خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چاپ مقاله در مجلات معتبر مورد تایید وزارت علوم

انتشار 15 شهریور 1399
مطالعه 4 دقیقه

چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی مورد تایید وزارت علوم اعتبار بسیار بالایی دارد.

چاپ مقاله در مجلات معتبر مورد تایید وزارت علوم

انگیزه های مختلفی برای نگارش و چاپ مقالات علمی وجود دارد که محققین و دانشجویان را برای تلاش در این زمینه ترغیب میکند. دانشجویان و اساتیدی که وابسته به دانشگاه ها و اداره های دولتی می باشند باید برای ارتقای رتبه شغلی خود و یا فردی برای کسب نمره کامل پایان نامه، تقویت رزومه پژوهشی خود جهت موفقیت در مصاحبه دکتری تصمیم به نگارش و چاپ مقاله در یک ژورنال معتبر بگیرد. فارغ از نوع هدف و نیاز محقق، لازمه تایید و معتبر شمردن مقالات علمی در دانشگاه ها و مراکز علمی، چاپ آنها در مجلاتیست که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور باشد. به عبارتی مجلاتی که قابل تایید برای این وزارت نباشند جعلی و بی اعتبار محسوب می شوند. هر ساله لیست مجلات معتبر علاوه بر اینکه در پایگاه های معتبر علمی دنیا همچون isi, isc, pubmed, scopus به روز رسانی و منتشر می شود، وزارت علوم نیز یک لیست از مجلات معتبر داخلی و خارجی منتشر می کنند. همچنین یک بلک لیست از مجلات فیک و نامعتبر نیز هم توسط وزارت و هم توسط این پایگاهها منتشر میشود. البته باید توجه داشته باشید که مجلات معتبر علاوه بر اینکه بایدمورد تایید وزارت علوم باشند بلکه باید از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش کشور و دانشگاه آزاد اسلامی نیز معتبر شناخته شوند.

لیست مجلات مورد تایید و دارای اعتبار که وزارت علوم تحقیقات و فناوری در فواصل زمانی مختلف ارائه می نماید همواره از طریق وب گاه دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس http://rppc.msrt.ir منتشر می گردد.

آخرین لیست نشریات علمی معتبر وزارت علوم در اردیبهشت 98 اعلام شده است. این لیست شامل عناوین زیر می باشد:

  • نشریات علمی - پژوهشی
  • نشریات علمی - ترویجی
  • نشریات لغو اعتبار شده

دانشجویان و اساتید گرانقدر می توانند فهرست نشریات علمی دارای اعتبار را از این لینک دانلود کنند.

تصویر

نحوه چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم

زمانی که نگارش یک مقاله به اتمام میرسد، محقق باید بر اساس نوع مقاله و متناسب با هدف خود مجله ای را برای ارسال مقاله خود شناسایی و انتخاب کند. این مجلات به جهت حفظ اعتبار خود در مجامع علمی، صرفا مقالاتی را مورد پذیرش قرار میدهند که به لحاظ سطح علمی و خلاقانه و کاربردی بودن، در رده بالایی قرار داشته باشند. پروسه چاپ مقاله در ژورنال های مورد تایید وزارت علوم مراحل چندان دشواری ندارد. فقط باید این نکته را مد نظر داشته باشید که مجلات معتبر فقط مقالاتی را پذیرش می کنند که دارای عنوان و محتوای ناب باشند. مقالات با موضوعات و مطالب تکراری قابل تایید در این ژورنال ها نمی باشند. مبحث مهم دیگر، دقت در انتخاب مجلات از لحاظ هم اسکوپ بودن موضوع مقاله با زمینه تخصصی ژورنال میباشد. چرا که در صورت نادیده گرفتن این موضوع از سوی محقق، مقاله بدون بررسی ریجکت خواهد شد.

برای شروع مراحل چاپ باید مقاله ای را که نگارش آن به اتمام رسیده است را آماده ترجمه کند ترجمه تخصصی مقلات باید با کیفیت بالا و به صورت تخصصی انجام گیرد. کیفیت ترجمه از دیدگاه داوران بسیار حائز اهمیت می باشد. بعد از مرحله ترجمه باید به سراغ اعتبار سنجی مقاله بروید مقاله ای که سابمیت می کنید در بخش داوری در بین چندین هزار مقاله معتبر در سطح دنیا سنجیده می شود باید مجله ای که انتخاب می کنید اولا از نظر موضوعی مرتبط با مقاله باشد ثانیا از نظر سطح کیفیت در غیر اینصورت حتما ریجکت خواهد شد. بعد از اینکه مقاله اعتبار سنجی شد و ژورنال مناسب برای مقاله برگزیده شد باید مقاله را طبق فرمت و ساختاری که از طرف مجله تعیین می شود ویرایش کنید و فرمت آنرا تبدیل به فرمتی کنید که از طرف مجله تعیین شده است. در این مرحله مقاله آماده سابمیت به مجله مورد نظر می باشد که باید توسط یکی از راههای آنلاین که مجله در اختیار شما قرار داده است مقاله را سابمیت نمایید.

نکات کلیدی در انتخاب مجله برای ارسال مقاله

درحالی که کیفیت مجلات مهم هستند اما بهتر است مقاله خود را به ژورنال هایی که بیشترین کیفیت را دارند، ارسال نکنید، چون احتمال ریجکت شدن مقاله در این مجلات زیاد است. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که از ارسال همزمان یک مقاله به چند ژورنال خودداری کنید. اول یک مجله را انتخاب کرده، مقاله خود را سابمیت کنید. منتظر جواب، نامه سردبیر مجله و نتیجه داوری بمانید. اگر مقاله شما برای چاپ در مجله ریجکت شد، در این صورت شما می توانید مقاله خود را به ژورنال دیگر ارسال کنید.

تصویر

خدمات موسسه اشراق در زمینه پذیرش و چاپ مقالات در مجلات مورد تایید وزارت علوم

موسسه اشراق با سابقه چندین ساله در حوزه پذیرش چاپ و سابمیت مقالات آماده ارائه خدمات تضمینی می باشد. از آنجایی که کارشناسان موسسه اشراق سابقه درخشانی در همکاری با ژورنال های مختلف دارند بنابر این با مطالعه بخش مختصری از مقاله شما میتوانند مناسب ترین مجله را برای مقاله شما معرفی کنند. معرفی ژورنال های معتبر و همچنین ژورنال هایی که جز لیست سیاه این مجلات هستند در موسسه اشراق انجام می شود. می توانید جهت سفارش چاپ مقاله در این مجلات سفارش خود را به صورت آنلاین در موسسه اشراق ثبت نمایید تا کارشناسان روال پیگیری را آغاز کنند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
در پاسخ به:
سلام چاپ مقاله فوری در نشریات بین المللی . آی.اس.آی و اسکوپوس
با سلام واحترام ضمن تشکر از شما ، مجلاتی که به صورت فوری پذیرش و چاپ دارند را خدمتتان معرفی می کنیم . جهت معرفی مجلات مرتبط با مقاله ، لطفا عنوان و چکیده مقاله ، تخصص ، مقطع ، دانشگاه ، هدف از چاپ را از طریق ایمیل و یا واتساپ شماره زیر ارسال فرمایید. Isi.Eshragh@Gmail.Com 09911851170 بهراد باتشکر
بازدیدکننده
mitra samiei
2 سال پیش
سلام چاپ مقاله فوری در نشریات بین المللی . آی.اس.آی و اسکوپوس


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق