خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چاپ مقالات علمی

انتشار 26 آذر 1397
مطالعه 3 دقیقه

چاپ تضمینی مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی .

چاپ مقالات علمی

چاپ تضمینی مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی .

زمانی که بحث از چاپ مقالات می شود باید به این امر توجه کنیم که منظورمان از چاپ مقاله در کجا است؟ مقالات علمی که حاصل تلاش و کوشش علمی محققان و همچنین حاصل مطالعات علمی و گردآوری اطلاعات آنان می باشد برای ارائه آن به محققان سراسر دنیا باید مقالات به چاپ برسند . اما منظور از چاپ مقالات چاپ آن به خودی خود و تنها نیست .منظور از چاپ یعنی به ثبت رسیدن در مجلات است . منظور از چاپ یعنی در تاریخ و زمان مشخصی در آرشیو مجله موجود باشد .

مقالات علمی برای اینکه به ارزش و اعتبار اصلی خود برستند باید در مجلات معتبر مورد پذیرش قرار بگیرند . اعتبار و ارزش علمی هر مقاله با چاپ آن است . در صورتی که مقاله ای حاوی مطالب علمی فوق العاده ای باشد و به نتیجه ناب و جدید رسیده باشد ولی به چاپ نرسد ارزش و اعتباری ندارد . علاوه بر این میزان ارزش و اعتبار هر مقاله به مجله ای که در آن چاپ می شود نیز بستگی دارد .

هر مقاله علمی و یا نوشته علمی که حاصل تلاش ها و دستاوردهای مطالعاتی یک محقق و پژوهشگر است برای اینکه ارزش و اعتبار علمی داشته باشد باید به چاپ برسد. بدون چاپ و نمایه شدن ، مقالات هیچگونه ارزشی ندارند . نوشته ها و مقالات پژوهشگران هرچقدر هم که پر محتوا باشند و حاوی مطالب مهم و نتایج ناب باشند ولی در دفاتر و قفسه های نویسنده باقی بماند ارزش و اهمیتی ندارد . با چاپ است که ارزشمند و ماندگار می شوند .

اما منظور از چاپ مقاله چیست ؟ مقالات کجا باید چاپ شوند ؟ چگونه چاپ شوند ؟

منظور از چاپ مقالات یعنی چاپ شدن آنها در مجلات معتبر داخلی و خارجی . هرچقدر اعتبار مجله ای که مقاله در آن چاپ می شود بالا باشد ارزش و اعتباری که به مقاله لحاظ می شود نیز بالا می باشد .

چاپ مقالات در مجلات هم به همین راحتی نیست که شما مقالات خود را برای چاپ ارسال نمایید و مجله نیز آنها رو چاپ کند. باید نوشته و مقاله شما درخور اعتبار و ارزش مجله باشد .هر مقاله ای مناسب چاپ در مجله نیست . مجلات نیز قبل از چاپ مقالات آنها را داوری می کنند و از بسیاری از موارد و فاکتورها عبور می دهند . اگر مورد قبول داوران مجله قرار گرفت چاپ می شود .

بنابراین می توان گفت که مقدمه چاپ مقاله در مجله پذیرش آن است . مقدمه پذیرش شدن در مجله نیز داوری مقاله می باشد .

منظور از داوری یعنی بررسی مقاله از نظر ساختاری و محتوایی و اعمال نکات ارائه شده از جانب مجله و همچنین بکارگیری سلیقه داوران است . مقالات ارسالی برای مجلات در ابتدا مورد مطالعه و بررسی سردبیر قرار می گیرد در صورت تایید و صلاحدید سردبیر و به شرطی که مقاله فاکتورهای اولیه مجله را دارا باشد وارد پروسه داوری می شود .

داوری مقاله :

  • اولین کاری که داور انجام می دهد نگاه می کند که آیا این مقاله ساختار مقاله را دارد یا نه؟
  • مهمترین چیزی که در مقاله علمی پژوهشی مورد داوری قرار می گیرد، بحث نو و تازه بودن مطلب است.
  • داور در گام اول به چکیده و در مرحله بعد به نتیجه نگاه می کند.
  • ارائه نظر در خصوص ارزش کلی یک مقاله برای انتشارتوسط داور که معمولاً به اشکال کلی زیر بیان می شود:
  1.   ACCEPTED قابل چاپ
  2.   ACCEPT PENDING REVISION  پذیرش مشروط به اصلاحات لازم
  3.   RECONSIDER AFTER MAJOR REVISION  بررسی مجدد پس از یک بازنگری کلی
  4.  REJECT رد مقاله

پس از پذیرش مقالات از سوی داوران ، مقاله وارد پروسه ویراستاری می شود و بعد از اینکه از بخش ویراستاری با موفقیت عبور کرد نوبت به چاپ مقاله می شود و طبق تاریخی که در نامه اکسپت اعلام شده است در همان شماره و تاریخ مجله به چاپ می رسد .

برای اخذ پذیرش مقالات علمی خود از مجلات معتبر داخلی و خارجی و برای اینکه نتیجه داوری فقط اکسپت مقاله باشد می توانید از طریق موسسه اشراق اقدام کنید تا مقالات علمی نگارش یافته شما و یا استخراج یافته از پایان نامه را در کوتاه ترین زمان ممکن مورد پذیرش و چاپ مجلات معتبر داخلی و خارجی قرار دهد .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق