند. اگر کتاب چاپ شده تمامی مجوزهای لازم را به ترتیب دریافت کرده باشد آن کتاب دارای ارزش و اعتبار است و چنانچه مجوز‌های کتاب اخذ نشده باشند کتاب مورد نظر دارای اعتبار نمی‌باشد. بنابراین باید توجه نمود که زمان طول کشیده برای چاپ یک کتاب هیچ اهمیتی ندارد بلکه نکته مهم داشتن مجوزهای لازم و طی کردن مسیر صحیح چاپ است. همچنین باید دقت نمود که در صورت چاپ سریع کتاب، کیفیت چاپ آن دارای مشکل نباشد.

خدمات چاپ فوری و ارزان موسسه اشراق

کارشناسان موسسه اشراق که در زمینه چاپ کتاب تخصص لازم را دارند و همچنین به دلیل تجربه بسیار در این زمینه می توانند تمامی مراحل اداری و ویرایشی را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند. ولی این سرعت بالای فرایند چاپ اصلا دلیلی بر افزایش هزینه آن نمی شود . بلکه تمامی خدمات مربوط به چاپ در موسسه اشراق با پایین ترین هزینه انجام می شود و می توان گفت که ارزان ترین موسسه با سرعت بالای چاپ می باشد .

مراحل چـاپ کتاب در حالت فوری و ارزان در موسسه اشراق

  1. آماده كردن فایل تایپ شده ی کتاب توسط نویسنده و یا متقاضی چاپ و ارسال آن به کارشناسان موسسه اشراق.
  2. درصورت عدم صفحه آرایی ، کارشناسان بخش مربوط به صفحه آرایی و ویراستاری ، صفحه آرایی اثر را تنظیم می نمایند.
  3. بررسی نهایی فایل تنظیم شده توسط کارشناس .
  4. عقد قرارداد.
  5. انجام مراحل اداری توسط مسئول مربوطه در موسسه اشراق.
  6. اخذ مجوز شابک از خانه کتاب.
  7. اخذ مجوز فیپا از کتاب خانه ملی.
  8. اخذ مجوز چـاپ کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی .
  9. طراحی جلد ، اگر متقاضی طرح خاصی را مد نظر داشته باشد اعلام کرده و طبق آن طراحی صورت می گیرد و در غیر این صورت طراحی جلد توسط طراحان موسسه اشراق صورت می گیرد . ممکن است که خود متقاضی و یا نویسنده طرح جلد آماده را برای چاپ ارسال نماید.
  10. چـاپ کتاب، توسط انتشارات و تحویل آن به نویسنده . کتاب چاپ شده با هماهنگی به نشانی ثبت شده متقاضی، ارسال می گردد.

تمامی این مراحل در موسسه اشراق توسط متخصصین حرفه ای در مدت زمان 22 روز کاری انجام می شود.

 

 

 

راههای ارتباطی موسسه اشراق 

  041-33373424                                      09149724933                               isiisc2011@gmail.com  

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق