خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چگونه هزینه مقالات را پرداخت نماییم ؟

انتشار : 2 دی 1397
مطالعه : 6 دقیقه

برای چاپ مقالات علمی خود که از مجلات معتبر داخلی و خارجی پذیرش شده اند باید هزینه تعیین شده از جانب مجله را پرداخت نمایید .

چگونه هزینه مقالات را پرداخت نماییم ؟

برای چاپ مقالات علمی خود که از مجلات معتبر داخلی و خارجی پذیرش شده اند باید هزینه تعیین شده از جانب مجله را پرداخت نمایید .

تا زمانی که این هزینه پرداخت نشود مقاله شما وارد مرحله چاپ نخواهد شد . همچنین در موارد حتی برای ارسال نامه پذیرش مقاله علمی شما نیز هزینه دریافت می شود . یعنی تا زمانی که هزینه را به مجله پرداخت ننموده اید نامه اکسپت و یا گواهی پذیرش مقاله را برای نویسنده ارسال نمی کنند .

اما دلیل دریافت این هزینه چیست ؟ چرا مجلات برای چاپ مقالات علمی هزینه ریافت می کنند ؟ چگونه باید هزینه را پرداخت نمود ؟ به کجا باید پرداخت نمود ؟

تمامی مجلات و انتشارات نیز به نوبه خود هزینه های خاصی دارند یعنی از هزینه های نشر مقالات چه به صورت الکترونیکی و چه به صورت ژورنالی تا سایر هزینه های مربوط به خود مجله و اداره ای . بودجه لازم برای این مجلات از هزینه چاپ مقالات تامین می شود. درکل می توان گفت که مجله از بابت اینکه مقاله علمی شما را دریافت نموده و در اختیار دیگران قرار می دهد پول دریافت می کند .

مجلات برای تامین بودجه و هزینه های خود باید یا از جانب موسسه و اداره ای حمایت شوند و تا حدودی بودجه هزینه های خود را از این بخش تامین نمایند و در مواردی که اسپانسر و یا حامی مالی ندارند باید از طرق مختلف هزینه های لازم خود را تامین نمایند .

یکی از ره های تامین هزینه های مجلات دریافت هزینه از مولف و خواننده مقاله می باشد .

در این روش دریافتی مجلات به دو نوع تقسیم می شوند : 1- مجلاتی که هزینه چاپ را از مولف مقاله دریافت می کنند . 2- مجلاتی که هزینه را از خواننده مقاله دریافت می کنند .

1- مجلاتی که هزینه را از مولف مقاله دریافت می کنند .

در این مجلات که در اصطلاح رایج مابین نویسندگان و دانشجویان به مجلات پولی معروف هستند ، هزینه در زمان پذیرش و قبل از چاپ از نویسندگان مقالات دریافت می شود .

این نوع مجلات مقاله دریافتی از نویسنده مقاله را چاپ کرده و به صورت رایگان در اختیار خوانندگان قرار می دهند . در اصطلاح این نوع مجلات open access هستند . یعنی دسترسی به این مقالات رایگان و آزاد می باشد . بنابراین مجله باید برای تامین هزینه های خود نویسنده مقاله هزینه را دریافت نماید .

2- مجلاتی که هزینه را از خواننده مقاله دریافت می کنند .

این نوع مجلات هنگام چاپ مقالات از نویسنده مقاله هزینه دریافت نمی کنند و در اصطلاح دانشجویان و محققان به این نوع مجلات رایگان می گویند .

این نوع مجلات برای تامین هزینه های خود به ناچار هزینه را از خواننده مقاله دریافت می کنند . یعنی مجلات  اپن اکسس نبوده وclose access  می باشند. و خوانندگانی که قصد مطالعه و استفاده از مقاله را دارند باید برای دریافت مقاله و اجازه دانلود هزینه پرداخت کنند . البته این نوع مجلات چکیده مقاله را بصورت رایگان در اختیار خوانندگان قرار می دهند که بعد از مطالعه آن خواننده تصمیم به پرداخت هزینه و دانلود تمام متن مقاله می گیرد .

مجلاتی که قرار هست برای آنها پول پرداخت شود چه برای چاپ مقاله و چه برای دانلود مقاله ممکن است مجلات داخلی و ایرانی باشند و یا مجلاتت بین المللی و خارجی .

درخصوص مجلات داخلی کار بسیار راحت هست . زیرا اولاً روند پرداخت هزینه کاملا به زبان فارسی بوده و هیچ جای مبهمی ندارد که نتوانید آن را متوجه شوید و به راحتی با مطالعه خواسته های مجله و مراحل پرداخت آن را پرداخت می نمایید . دوماً پرداخت با پول رایج ایران بوده و این پرداخت چه به صورت کارت به کارت و چه به صورت واریزی از بانک و هر طرق دیگر بسیار راحت است و کارمزد آن نیز بر حسب همین پول داخلی است .

بنابراین در خصوص مجلات داخلی هیچگونه مشکلی برای پرداخت هزینه به مجله نداریم حالا ممکن است پرداخت برای چاپ مقاله باشد و از جانب مولف باشد و یا پرداخت برای دانلود مقاله و از جانب خواننده باشد.

اما دشوارترن بخش پرداخت هزینه مربوط به مجلات خارجی و بین المللی است که اولاً روند پرداخت هزینه کاملا متفاوتی دارند و اطلاع از نحوه و شرایط پرداخت آنها بسیار سخت است و فقط کسانی که تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند می توانند از بندهای مختلف شرایط و نحوه پرداخت مجلات خارجی سر دربیاورند . دوما ًپرداخت با توجه به دلار یا هزینه تعیین شده از جانب مجله است که مسلما داشتن حساب ارزی و یا اصلا وارد بودن به نوع پرداخت های ارزی برای هر شخصی امکان پذیر نیست . سوماً پرداخت های ارزی و دلاری دارای کارمزدهای بسیار بالایی است که اگر هر شخصی بخواهد خودش این پراخت را انجام دهد حتما هزینه ای نزدیک به آنچه که قرار است ارسال نماید باید کارمزد پرداخت نماید.

علاوه بر این ها بحث اعتماد و اطمینان هست که چگونه به نحوه پرداخت خود اطمینان داشته باشیم از کجا معلوم پولی که از حساب ما خارج می شود به حساب مقصد رفته باشد و یا برای اقدام از طریق صرافی ها چون اکثر حوالجات آنها در خصوص تجارت و خرید کالا بوده و با نحوه پرداخت های مجلات آشنایی ندارند ؛ اعتماد به آنها بسیار خطرناک است .

تصویر
 
 

بنابراین باید از یک موسسه و برند معتبر در امر حوالجات کمک بگیریم که سابقه بسیاری در بخش واریز هرینه های مقالات و همچنین چاپ مقالات دارد ، کمک بگیریم . موسسه اشراق با سابقه درخشان خود در زمینه پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر بین المللی و خارجی به نحوه عملکرد این مجلات و نحوه پرداختی آنان آشنایی کامل دارد بنابراین با اطمینان کامل اعلام می کنیم که شما می توانید از طریق موسسه اشراق اقدام به پرداخت هزینه مقالات علمی خود که در مجلات خارجی پذیرش یافته اند و یا برای دانلود مقاله نیاز به پرداخت داشته باشید ؛ نمایید .

درصورتی که مقالات علمی نگارش یافته شما و یا استخراج یافته در موسسه اشراق را خودتان به پذیرش رسانده باشید و یا موسسه اشراق به صورت تضمینی اکسپت نموده باشد برای چاپ فاکتوری از جانب مجله ارسال می شود که دارای اطلاعات پرداخت و کد پی پال است . با در دست داشتن این اطلاعات و ارسال به کارشناسان موسسه اشراق می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن از طریق پی پال هزینه مقالات را پرداخت نمایید . حوالجات دلاری و یوروی و پرداخت هزینه مقالات خارجی از طریق موسسه اشراق با کمترین هزینه دلار حواله ای انجام شده و کارمزد انتقال و یا هزینه ای که موسسه دریافت می نماید کمترین مقدار رایج در انتقالات ما بین کشوری است .  لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق