خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چاپ مقاله خارجی

انتشار : 5 خرداد 1397
مطالعه : 5 دقیقه

چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی ، از مهم ترین کارهای پژوهشی برای دانشجویان و محققین و پژوهشگران محسوب می شود.

چاپ مقاله خارجی

چاپ کردن مقاله علمی نگارش شده دانشجویان و یا مقاله استخراج شده از پایان نامه برای دانشجویان بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد و می توانند با چاپ کردن یک مقاله در مجلات معتبر علمی رتبه علمی و نمره کامل پایان نامه خود را دریافت نمایند و از امتیازاتی که برای چاپ مقاله برای محققین و دانشجویان عزیز در نظر گرفته شده است استفاده نمایند.
یافته های پژوهش های علمی و دانشگاهی در ژورنال ها و مجلات معتبر چاپ می شود و شاخص اعتبار پژوهش ها، مجلاتی می باشد که مقاله علمی در آن به چاپ رسیده است. همچنین چاپ مقاله در جهت ارتقاء جایگاه علمی دانشجویان و اساتید دانشگاه اهمیت بالایی دارد. یکی از مفاهیمی که در رابطه با ژورنال های علمی وجود دارد، قرار گرفتن آن ها در لیست موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information) یا همان ISI است که توسط شرکت Thomson Reuters ارائه می شود. یافته های یک پژوهش در قالب یک مقاله (Paper/Article) برای چاپ در یک ژورنال علمی(Scientific Journal) با ارسال چکیده(Abstract) آن به ژورنال شروع می شود. و در صورت تأیید، مقاله کامل به ژورنال فرستاده می شود(Submit). ژورنال با داوری دقیق این اختیار را دارد که مقاله را قبول(Accept) و یا رد(Reject) کند. برای هر رشته علمی و دانشگاهی، ژورنالهای معتبر و شناخته شده ای وجود دارد که در این لینک می توانید مشاهده کنید.

مجلات علمی خارجی

یکی از مهم‌ترین موضوعات در دنیای علم و فناوری، دسترسی به منابع علمی معتبر با درجه کیفیت بالا است. دانشمندان و پژوهشگران برای آگاهی از یافته‌های دیگران در زمینه موضوع پژوهشی خود به پایگاه‌های علمی معتبر مراجعه نموده و مقالات علمی مختلفی را که در مجلات معتبر چاپ‌شده‌اند موردبررسی قرار می‌دهند. از سوی دیگر انتشار نتایج پژوهش‌های علمی در قالب‌های مختلفی ازجمله کتاب و مقاله انجام می‌پذیرد. لذا یکی از راه‌های پژوهشگران برای ارائه دستاوردهایشان چاپ مقاله در انواع مجلات علمی معتبر است. ازاین‌رو شناختن مجلات و مقالات علمی که دارای اعتبار کافی به‌منظور استناد علمی هستند از اهمیت بالایی برخوردار است. در اینجا می‌خواهیم به‌طور مختصر به معرفی انواع مجلاتی بپردازیم که دارای اعتبار علمی بوده و در مجامع علمی قابل استناد می‌باشند. 

انواع مجلات علمی خارجی

 1. (ISI (Thomson Reuters
 2. Scopus
 3. ISC
 4. PubMed

مقالات ISI (آی‌اس‌آی یا Institute for Scientific Information)

 این موسسه، در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد تأسیس و در سال ۱۹۹۲ توسط موسسه علمی تامسون خریداری شد و در حال حاضر نیز بانام Thomson Scientific شناخته می‌شود. ISI که با تکیه‌بر دانش مجرب‌ترین اساتید علمی در علوم مختلف، قصد دارد امتیاز علمی مقالات منتشرشده در مجلات مختلف را مشخص نموده تا محققین و پژوهشگران بتوانند جهت پیشبرد هر چه‌بهتر و سریع‌تر اهداف علمی خود از آن‌ها بهره گرفته و نتایج صحیح و قابل استناد دیگر پژوهشگران را به‌درستی در مقالات علمی خود مورداستفاده قرار دهند و به نتایج مطلوب موردنظر خود برسند. ازاین‌رو این موسسه نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری در ارتقاء سطوح علمی مختلف در دنیای امروز دارد تا جایی که پژوهشگران تلاش می‌کنند به‌منظور اعتبار بخشیدن به دستاوردهای علمی خود، آن‌ها را در مجلاتی به چاپ برسانند که دارای رتبه برتر از ISI می‌باشند.

ISI پایگاه داده‌ای جامع از مهم‌ترین و معتبرترین مقالات علمی و مجلات چاپ‌شده در سراسر دنیا هست که تمامی اطلاعات و محتوای مربوط به آن‌ها را در خود جای‌داده است. این اطلاعات شامل داده‌های وسیعی از علوم مختلف در مقالات چاپ‌شده از هزاران دانشگاه معتبر است. امکان دسترسی به این منبع بزرگ علمی از طریق سرویس ISIs Web of Science فراهم گردیده و هم‌چنین این امکان را به پژوهشگران می‌دهد که متوجه اعتبار علمی مقالات شوند و تعداد ارجاعات به مقاله را مشاهده کنند.

مقالات اسکوپوس(Scopus)

اسکوپوس(Scopus) یکی از محصولات ناشر پرطرفدار هلندی یعنی الزویر است که پس از آی اس آی (ISI) بزرگترین و محبوب ترین پایگاه نمایه کننده نشریات می باشد. تمام نشریات رسمی سراسردنیا می توانند درخواست خود را در این پایگاه ثبت نموده و پس از رعایت استانداردهای لازم نمایه اسکوپوس را کسب نمایند. برای داشتن مقاله اسکوپوس لازم است که شما در نشریه ای که موفق شده نمایه اسکوپوس را کسب نماید مقاله خود را به چاپ برسانید.
از جمله مزیت های این نمایه داشتن یک پایگاه جامع است. تمامی مقالاتی که در نشریات نمایه شده در اسکوپوس چاپ می شوند، در این پایگاه نیز نمایه می شوند و با این خصوصیت عالی شما امکان محاسبه تعداد استنادات به هر مقاله را فراهم می نماید. از اين رو می توان از طریق این نمایه، فهمید که یک مقاله تاکنون چند بار توسط ساير مقالات مورد استناد قرار گرفته است که اين خود شاخصی برای تعيين کيفيت مقاله مي باشد.این خصوصیت باعث می شود تعداد ارجاعات به یک مقاله خاص و یا تعداد مقالات یک نویسنده خاص و … را به راحتی جست و جو کرد و پیدا کرد. از معایب آن می توان رایگان نبودن آن اشاره نموده شما برای دسترسی به این پایگاه نیاز به اشتراک سالانه خواهید داشت.

مقالات ISC (آی‌اس‌سی یا Islamic World Science Citation Center)

این پایگاه توسط مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری شیراز تهیه‌شده است که بر اساس معیارهای علمی معتبر، مجلات علمی کشورهای اسلامی را تجزیه‌وتحلیل می‌نماید و در رتبه سوم سنجش عملکرد پژوهشی کشورهای عضو این مجموعه (۵۷ کشور) قرار دارد. رتبه اول و دوم این رتبه‌بندی متعلق به ISI (که همان پایگاه استنادی علمی است) و اسکوپوس در هلند هست.

چاپ مقاله معمولاً در نشریات داخلی ازجمله نشریات علمی- ترویجی و علمی- پژوهشی روند طولانی‌تری را نسبت به ISC طی می‌کنند که این روند ممکن است تا ۱ سال هم طول بکشد و بسیاری از افراد با این مسئله مشکل‌دارند درحالی‌که ISC با معرفی بیش از ۸۰۰ مجله در داخل و خارج از کشور به پژوهشگران این فرصت را می‌دهد تا از این امکانات استفاده کنند و مقالات خود را در مجلات ISC به عرصه چاپ برسانند. از دیگر مزایای چاپ مقالات ISC می‌توان به هزینه پایین‌تر آن نسبت به مقالات ISI اشاره کرد و دیگر اینکه احتمال پذیرش این‌گونه مقالات در مقطع دکترا بیشتر است و احتمال چاپ آن‌ها نیز نسبت به مقالات ISI بیشتر است. ضمناً چاپ چنین مقالاتی می‌تواند منجر به ایجاد یک مزیت شغلی شود که این موضوع نیز برای بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حائز اهمیت است.

مقالات pubmed

پاب‌مِد (PubMed) مهمترین ابزار برای جستجوی پایگاه داده‌های آزاد (دیتابیس) مدلاین است، که حاوی اطلاعات بیبلیوگرافی پژوهشی برای تمام رشته‌های علوم پزشکی و زیست‌شناسی هست. این دیتابیس تا سال ۲۰۰۸ حاوی ۱۷ میلیون عنوان بوده که اولین اطلاعات آنها به سال ۱۸۶۵ باز می‌گردد. پاب مد مجموعه‌ای از اطلاعات کیفی مرکز ملی اطلاعات زیست‌فناوری و نهادها و سازمان‌های دولتی اسکوپ سلامت ایالات متحده آمریکا هست. این دیتابیس، رایگان در دسترس جهانیان و قابل دسترس همگان است. برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در پاب مد می توانید به آدرس سایت http://www.ncbi.nlm.nih.gov/nlmcatalog/  مراجعه کنید:

برای چاپ مقاله در ژورنال های معتبر، عمدتا هزینه ای با عنوانPublication Fee از نویسنده مقاله دریافت می شود که مقدار آن برای ژورنال ها و مجلات مختلف، متفاوت است. پرداخت هزینه چاپ مقالات، عمدتاً به صورت آنلاین و از طریق کارتهای اعتباری ویزا و مستر و همچنین حساب پی پال صورت می گیرید.

لیست معتبرترین ناشران خارجی برای چاپ مقاله

 1. www.springer.com
 2. www.sciencepubco.com
 3. www.journals.elsevier.com
 4. www.emeraldinsight.com
 5. www.sciencedirect.com
 6. www.ijser.org
 7. www.palgrave-journals.com
 8. onlinelibrary.wiley.com
 9. www.jstor.org
 10. www.ijarcs.info
 11. www.icehm.org
 12. www.scirp.org
 13. highwire.stanford.edu


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق