خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چاپ مقاله SCOPUS

انتشار : 2 خرداد 1397
مطالعه : 3 دقیقه

دانشجویان و پژوهشگرانی که قصد چاپ مقالات علمی خود در مجلات SCOPUS را دارند می توانند کار چاپ مقاله SCPOUS را به کارشناسان مجرب موسسه اشراق بسپارید.

چاپ مقاله SCOPUS

یکی از پایگاههای نمایه کننده مقالات علمی در جهان، پایگاه اسکوپوس می باشد. این پایگاه مورد تایید دانشگاههای خارجی می باشند و برای گرفتن اپلای از دانشگاه های خارجی می توان از مزایای چاپ مقاله در مجلات SCOPUS استفاده نمود.
اسکوپوس(Scopus) از محصولات ناشر پرطرفدار هلندی یعنی الزویر است و بزرگترین و محبوب ترین پایگاه نمایه کننده ژورنالهای علمی بعد از ISI می باشد. همانند پایگاه ISI ، ژورنال های رسمی از سراسر دنیا می توانند درخواست خود را در این پایگاه ثبت نموده و پس از رعایت استانداردهای پایگاه اسکوپوس، مقاله خود را به چاپ برسانند.
 اين پايگاه با همکاری 21 مؤسسه از سراسر جهان ارائه شده و به سرعت رقيب جدی موسسه اطلاعات علمی شد که قريب 50 سال پيشرو نمايه‌های استنادی در جهان بود. اين پايگاه روزانه آپديت مي‌شود.
اسکوپوس همه حیطه‌های علوم از جمله علوم زیستی، فیزیک و شیمی و علوم اجتماعی را در بر می‌گیرد. در مقایسه‌ای که با دیگر پایگاههای نمایه کننده مقالات علمی انجام گرفته، اسکوپوس حدود ۲۰ درصد پوشش بیشتری دارد اما مقالات قبل از سال ۱۹۹۵ را پشتیبانی نمی کند. سرچ در اسکوپوس و کار با آن راحت تر است. در این پایگاه می‌توان درباره اینکه یک مقاله به چه منابعی ارجاع داده یا چه مقالاتی به این مقاله ارجاع داده‌اند مطلع شد. همچنین از آنجا که این پایگاه بین رشته‌ای است می‌توان به مقالاتی که خارج از رشته محقق است نیز دست یافت.
اسکوپوس همچنین برای هر نویسنده، پروفایل هم ارائه می‌دهد که اطلاعات مهمی را در بر دارد مانند affiliation (وابستگی به دانشگاه یا موسسات دیگر)، تعداد آثار چاپ شده و اطلاعات کتابشناسی آنها، مراجع و تعداد یادکردهایی که هریک از مقالات دریافت کرده است. شناسه اچ را برای نوسینده حساب می‌کند. کاربرانی که ثبت نام کرده‌اند می‌توانند در حساب کاربری خود این قابلیت را فعال کنند که اگر در پروفایل کاربری خاص تغییری ایجاد شد به آنها گزارش شود. داوری آسان نسبت به مجلات ISI , PUBMED دارند و در بازه ی زمانی 20 روزه جواب می دهند و هزینه چاپ مقاله در این مجلات از 800 هزار توامان به بالا می باشد.

شما با چاپ مقاله در مجلات نمایه در پایگاه جهانی SCOPUS می توانید از مزایای آن بهره ببرید. از جمله این مزایا، اخذ پذیرش دانشگاههای بین المللی با چاپ مقاله در اسکوپوس می باشد. یکی از شروط قبولی پذیرش مقالات از نشریات مختلف در دانشگاه های معتبر خارجی نمایه شدن ژورنال یا نشریه در پایگاه جهانی تامسون رویترز و یا پایگاه جهانی اسکوپوس است. بنابراین داشتن پذیرش از مجلات اسکوپوس و یا چاپ و نمایه شدن مقاله در مجلات SCOPUSE در قبولی و پذیرش دانشگاه های خارجی موثر است. همچنین می توانید با استنادات ایجاد شده در آن H-INDEX خودتان را افزایش دهید.

طبقه بندی مقالات اسکوپوس بر حسب سطح علمی 

درجه q1: برای اکسپت مقاله اسکوپوسscopus به این معنی است که مجله در یک چهارم اول بهترین مجلات قرار دارد و اکسپت مقاله q1 بهترین نوع اکسپت مقاله اسکوپوس scopus است و برای دفاعیات یا خارج از کشور بسیار مناسب است –البته با هماهنگی دانشگاه

درجه q2: برای اکسپت مقاله اسکوپوسscopus یعنی مجله در یک چهارم دوم بهترین مجلات قرار دارد و اکسپت مقاله q2 هم کم از اکسپت مقاله q1 ندارد فقط کمی سطح ان پایین تر است ولی با این حال برای دفاعیات و خارج از کشور مناسب است.

درجه q3: برای اکسپت مقاله اسکوپوس  scopusیعنی مجله در یک چهارم سوم بهترین نوع مجلات قرار دارد و اکسپت مقاله q3 ارزش کمتری دارد و اکثرا برای رزومه کلی و یا ارشد و … استفاده میشود

درجه q4: برای اکسپت مقاله اسکوپوس scopus یعنی مجله در یک چهارم اخر بهترین نوع مجلات قرار دارد و اکسپت مقاله q4 ارزشش با q3 تقریبا برابری میکند با این تفاوت که مجله q3 با کمی تلاش میتواند رتبه اش را q2 کند ولی مجله q4 راه زیادی در پیش دارد. 

مراحل ثبت سفارش چاپ مقاله در موسسه اشراق :

  1. ارسال درخواست خود به ادرس ایمیل  isiisc2011@gmail.com 
  2. بررسی درخواست شما و ارسال ایمیل یا تماس تلفنی برای درخواست چکیده مقاله شما و مدارک دیگر برای بررسی توسط کارشناسان
  3. معرفی مجلات مناسب در اسکوپ مقاله شما یا بررسی مجله پیشنهادی شما
  4. تائید نهایی مجله انتخابی از سوی شما
  5. ارسال مقاله به مجله و قرار دادن در پروسه داوری
  6. پیگیری وضعیت مقاله و دریافت پاسخ نهایی از سوی مجله (در صورت پذیرش، ارسال نامه اکسپت به ایمیل نویسندگان مقاله)


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
اعظم محمد حسینی
3 سال پیش
چاپ مقاله اسکوپوس


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق