خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چگونه با پارافریز سرقت علمی مقالات را رفع کنیم

انتشار : 8 بهمن 1397
مطالعه : 5 دقیقه

بارها و بارها در هر مقاله و صحبتی که ارائه نموده ایم ، در خصوص بکار گیری سخنان و مطالب دیگران در تحقیقاتتان هشدار داده ایم . و پیوسته شما را تشویق کرده ایم تا مقالات علمی تان را خودتان نگارش نمایید.

چگونه با پارافریز سرقت علمی مقالات را رفع کنیم

بارها و بارها در هر مقاله و صحبتی که ارائه نموده ایم ، در خصوص بکار گیری سخنان و مطالب دیگران در تحقیقاتتان هشدار داده ایم . و پیوسته شما را تشویق کرده ایم تا مقالات علمی تان را خودتان نگارش نمایید. این بدان معنی نیست که به هیچ عنوان از مطالب دیگران در تحقیقاتتان استفاده نکنید ، بلکه باید با مطالعه مقالات و نتایج علمی دیگران و بکار گیری آنها در تحقیقات خود به نتایج جدیدی برسید که نیاز باشد آنها را در قالب مقاله علمی ارائه نمایید . همچنین مقالات و نتایج شما نیز مورد استفاده دیگران قرار می گیرد .

پس اشکال کار کجا است ؟ هشدارها بابت بکار گرفتن مطالب دیگران در مقالاتمان از چه نظر است ؟

در پاسخ به این سوال ها باید بگوییم که هیچ مساله ای ندارد که مطالب و نتایج دیگران را در مقالات علمی خود بکار بگیرید اما باید شرایط بکار گیری مطالب دیگران را رعایت نمایید . نباید هر متنی را کپی پیست کنید در کار خود و با نام خود ارائه کنید . بلکه باید طبق اول و قوانین ارائه شده مشخص نمایید که این مطالبی که نوشته اید متعلق به شخص دیگری است . بکارگیری مطالب و نتایج علمی دیگران در مقالات و نوشته هایتان بدون ذکر منبع مطالب سرقت علمی محسوب می شود . وجود هرگونه سرقت علمی در مقالات علمی موجب کاهش اعتبار علمی مقاله شده است. وجود سرقت علمی در مقالات یک کار غیر اخلاقی و غیر قانونی است . و مسلما وجود سرقت علمی در مقالات جرم محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت .

پس برای حل این مشکل چه باید بکینم ؟ اگر مجبور به استفاده از مطالب دیگران در مقالات خود شویم و نخواهیم که مرتکب سرقت علمی شویم چه باید بکنیم ؟

همان طور که از عنوان تحقیق حاضر مشخص است یکی از روش های رفع سرقت علمی ، پارافریز است . اما پارافریز چگونه عمل می کند ؟ چگونه باید با پارافریز سرقت علمی مقالات را برطرف کنیم ؟ آیا نیاز به تکنیک های خاصی دارد ؟

پارافریز  paraphrase چیست ؟

واژه paraphrase و یا پارافریز که در فارسی از آن به بازنویسی ، خلاصه نویسی ، نقل قول غیرمستقیم، مشابه نویسی ، سایه نویسی ، نقل به مضمون و شبیه به این‌ها یاد شده است منظور از آن یعنی حفظ معنی و مفهوم جمله ولی تغییر در ساختار و ترکیب کلمات و استفاده از کلمات هم معنی و هم خانواده .

کاربرد پارافریز بیشتر در زبان انگلیسی و در ترجمه های انجام شده است . Paraphrase یک فعل است، که به معنی دوباره نوشتن یک عبارت و یا جمله است. جمله ی پارافریز شده باید معنی جمله ی اول را داشته باشد اما با لغات و ساختار متفاوت.

تصویر

چگونه به طور صحیح و درست پارافریز کنیم

 توصیه هایی به جهت انجام پارافریز :

  • بازخوانی متن اصلی تا زمانی که معنای کامل متن اصلی را به درستی درک کنید. ( متن را با دقت تمام چندین و چندبار بخوانید . )
  • متن اصلی را  کنار بگذارید و پارافریز های خود را یادداشت کنید . ( آنچه را که از متن خوانده شده دانسته و درک نموده اید را به زبان خودتان بنویسید. )   
  • نوشتن چند کلمه در زیر باز نویسی تان به شما در تجسم دوباره موارد انتخابی کمک خواهد کرد، یعنی لغاتی را به عنوان جای گزین کنار بگذارید که در صورت لزوم از آنها استفاده کنید. یک کلمه کلیدی یا جمله که نشان دهنده موضوع پارافریز شما می باشد بنویسید.
  • بازگردانی خود را با نسخه اصلی چک کنید تا از بیان تمامی اطلاعات ضروری در یک فرم جدید اطمینان حاصل کنید.
  • از علامت نقل قول برای شناسایی عبارتی که دقیقا از منبع اقتباس شده است استفاده کنید.
  • منابع (از جمله صفحه مربوط به هر منبع) را بر روی بازنویسی خود ثبت کنید تا زمانیکه تصمیم به استفاده از آنها در مقاله خود را داشتید به راحتی از آنها استفاده کنید.

با رعایت این موارد می توانید به صورت صحیح و اصولی مقاله خود را پارافریز کنید

پارافرایزینگ paraphrasing با توجه به آنچه که گفته شد به نظر آسان می رسد و شاید در توان هر پژوهشگری باشد که مقالات علمی خود را با روش پارافریز رفع سرقت علمی نمایند . ولی گاها مطالب کپی شده چنان پیچیده است که نیازمند چندین و چند مرحله پارافریز هست و یا نیاز دارد که یک شخص متخصص در این زمینه این کار را انجام دهد . و یا نیازمند انجام پارافریز در زبان انگلیسی هستیم و تسلطی به زبان انگلیسی نداریم . همچنین باتوجه به سختگیری هایی که در داوری و تشخیص سرقت علمی مقالت علمی وجود دارد ، این کار از عهده ما ساخته نیست ، بنابراین نیازمند کمک و یاری متخصصان در این زمینه می باشیم . متخصصان و کارشناسان موسسه اشراق مسئولیت تشخیص سرقت های علمی موجود در مقالات علمی را به عهده دارند تا با توجه به نرم افزارهای معتبری که مورد استناد پایگاههای معتبر دنیا است ، سرقت علمی موجود در مقالات را تشخیص دهند و همچنین با تکنیک ها و روش های خاصی که متخصصان موسسه بر آنها تسلط دارند اقدام به رفع آنها نمایند . محققان و متخصصان موسسه اشراق که سابقه ای درخشان و بیش از 5 سال در زمینه پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی از جمله مجلات isi را دارند و توانسته اند مشکل عدم نگارش مقاله دانشجویان را با استخراج مقاله از پایان نامه برطرف سازند ، در زمینه تشخیص و رفعی سرقت علمی موجود در مقالات خود آنقد به کار خود مطمئن هستند که پس از اتمام پارافریز گواهی کاهش سرقت علمی تا زیر 15 درصد را به صورت رایگان در اختیار پژوهشگران قرار می دهند .لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
در پاسخ به:
با سلام مقاله ای به زبان اینگلیسی دارم و می خواهم که از لحاظ پارافرایز کردن از خدمات آن موسسه کمک بگیرم ایا این امکان وجود دارد؟
با سلام واحترام مدت زمان و هزینه پارافریز مقاله با توجه به درصد پلاگیاریسم مقاله است . لطفا فایل مقاله را از طریق ایمیل و یا تلگرام و واتساپ ارسال فرمایید تا بررسی شود درصد پلاگیاریسم موجود اعلام گردد و همچنین براورد مدت زمان و هزینه پارافریز نیز خدمتتان ارسال شود .. isi.eshragh@gmail.com 09911851170 بهراد @eshrag_company
بازدیدکننده
میرک
2 سال پیش
با سلام مقاله ای به زبان اینگلیسی دارم و می خواهم که از لحاظ پارافرایز کردن از خدمات آن موسسه کمک بگیرم ایا این امکان وجود دارد؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق