خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چاپ مقاله ISI درکمترین زمان

انتشار 19 آبان 1397
مطالعه 7 دقیقه

موسسه اشراق با رایزنی موثر خود بازه زمانی چاپ مقاله را بطور چشمگیری کاهش داده است . موسسه اشراق به عنوان معتبرترین موسسه پذیرش و چاپ مقالات علمی که دارای سوابق بسیار درخشانی در کارنامه فعالیتی خود می باشد .

چاپ مقاله ISI درکمترین زمان

منظور از چاپ مقاله ISI چیست ؟

مجلات ISI کدامند ؟

به طور کلی مقاله ایISI است که در یک مجله ISI به چاپ رسیده باشد. بنابراین نخست باید به شناخت  مجله ISI بپردازیم . مجله ISI چه نوع مجله ای است ؟ و در کل به چه نوع مجله ای ، مجله ISI می گویند؟

با رشد و پیشرفت روز افزون علم و فناوری و دانش بشریت نیاز به تبادل اطلاعات و دانش بیش از پیش احساس می شود. این امر سبب افزایش راههای تبادل اطالاعات شده است که یکی از این روش ها چاپ و انتشار علوم حاصله از تلاش و تحقیق پژوهشگران سرتاسر جهان در قالب مقاله علمی می باشد . اما این مقالات در کجا باید به چاپ برسند ؟ چگونه باید در معرض دید دیگران قرار بگیرند ؟ چگونه تبادل شوند ؟ جهت انتشار مقالات و مجزا سازی مقالات ارائه شده در رشته ها و گرایش های مختلف ؛ مجلاتی پدید آمدند که هریک در یک رشته و زمینه خاصی به فعالیت می پردازند .

مجلات معتبری که مقالات به چاپ رسیده در آنها قابل استناد بوده و دارای اعتبار علمی می باشند کدام اند و چگونه تعیین می شوند ؟

بدون تردید وجود یک مرجع ارزیابی بی طرف که هم نیازهای استفاده کنندگان را به بخوبی شناسائی نماید و از طرفی دیگر  نقاط ضعف و قوت منتشرات علمی و پژوهشی در زمینه های مختلف را ارزیابی نماید، می تواند راهگشای خوبی برای پژوهشگران باشد. چند موسسه در جهان به نمایه سازی مجلات علمی اشتغال دارند. این موسسه‌ها با تعیین استانداردهای مختلف و دنبال کردن این استانداردها در مجلات منتشر کننده مقالات علمی، به نوعی ، معیار سنجش فعالیت‌های علمی در حوزه‌های مختلف علمی را فراهم می‌کنند. یکی از این موسسات که به طور نسبی از اعتبار و شهرت بیشتری برخوردار است، ISI است که مخفف حروف اول موسسه Institute for Scientific Information  می باشد. این موسسه بخشی از موسسه  تامسون رویترز است. 

بنابراین می توان گفت که ISI  در واقع يك مرجع تعيين استاندارد و معتبر بودن نشريان علمي در سراسر جهان است بدين معنا كه صلاحيت مجلات مختلف در زمينه هاي ياد شده بررسي شده و در صورت داشتن اعتبار علمي و رعايت اصول فني چاپ نشريه، در ليست نشريات ISI   قرار مي گيرد.

پس باتوجه به آنچه گفته شد مجلاتی که در لیست مجلات این موسسه قرار می گیرند به مجلات ISI مشهور هستند و اگر مقاله ای در چنین مجلاتی به چاپ رسیده باشد ، مقاله ISI می باشد و چنین مقالاتی دارای اعتبار و ارزش علمی می باشند.

چگونه تشخیص دهیم مجله ای ISI   می باشد ؟

پیشتر توضیح داده شد که موسسه ISI بخشی از موسسه  تامسون رویترز است. بنابراین ملاک ISI بودن یا نبودن یک مجله قرار گرفتن نام آن مجله در فهرست مجلات تامسون رویترز می باشد. بنابراین برای بررسی اینکه مجله ایISI می باشد یا نه باید به وبسایت تامسون رویترز ( http://mjl.clarivate.com/ ) مراجعه نماییم. در مرحله ی بعدی با توجه به اطلاعاتی که از مجله داریم ( عنوان مجله ، نام کامل مجله ، ISSN ) شروع به جستجو می کنیم . نام مجله و یا شاپا مجله( ISSN) را در بخشی که در سایت مشخص شده یادداشت می نماییم و سپس با سرچ کردن نتیجه نمایان می شود. در صورتی که نام مجله در نتایج جستجو نمایش داده شود، مجله مورد نظر شما جزو مجلات ISI می باشد.

مراحل ذکر شده را در تصاویر زیر به ترتیب و با توضیحات لازمه می توانید مشاهده کنید .

تصویر
 
تصویر
 
تصویر
 
 

رتبه بندی مجلات ISI  بر چه اساسی است؟

تا کنون با مجلات ISI و نحوه تشخیص آنها آشنا شدیم . متوجه شدیم که مجلات یا ژورنال های ISI مجلاتی هستند که در لیست مجلات موسسه تامسون رویترز قرار دارند و این مجلات، مجلات معتبری هستند. اما آیا همه مجلات ISI داری اعتبار یکسانی هستند و بین آن ها تفاوتی نیست. مسلماً جواب این پرسش این است که همه مجلات ISI از نظر اعتبار در سطح یکسانی قرار ندارد و برخی مجلات معتبرتر از مجلات دیگر هستند. اما ملاک رتبه بندی مجلات ISI چیست؟ عامل برتری مجلات ISI نسبت به یکدیگر چیست ؟ معیار سنجش برتری و رتبه بندی مجلات بر چه اساس است ؟

ملاکی که تامسون رویترز برای ارزش دهی به مجلات ISI استفاده می کند، ایمپکت فاکتور(IMPACT FACTOR) یا (IF) که ضریب تاثیر نام دارد می باشد .

این ضریب تاثیر به صورت میانگین تعداد دفعاتی که به مقالات یک مجله در دو سال قبل رفرنس داده شده است، بیان می شود . بالاتر بودن ایمپکت فاکتور یک مجله بدین معناست که مقالات این مجله به طور میانگین توسط مقالات بیشتری مورد ارجاع قرار گرفته اند و بنابراین این مجله در بین محققان از اعتبار بیشتری برخوردار بوده است و بیشتر مورد استناد قرار گرفت است.

محاسبه زمان چاپ مقالات ISI چگونه است ؟

تصویر
 
 

محسابه زمان چاپ مقالات ISI بستگی به زمان داوری مجلات دارد. هرچه اعتبار یک مجله بیشتر باشد داوری سخت تری دارد و مدت زمان بیشتری طول می کشد تا اکسپت شود چون اکثرا تعداد داوران زیاد می باشد. پروسه ی معمول داوری برای پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر ISI با توجه به نوع مجله متغیر می باشد. 

مواردی همچون :

انتخاب مناسب مجله جهت چاپ مقاله ، همخوانی و هماهنگی موضوع مقاله با اسکوپ مجله ، رعایت استانداردهای مورد نیاز مجله ، رعایت فورمت‌بندی دقیق مقاله بر اساس رهنمودهای ذکر شده توسط مجله ، محتوای قوی ، نگارش صحیح و واضح ( که مربوط به امر نگارش پس از ترجمه می شود ) ، ترجمه تخصصی صحیح و بدون ایرادات تخصصی ، پیگیری و مکاتبه صحیح با ادیتور مجله ،  ارسال صحیح و به موقع اصلاحیه‌های درخواست شده از سوی داوران مجله . می تواند در سرعت بخشیدن هرچه بیشتر امر داوری تاثیر گذار باشند .

مسلماً رعایت این بندها به تنهایی از عهده ی پژوهشگر ساخته نمی باشد و نیاز به یک راهنما و هدایتگر دارد. که موسسه اشراق در این زمینه موفق ترین و معتبرترین راهنمای پژوهشگران می باشد .

بازه داوری مجلات ISI با توجه به IF ( ایمپکت فکتور) آنها متفاوت می باشد .

مجلات JCR مجلات دارای ایمپکت فکتور دارای بازه داوری طولانی مدت و بسیار سخت گیر می باشد. که این بازه زمانی داوری معمولا 4 الی 9 هفته می باشد.

درمورد مجلات ISI LISTED مجلات بدون ایمپکت فکتور  بازه داوری کمتری نسبت به مجلات  JCR دارند . بازه زمانی داوری آنها معمولا حدود 20 روز الی 1 ماه می باشد.

موسسه اشراق سریع ترین موسسه در به چاپ رساندن مقالات ISI

با اهمیت چاپ مقاله در مجلات ISI آشنا شدیم و دریافتیم که با رعایت نکاتی می توان بازه زمانی پروسه داوری را کاهش داد و این را هم می دانیم که از عهده پژوهشگران خارج است که با فرمت بندی و استانداردهای خاص هر مجله آشنا باشند .  موسسه اشراق با روابط بین المللی خود و همکاری با مجلات معتبر ISI به کمک پژوهشگران آمده است و زحمت فرمت بندی و استاندارد سازی مقالات پژوهشگران را به عهده گرفته است. تاکید می شود که فقط و فقط فرمت بندی و کمک به رعایت استانداردها و اصلاحات توسط خود پژوهشگر و در نگارش مقاله به هیچ عنوان دخالتی ندارد .موسسه اشراق با رایزنی موثر خود بازه زمانی چاپ مقاله را بطور چشمگیری کاهش داده است . موسسه اشراق به عنوان معتبرترین موسسه پذیرش و چاپ مقالات علمی که دارای سوابق بسیار درخشانی در کارنامه فعالیتی خود می باشد ؛ مسئولیت معرفی مجلات معتبر ISI و مشاره در خصوص بازه زمانی داوری و پذیرش مقالات در آن مجلات را بر عهده گرفته است . کارشناسان و محققان متخصص موسسه اشراق با ارائه استانداردهای مطابق با مجلات معتبر دنیا می توانند پروسه ی داوری و دریافت اکسپت مقاله ی شما را کوتاه تر نماید. از این رو برای آن دسته از پژوهشگرانی که به اکسپت و چاپ مقاله ی ISI بصورت فوری نیاز دارند این نوید را می دهیم که  موسسه اشراق می تواند پذیرش مقاله ی شما را در عرض 2 الی 3 هفته فراهم سازد و آن را به چاپ برساند.

برای ثبت سفارش میتوانید با شماره های 09149724933 و یا 04133373424 با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق