خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چگونه هزینه چاپ مقالات را پرداخت کنیم ؟

انتشار : 4 دی 1397
مطالعه : 6 دقیقه

پرداخت هزینه چاپ مقالات علمی پذیرش شده در مجلات داخلی و خارجی به راحتی توسط موسسه اشراق. پرداخت های پژوهشگران عزیز به مجلات ، چه مجلات داخلی و چه خارجی توسط کارشناسان بخش حوالجات موسسه اشراق به راحتی و آسانی انجام می شود .

چگونه هزینه چاپ مقالات را پرداخت کنیم ؟

پرداخت هزینه چاپ مقالات علمی پذیرش شده در مجلات داخلی و خارجی به راحتی توسط موسسه اشراق. پرداخت های پژوهشگران عزیز به مجلات ، چه مجلات داخلی و چه خارجی توسط کارشناسان بخش حوالجات موسسه اشراق به راحتی و آسانی انجام می شود .

اگر با نحوه پرداخت هزینه مجلات آشنایی ندارید و این امر سبب سستی و نا امیدی شما از نگارش مقاله علمی می شود باید اعلام کنیم که دیگر نگران پرداخت هزینه های چاپ مقالات علمی خود نباشید و به راحتی به نگارش و تدوین مقالات علمی خود بپردازید .

موسسه اشراق که بزرگترین دغدغه آن کمک به رشد و توسعه بار علمی و رتبه پژوهشی دانشجویان و اندیشمندان سرزمینمان است بر این آمد تا تمامی مشکلات و موانع موجود بر سر راه ارائه نتایج ناب و جدید پژوهشگران عزیز که حاصل تلاش و دست رنج آنان است را بر طرف نماید . نتایج علمی و جدید پژوهشگران که اغلب در قالب مقالات علمی ارائه می شوند و در مجلات معتبر داخلی و خارجی به چاپ می رسند موانع بسیاری را بر سر راه خود دارند از جمله این موانع پرداخت هزینه چاپ مقالات است . اما منظور از هزینه مقالات چیست ؟ چرا مجلات برای چاپ مقالات علمی هزینه دریافت می کنند ؟ این هزینه صرف چه کاری می شود ؟ آیا صحیح است که مجلات هزینه دریافت کنند ؟

مجلات مختلف به نحوه های گوناگون و هر یک به میزان مختلفی برای تامین هزینه های لازم نشر مقالات خود از مولفین و خوانندگان هزینه هایی را دریافت می کنند .   

یکی از راه های تامین هزینه های مجلات دریافت هزینه از مولف و خواننده مقاله می باشد .

روش دریافتی هزینه توسط مجلات به دو نوع تقسیم می شوند :

1- مجلاتی که هزینه چاپ را از مولف مقاله دریافت می کنند . 2- مجلاتی که هزینه را از خواننده مقاله دریافت می کنند .

1-مجلاتی که هزینه را از مولف مقاله دریافت می کنند .

در این مجلات که در اصطلاح رایج مابین نویسندگان و دانشجویان به مجلات پولی معروف هستند ، هزینه در زمان پذیرش و قبل از چاپ از نویسندگان مقالات دریافت می شود .

این نوع مجلات مقاله دریافتی از نویسنده مقاله را چاپ کرده و به صورت رایگان در اختیار خوانندگان قرار می دهند . در اصطلاح این نوع مجلات open access هستند . یعنی دسترسی به این مقالات رایگان و آزاد می باشد . بنابراین مجله باید برای تامین هزینه های خود نویسنده مقاله هزینه را دریافت نماید .

2- مجلاتی که هزینه را از خواننده مقاله دریافت می کنند .

این نوع مجلات هنگام چاپ مقالات از نویسنده مقاله هزینه دریافت نمی کنند و در اصطلاح دانشجویان و محققان به این نوع مجلات رایگان می گویند .

این نوع مجلات برای تامین هزینه های خود به ناچار هزینه را از خواننده مقاله دریافت می کنند . یعنی مجلات  اپن اکسس نبوده وclose access  می باشند. و خوانندگانی که قصد مطالعه و استفاده از مقاله را دارند باید برای دریافت مقاله و اجازه دانلود هزینه پرداخت کنند . البته این نوع مجلات چکیده مقاله را بصورت رایگان در اختیار خوانندگان قرار می دهند که بعد از مطالعه آن خواننده تصمیم به پرداخت هزینه و دانلود تمام متن مقاله می گیرد .

مجلاتی که قرار هست برای آنها پول پرداخت شود چه برای چاپ مقاله و چه برای دانلود مقاله ممکن است مجلات داخلی و ایرانی باشند و یا مجلات بین المللی و خارجی .

درخصوص مجلات داخلی کار بسیار راحت هست . زیرا اولاً روند پرداخت هزینه کاملا به زبان فارسی بوده و هیچ جای مبهمی ندارد که نتوانید آن را متوجه شوید و به راحتی با مطالعه خواسته های مجله و مراحل پرداخت آن را پرداخت می نمایید . دوماً پرداخت با پول رایج ایران بوده و این پرداخت چه به صورت کارت به کارت و چه به صورت واریزی از بانک و هر طرق دیگر بسیار راحت است و کارمزد آن نیز بر حسب همین پول داخلی است .

بنابراین در خصوص مجلات داخلی هیچگونه مشکلی برای پرداخت هزینه به مجله نداریم حالا ممکن است پرداخت برای چاپ مقاله باشد و از جانب مولف باشد و یا پرداخت برای دانلود مقاله و از جانب خواننده باشد.

اما دشوارترن بخش پرداخت هزینه مربوط به مجلات خارجی و بین المللی است که اولاً روند پرداخت هزینه کاملا متفاوتی دارند و اطلاع از نحوه و شرایط پرداخت آنها بسیار سخت است و فقط کسانی که تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند می توانند از بندهای مختلف شرایط و نحوه پرداخت مجلات خارجی سر دربیاورند . دوما ًپرداخت با توجه به دلار یا هزینه تعیین شده از جانب مجله است که مسلما داشتن حساب ارزی و یا اصلا وارد بودن به نوع پرداخت های ارزی برای هر شخصی امکان پذیر نیست . سوماً پرداخت های ارزی و دلاری دارای کارمزدهای بسیار بالایی است که اگر هر شخصی بخواهد خودش این پراخت را انجام دهد حتما هزینه ای نزدیک به آنچه که قرار است ارسال نماید باید کارمزد پرداخت نماید.

علاوه بر این ها بحث اعتماد و اطمینان هست که چگونه به نحوه پرداخت خود اطمینان داشته باشیم از کجا معلوم پولی که از حساب ما خارج می شود به حساب مقصد رفته باشد و یا برای اقدام از طریق صرافی ها چون اکثر حوالجات آنها در خصوص تجارت و خرید کالا بوده و با نحوه پرداخت های مجلات آشنایی ندارند ؛ اعتماد به آنها بسیار خطرناک است .

بنابراین باید از یک موسسه و برند معتبر در امر حوالجات کمک بگیریم که سابقه بسیاری در بخش واریز هرینه های مقالات و همچنین چاپ مقالات دارد ، کمک بگیریم . موسسه اشراق با سابقه درخشان خود در زمینه پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر بین المللی و خارجی به نحوه عملکرد این مجلات و نحوه پرداختی آنان آشنایی کامل دارد بنابراین با اطمینان کامل اعلام می کنیم که شما می توانید از طریق موسسه اشراق اقدام به پرداخت هزینه مقالات علمی خود که در مجلات خارجی پذیرش یافته اند و یا برای دانلود مقاله نیاز به پرداخت داشته باشید ؛ نمایید .

درصورتی که مقالات علمی نگارش یافته شما و یا استخراج یافته در موسسه اشراق را خودتان به پذیرش رسانده باشید و یا موسسه اشراق به صورت تضمینی اکسپت نموده باشد برای چاپ فاکتوری از جانب مجله ارسال می شود که دارای اطلاعات پرداخت و کد پی پال است . با در دست داشتن این اطلاعات و ارسال به کارشناسان موسسه اشراق می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن از طریق پی پال هزینه مقالات را پرداخت نمایید . حوالجات دلاری و یوروی و پرداخت هزینه مقالات خارجی از طریق موسسه اشراق با کمترین هزینه دلار حواله ای انجام شده و کارمزد انتقال و یا هزینه ای که موسسه دریافت می نماید کمترین مقدار رایج در انتقالات ما بین کشوری است . لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
در پاسخ به:
هزینه ای که موسسه برای انجام کارهای پرداخت هزینه چاپ مقاله میگیرد چه قدر است؟ بعد این که تلفن شما رو هم میخواستم
با سلام و احترام درخصوص پرداخت حوالجات و همچنین پرداخت هزینه مجلات خارجی ، لطفا درخواستتان را از طریق ایمیل زیر ارسال فرمایید و یا با شماره تماس ارسالی تماس حاصل فرمایید . 09911851170 isi.eshragh@gmail.com باتشکر
بازدیدکننده
لیلا
3 سال پیش
هزینه ای که موسسه برای انجام کارهای پرداخت هزینه چاپ مقاله میگیرد چه قدر است؟ بعد این که تلفن شما رو هم میخواستم


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق