خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چگونه به مجلات داخلی مقاله ارسال کنیم ؟

انتشار 24 آذر 1397
مطالعه 5 دقیقه

ارسال مقالات علمی شما پژوهشگران و دانشجویان عزیز به مجلات داخلی تخصص ما است .

چگونه به مجلات داخلی مقاله ارسال کنیم ؟

ارسال مقالات علمی شما پژوهشگران و دانشجویان عزیز به مجلات داخلی تخصص ما است . و به صورت کاملا حرفه ای مقالات علمی شما را به منظور داوری به مجلات معتبر داخلی ارسال می نماییم . ارسال مقاله به مجلات داخلی از جمله خدمات موسسه اشراق می باشد.

جهت آشنایی با شیوه و مراحل ارسال مقالات علمی به مجلات داخلی باید با انواع مجلات داخلی آشنا شویم. گذری کوتاه به انواع مجلات داخلی خواهیم داشت سپس وارد پروسه ارسال مقاله به مجلات داخلی خواهی شد .

مجلات داخلی به 3 دسته تقسیم بندی می شوند. درجه‌بندی نشریات علمی در ایران توسط معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام می‌شود. 

 1. مجلات علمی- پژوهشی :

هر تولیدی که به دنبال جستجوی حقایق و برای کشف بخشی از معارف و نشر آن در  میان مردم و به قصد حل مشکلی یا بیان اندیشه ای در موضوعی از موضوع های علمی، از طریق مطالعه ای نظام مند، برای یافتن روابط اجتماعی میان پدیده های طبیعی به دست آید و از دو خصلت اصالت و ابداع برخوردار باشد و نتایج آنها به کاربردها، روشها و مفاهیم و مشاهدات جدید در زمینه علمی با هدف پیشبرد مرزهای علمی و فن آوری منجر گردد، علمی - پژوهشی قلمداد می شود.

 1. مجلات علمی- ترویجی: 

مقاله علمی ترویجی می تواند خلاصه ای از مقالات و منابع موجود باشد اما معمولا سازماندهی خاص خود را دارد و خلاصه و استنتاج‌ها را ترکیب می‌کند و اطلاعات را در ساختاری نو ارائه می دهد. مقاله علمی ترویجی می تواند تفسیری جدید از مقالات و کارهای قبلی ارائه دهد یا اطلاعاتی جدید را با تفاسیر قبلی در هم آمیزد، یا سیر جریان پیشرفت فکری حوزه مورد بحث و مباحثات مربوط به آن را ترسیم کند.

 1. مجلات علمی- تخصصی :

این مجلات معمولا وابسته به برخی سازمانها و نهادهای خاص بوده و مباحث تخصصی در یک زمینه را مطرح می کنند و نویسندگان مختلف می توانند مطالب خود را برای این مجلات ارسال کنند. نکته قابل توجه در مورد این نوع مجلات این است که این مجلات معمولا هیچ گونه امتیاز و مجوز علمی را از ارگانهای زیربط مثل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا حوزه علمیه دریافت نکرده اند و صرفا به منظور اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی های قشر خاصی از افراد جامعه در زمینه های تخصصی به چاپ مطالب می پردازند.

و اما در خصوص مراحل ارسال و چگونگی ارسال مقالات به مجلات علمی به معرفی و توضیح مراحل ارسال مقاله پس از آماده شدن مقاله می پردازیم . یعنی مقاله علمی ما نگارش یافته و فرمت بند و استاندارد سازی شده است و آماده ارسال به مجلات می باشد .

 • تهیه نامه همراه:

نامه کوتاهی که در آن با مخاطب قرار دادن سردبیر، درخواست خود را برای بررسی وچاپ مقاله ارسالی مطرح می‌کنید، نامه همراه نام دارد. در واقع اولین چیزی که سردبیر پیش از رؤیت مقاله با آن مواجه خواهد شد، همین نامه است که اگر در بردارنده نکات لازم باشد، دیدگاه مثبتی نسبت به مقاله ارسالی در وی ایجاد خواهد کرد.

برخی مجلات در قسمت راهنمای نویسندگان، نکاتی را ذکر می‌کنند که رعایت آنها در نامه همراه الزامیست. برخی مجلات نیز فرم خاصی برای نامه همراه طراحی کرده‌اند که پس از ذخیره سازی آن از روی سایت مجله، صرفاً جاهای خالی آن را پر می‌کنید و می‌فرستید.

 • ارسال مقاله به مجله :

روش های ارسال مقاله به مجله

 1. ارسال آنلاین :

در سایت اینترنتی برخی مجلات معتبر، گزینه‌ای وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن، وارد مراحل ارسال آنلاین مقاله می‌شوید. به این ترتیب که صفحات متعددی باز می‌شود و از شما می‌خواهد عنوان، اسامی نویسندگان، آدرس، تلفن، فکس، پست الکترونیک و متن اصلی مقاله را وارد کنید. در هر قسمت باید آنچه را که از شما خواسته شده است از روی متن مقاله کپی کنید و در کادر مربوطه قرار دهید.

 1. ارسال از طریق پست الکترونیکی :

در این روش باید هم نامه همراه و هم مقاله خود را به آدرس ایمیل مجله ارسال نمایید . در سایت برخی از مجلات نحوه ارسال و همچنین مواردی که باید ارسال نمایید را در بخش راهنمایی و یا نحوه ارسال و یا همچنین در بخش برای نویسندگان اعلام شده است .

 1. ارسال از طریق پست :

روش دیگر، ارسال از طریق پست می‌باشد. بدین منظور باید علاوه بر نامه همراه، سه تا پنج نسخه از مقاله را پرینت بگیرید و همراه با دیسکت یا سی دی حاوی متن مقاله، شکل ها و جدول ها به آدرس پستی مجله ارسال کنید. از پست سفارشی استفاده کنید و رسید آن را تا حصول اطمینان از رسیدن بسته نزد خود نگاه دارید.
مقاله شما به یکی از این 3 روش اعلام شده به مجله ارسال می شود و بعد از دریافت توسط مجله مورد بررسی قرار می گیرد .

ابتدا توسط سردبیر مجله مورد ارزیابی قرار می یگرد ، سردبیر پس از مطالعه نامه همراه و بررسی مقاله ارسالی از جوانب مختلف در صورت صلاحدید مقاله را وارد مرحله داوری می نماید .

ممکن است به شما یک کد چند رقمی نیز ارائه شود تا پیگیری های بعدی از طریق آن انجام شود.

روند بررسی و داوری مقاله:

سرنوشت مقاله علمی شما پس از داوری به یکی از 6 حالت زیر می باشد :

 1.  پذیرش برای چاپ
 2. پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات جزئی
 3. پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات کلی
 4. بررسی مجدد احتمالی برای چاپ پس از اصلاحات اساسی
 5. بررسی احتمالی برای چاپ در قالب نامه به سردبیر یا گزارش کوتاه
 6. غیر قابل چاپ

با امید اینکه تمامی مقالات ارسالی از جانب پژوهشگران و محققان عزیز با نتیجه پذیرش و قبولی برای چاپ مواجه شود ، به منظور راحتی دوستان و محققان عزیز برای ارسال مقالات علمی بدون دغدغه و بدون طی این مراحل دشوار و پیچیده برای ارسال مقالاتشان می توانند از طریق موسسه اشراق اقدام نمایند تا کارشناسان موسسه اشراق بصورت کاملا حرفه و تخصصی مراحل ارسال مقاله به مجلات معتبر داخلی را بدون هیچ کم و کاستی انجام دهند . علاوه بر این برای آن دسته از دوستانی که موفق به نگارش مقالات علمی خود نشدند ، کارشناسان ما آماده ارائه خدمات در بخش استخراج مقاله از پایان نامه هستند . محققان موسسه اشراق می توانند در بازه زمانی 2 الی 3 روزه مقالات علمی دانشجویان و پژوهشگران را از پایان نامه های آنان استخراج نمایند .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق