خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چاپ مقاله ISC در کوتاهترین زمان

انتشار : 19 تیر 1399
مطالعه : 8 دقیقه

اغلب دانشجویان و پژوهشگران به دنبال مجلات مختلفی برای انتشار مقالات علمی خود هستند تا با این کار بتوانند نقشی در بالاتر بردن آینده علمی کشور خود داشته باشند. ISC اولین نظام رتبه بندی استنادی در ایران می باشد و در صدد تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر اسلامی می باشد.

چاپ مقاله ISC در کوتاهترین زمان

چاپ مقاله در مجلات معتبر و دارای ارزش علمی بالا، یکی از اهداف اصلی نویسندگان مقالات و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است. ارزیابی و سنجش مجلات علمی را می توان بر اساس شاخص های علمی گوناگونی انجام داد. از جمله این شاخص ها می توان به ایمپکت فاکتور یا همان ضریب تأثیر، ضریب jcr و موارد مشابه اشاره کرد. یکی دیگر از روش های سنجش مجلات علمی نمایه شدن مجله توسط پایگاه های علمی معتبری است که ارزش علمی خاصی را به مجلات می بخشد. یکی از این پایگاه ها isc یا همان پایگاه استنادی علوم جهان اسلام است.

مقاله ISC چیست؟

ISC مخفف (Islamic World Science Citation Center) به معنای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام است که در حقیقت سامانه اطلاع رسانی علمی است که دانشگاه­ های ایران و جهان اسلام را رتبه بندی کرده و مجلات علمی این کشورهای اسلامی را بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر اسلامی تجزیه تحلیل می ­کند.

هم اکنون ۵۷ کشور در زمینه تولید مقاله ISC فعالیت دارند. اصطلاحا به مقالاتی که مورد تایید این سامانه باشند مقاله ISC گفته می ­شود.

در حال حاضر کشور آمریکا و پایگاه ISI با ۶۰ سال قدمت در زمینه جمع آوری و تولید مقالات علمی در رتبه اول قرار دارد و پس از آن کشور هلند و پایگا اسکوپوس رتبه دوم را دارند و سومین پایگاه استنادی بر مبنای تولید مقالات علمی با کیفیت نزد ایران و پایگاه ISC است.

نشر مقالات در پایگاه ISC به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی صورت می­ گیرد.

همانند ISI که سالانه گزارشی از رتبه بندی مجلات ارائه می ­دهد که JCR نام دارد، ISC نیز سالانه گزارش جامعی ارائه می­دهد که به شرح زیر است:

 • گزارش های استنادی نشریات فارسی ( PJCR )- مختصر شده واژه Persian Jurnal Citation Report
 • گزارش های استنادی نشریات عربی ( AJCR )- مختصر شده واژه Arabic Jurnal Citation Report
 • گزارش های استنادی نشریات انگلیسی ( EJCR )- مختصر شده واژه English Jurnal Citation Report

PJCR نسبت به JCR مزایایی دارد:

 • PJCR به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی است اما JCR فقط به زبان انگلیسی است.
 • PJCR فقط یک هزینه اشتراک را دریافت می کند و در عوض اطلاعات تمامی سال­ ها را در اختیار مشترکین قرار می­ دهد اما در JCR اینگونه نیست.
 • در PJCR امکان جستجو بر اساس عنوان وجود دارد اما در JCR چنین چیزی ممکن نیست.
 • گزینه مرتب سازی در هر ستون در PJCR کارها را ساده­ تر می­ کند اما این گزینه در JCR وجود ندارد.

هدف اصلی PJCR بررسی نشریات فارسی و رتبه بندی آن ها بر اساس مطالعات اسنادی است.

ISC شامل موارد زیر میباشد :

 1. گزارشهای استنادی نشریات فارسی (Persian Journal Citation Report (PJCR؛
 2. گزارش های استنادی نشریات عربی (Arabic Journal Citation Reports (AJCR؛
 3. گزارش های استنادی نشریات انگلیسی (English Journal Citation Reports (EJCR؛
 4. نمایه استنادی علوم ایران (Persian Science Citation Index (PSCI؛
 5. نمایه استنادی علوم جهان اسلام Islamic World Science Citation Index؛
 6. طلایه داران علم ایران ( Persian Essential Science Indicator (PESI
 7. فهرست مندرجات فارسیPersian Current Content ؛
 8. پایگاه استنادی برترین کنفرانس های علمی فارسی Persian Highly- Cited Proceedings Database (PHPD)؛
 9. نظام آگاهی رسانی استنادی ایران Persian Citation Alert؛
 10. نظام آگاهی رسانی نشریات علمی جهان اسلام ISC Current Awareness Services؛
 11. نظام گزارش استنادی Citation Report؛
 12. نظام شاخص های عملکردی نشریات فارسیPersian Journal Performance Indicator ؛
 13. تحلیل پایگاه داده های نشریلت فارسیAnalysis of Persian Journal Database؛
 14. نظام تمام متن مقالات مجلات جهان اسلام ISC E-Journals؛
 15. تولید کتاب علم ایران؛

نمایه استنادی علوم ایران PSCI یا Persian Science Citation Index

نمایه استنادی علوم ایران معادل نظام isi است اما برتری که نسبت به WOS دارد اینست که برخلاف نظام مزبور، با بومی کردن نمایه استنادی علوم ایران متن کامل مقاله ها را در دسترس استفاده کنندگان قرار می دهد.

مشخصات کتابشناختی تمامی نشریات علمی که از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت مجوز انتشار گرفته­ اند در این پایگاه نمایه سازی می­ شوند. در آینده این پایگاه قرار است نشریات فارسی، اردو، عربی و انگلیسی موجود در ایران و منطقه را نمایه سازی کند.

در این منبع به راحتی می­ توان مقالات یا مجلات را جستجو کرده و نتیجه آن را بر اساس تعداد استناد، تعداد منابع، اولین نویسنده، تاریخ و موارد دیگر مرتب سازی کرد.

همچنین می­ توان به جستجو در استنادها ( نویسنده مورد استناد و یا مدارک مورد استناد) پرداخت. اما نقطه ضعفی که در این بخش وجود دارد این است که در نتایج جستجو که لیستی از نویسندگان مورد استناد و مدرک مورد استناد نمایش می­ دهد امکان دیدن اطلاعات کامل منبع مورد استناد و تعداد استناد ها وجود ندارد.

همایش ها و کنفرانس های مورد تأیید isc

کنفرانس های علمی که در کشور ایران برگزار می شوند تنها در صورتی دارای اعتبار علمی خواهند بود که به تأیید پایگاه isc رسیده باشند (تأیید isc دارای شرایط ویژه ای است که برگزارکنندگان کنفرانس ها می توانند با مراجعه به سایت پایگاه این شرایط زا جویا شوند). از این رو در صورتی که محققان و دانشجویان قصد ارزیابی یک کنفرانس را به منظور شرکت در آن یا ارسال مقاله برای کنفرانس داشته باشند، بایستی از این موضوع اطلاع حاصل کنند. در صورتی که همایش یا کنفرانسی مورد تأیید isc باشد، نام کنفرانس در سایت isc ذکر خواهد شد.

مراحل اخذ پذیرش از ژورنالهای isc

این نکته برای همه پژوهشگران کاملا روشن می باشد که پذیرش از ژورنال های ISC تضمینی نیست و این مجلات شرایط پذیرش بسیار دشواری دارند. برای پذیرش گرفتن از یک ژورنال می بایست طبق مراحل زیر اقدام فرمایید.

قبل از هر چیز می بایست مجله ای که انتخاب کرده اید را نظر سنجی کنید و تصمیم خود را بگیرید که می خواهید مقاله خود را به چه ژورنالی سابمیت نمایید. مجله انتخابی ممکن است مقاله ای را به صورت فارسی یا انگلیسی پذیرش کند و تا قبل از اینکه از این نکته اطمینان نداشته باشید نمی توانید مراحل چاپ مقاله را شروع کنید. بعد از اینکه زبان قابل پذیرش برای مجله را مشاهده فرمودید می توایند فرآیند چاپ مقاله را آغاز نمایید.

 • ترجمه تخصصی مقاله با کیفیت بالا
 • ویرایش تخصصی مقالات ویرایش دستور زبانی و ساختاری مقاله
 • انتخاب ژورنالهای تخصصی و معتبر برای مقاله
 • ویرایش نهایی مقاله و سابمیت آن به ژورنال انتخاب شده
 • چاپ مقاله در ژورنال مورد نظر

مزایای چاپ مقاله ISC

مجلات ISC مورد قبول اکثر دانشگاه ها می باشد. چون اکثرا مجلات زیاد معتبر نمی باشد و مقالات چاپ شده در آن از درجه اعتبار ساقط می باشد و چاپ مقاله در این مجلات هیچ امتیازی برای پژوهشگر ندارد.از مزایای چاپ مقاله در ISC می توان به موار زیر اشاره کرد:

1) پذیرش راحت در مقطع دکتری

2)افزایش اعتبار علمی

3)کاهش هزینه های اضافی و هزینه کمتر نسبت به چاپ مقاله در ISI دارد.

4) پذیرش راحت تر مقاله برای چاپ نسبته به پایگاه ISI هست

5) افزایش حقوق و مزایای شغلی

6)اعتبار علمی مقالات چاپ شده در ISC به دلیل پایه گذاری معیارهای علم سنجی بر اساس قوانین علمی با مقالات ISI برابری می کند.

7) پس از تاسیس مجلات ISC دانشگاه های آزاد، سراسری، پیام نور و سایر ارگان ها چاپ مقالات ISC در مجلات این پایگاه را ارزشمند دانسته و برای دفاع پایان نامه ارشد و دکتری مصاحبه های پذیرش در دوره دکتری امتیازاتی را در صورت چاپ مقاله در فهرست نشریات اصلی ISC اختصاص دادند.

با این تعاریف می توان نتیجه گرفت که مجلات نمایه شده در این پایگاه از ارزیابی های دقیق علمی گذر می کنند و مدام کیفیت مقالات و روند چاپ مقالات مجلات مورد رصد و داوری قرار می گیرد. به این سبب است که مجلات آی اس سی برای پذیرش مقاله، به دقت آن ها را داوری علمی می کنند تا اجازه چاپ مقالات را بدهند. به مقالاتی که در مجلات ISC به چاپ می رسد مقالات ISC می گویند. مجلات آی اس سی استانداردهای علمی را تعریف کرده اند و مقالات نیز برای پذیرفته شدن باید این استانداردهای علمی را داشته باشند. به عنوان نمونه از نظر ساختاری مقالات ISC باید ساختار استاندارد یک مقاله علمی را داشته باشد که بخش های اصلی نام یا موضوع، نام نویسندگان، چکیده، مقدمه، روش تحقیق، بحث و نتیجه گیری و در نهایت منابع و مآخذ می باشند.

روال پذیرش و چاپ مقالات ISC از طریق موسسه اشراق

 • ارسال عنوان و چکیده مقاله به کارشناسان واحد مربوطه در موسسه
 • بررسی موضوع مقاله
 • معرفی مجلات مرتبط با موضوع مقاله
 • ویراستاری گرامری و فرمت بندی مقاله
 • سابمیت مقاله
 • انجام مکاتبات و رایزنی های لازم با مجلات ISC جهت دریافت اکسپت مقاله
 • ارسال اصلاحات ارائه شده از سوی سردبیر مجله به نویسندگان در صورت Revise مقاله
 • پیگیری و اخذ نامه پذیرش از مجله و ارسال آن به نویسنده
 • ارسال گالی پروف نهایی مقاله به نویسنده برای تایید نهایی و چاپ در مجلات ISC

🌷... موســسه اشــراق ...🌷

دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت های تحقیقاتی و طرح های پژوهشی محسوب می گردد.

🌼جهت ارسال سفارشات و مشاوره رایگان در این زمینه می توانید عضو سامانه اشراق شوید و با شماره های 09149724933-09911851170-04133373424 تماس بگیرد و یا با آدرس ایمیل:isiisc2011@gmail.com یا isi.eshragh@gmail.com درخواست خود را ارسال نمایید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق