خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چاپ مقاله برای دفاع دکتری بصورت سریع

انتشار : 15 شهریور 1399
مطالعه : 5 دقیقه

چاپ مقاله یکی از شروط دفاع در مقطع دکتری می باشد.

چاپ مقاله برای دفاع دکتری بصورت سریع

چاپ مقاله برای دفاع دکتری یکی از ملزومات به پایان رساندن این مقطع تحصیلی می باشد. دانشجویان برای اینکه بتوانند مجوز دفاع از رساله خود را دریافت کرده و برای فارغ التحصیلی اقدام کنند، باید دو مقاله علمی در نشریات معتبر به چاپ برسانند. یکی از مقالات برای پیش از دفاع و دیگری برای فارغ التحصیلی مورد استفاده قرار می گیرند. دانشگاه های ایرانی هر کدام نشریات خاصی را قبول دارند از این رو بهتر است پیش از چاپ مقاله حتما مجلات مورد نظر خود را به پژوهش دانشگاه ارائه دهید و پس از اطمینان از مورد تایید بودن نشریه، مقاله خود را برای چاپ به آن ارسال کنید.

تمامی دانشگاه ها لیستی از نشریات مورد تایید خود را داشته و یا از منابع وزارت علوم یا دانشگاه آزاد استفاده می کنند. اگر نشریه مورد نظر برای چاپ مقاله در لیست سیاه دانشگاه نباشد یعنی مورد تایید است و چاپ مقاله در آن نشریه مانعی ندارد. اگر مقاله خود را در مجله ای که در لیست سیاه دانشگاه قرار دارد به چاپ برسانید آن مقاله ارزش و اعتباری برای دانشگاه نخواهد داشت. معمولا دانشجویان می توانند با چاپ مقاله در مجلات داخلی، مجلات JCR، مجلات iSI Listed، مجلات iSC و اسکوپوس که به تایید پژوهش دانشگاه رسیده باشد، مجوز دفاع یا مجوز فارغ التحصیلی را دریافت کنند.

هدف از چاپ مقاله

انتشار مقاله در ژورنال های معتبر به عنوان جزء اجتناب ناپذیر پروسه تحصیل در مقاطع دانشگاهی به شمار می آید. چاپ مقالات علمی نشان دهنده ی علاقه ی دانشجو به انجام کار تحقیقاتی و میزان جدیت وی در انجام آن می باشد. هر فردی دلایل خاص خود را از نگارش مقاله دارند. ممکن است یک فردی برای ترفیع شغلی خود اقدام به نگارش و چاپ مقاله نماید. برخی دیگر با هدف شرکت در یک کنفرانس بین المللی یا سمینار داخلی دست به نگارش مقاله بزند. اما بعنوان یک هدف کلی، می توان گفت که وظیفه یک محقق این است که نتایج تحقیقات خود را تا آنجا که می توانید در اختیار دیگران قرار دهد و این کار جز با نگارش مقاله و چاپ آن در نشریات معتبر دنیا امکان پذیر نیست. انتشار نتایج مطالعات تحقیقاتی می تواند باعث گسترش و پیشرفت مرزهای دانش شده و باعث تشویق محققین به انجام پژوهش های جدید شود.

تصویر

چاپ سریع مقاله در نشریات معتبر

اغلب دانشجویان دکتری با محدودیت زمانی و مشغله بسیار زیاد رو به رو هستند. کسانی که که تجربه چاپ مقاله در مجلات علمی معتبر داخلی و خارجی را دارند، بخوبی میدانند که این پروسه بسیار زمان بر است و هر مقاله ای هم مورد پذیرش این مجلات قرار نمیگرند. مقاله ای مورد تایید است که موضوع مقاله به روز باشد، ترجمه تخصصی باشد، محتوای قوی داشته باشد، منابع آن به روز باشد و مجله انتخابی و مقاله هم اسکوپ باشند تا بشود مقاله را در این مجلات چاپ کرد. از این رو می توانند برای چاپ مقاله خود در حداقل زمان ممکن در نشریات معتبر و انجام پیگیری های لازم و جلوگیری از اتلاف وقت از موسسات پژوهشی بهره ببرند.

چند نکته مهم در تسریع سرعت چاپ مقاله

انتخاب مجله ی مناسب در سرعت چاپ مقاله اهمیت بسیار دارد. مجلات علمی پژوهشی داخلی جز مجلات بسیار سخت گیر می باشند، که پروسه داوری 3-4 ماهه دارند. برخی مجلات معتبر ISI بازه داوری کوتاهی داشته و در صورتی که مقاله خوبی نوشته باشید، در یک ماه نتیجه داوری خود را اعلام می کنند. بنابراین می توان گفت که مهم ترین عامل تعیین کننده زمان پذیرش و چاپ مقالات علمی نوع مجله است . یعنی باید در انتخاب مجله مورد نظر دقت لازم را بکار گیریم . هرچقدر انتخاب بهتر و دقیق تری داشته باشیم می توانیم سریع تر مقالات علمی خود را چاپ کنیم .

همچنین اقدام از طریق موسسات معتبر که بهتمامی مسائل و ارتباطات مابین نویسنده و مجله واقف هستند نیز می تواند راه حل مناسبی برای پذیرش سریع مقاله باشد .

رعایت نکات نگارشی و استانداردهای ارائه شده توسط مجله مهم است . هرچه نکات رعایت نشده بیشتر باشد تعداد دفعاتی که از سوی ناشر درخواست اصلاح می شود زیاد است و در نتیجه روند چاپ به تعویق می افتد.

انتخاب نوع مقاله نیز در سرعت چاپ مقاله نقش بسزایی دارد مثلا مقاله شما علمی پژوهشی یا یک مقاله مروری یا ریویو می باشد.

اگر مقاله ای محتوای قوی داشته باشد و از لحاظ ساختاری و گرامری خوب نوشته شده باشد، در همان ابتدای کار پذیرفته شده و نیازی به بررسی توسط داورهای مختلف نخواهد بود.

داوری مجلات نیز در بازه زمانی چاپ مقاله تاثیر می گذارد. برخی مجلات و ژورنال ها داوری بسیار سختی برای مقالات دارند. ممکن است یک مقاله برای 4 داور فرستاده شود.

تصویر

پیشنهاد ویژه برای چاپ فوری مقاله

پیشنهاد ویژه به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه پذیرش و چاپ مقالات علمی ، کارشناسان ومحققان حرفه ای موسسه اشراق می باشند. موسسه افق با درنظر گرفتن دغدغه نویسندگان برای تسریع در روند امور چاپ مقالات تخصصی شرایطی فراهم آورده است تا شما عزیزان بتوانید به کمک این موسسه خدمات پذیرش و چاپ را به صورت کاملا تضمینی انجام دهید. این موسسه با سابقه چندین ساله در حوزه خدمات دانشگاهی اکنون به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین موسسات رسمی در کشور شناخته می شود. معرفی ژورنال های معتبر و با کیفیت و چاپ مقاله از خدمات اصلی موسسه محسوب می شود. کلیه خدمات لازم جهت آماده سازی و سابمیت مقاله به صورت تضمینی در این موسسه انجام می شود.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق