خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چگونگی تشخیص مقالات معتبر

انتشار 10 دی 1397
مطالعه 3 دقیقه

اهمیت مقاله نویسی و چاپ آنها در جوامع علمی و همچنین دانشگاهها قابل ملاحظه است .

چگونگی تشخیص مقالات معتبر

اهمیت مقاله نویسی و چاپ آنها در جوامع علمی و همچنین دانشگاهها قابل ملاحظه است . امروزه دانشجویان بیشتر از پیش به اهمیت نگارش مقاله و  و چاپ آنها در مجلات معتبر پی برده اند . دانشجویان برای اینکه بتوانند نمره مورد نیاز خود در بخش پاسان نامه را بدست بیاورند باید مقالات علمی را در مجلات معتبر داخلی و خارجی به چاپ برسانند . علاوه براین اساتید و محققان بسیاری برای ارتقاء رتبه علمی خود در فکر چاپ مقالات علمی هستند .

مقالات علمی نگارش شده و یا استخراج شده از پایان نامه های علمی برای اینکه دارای امتیاز و اعتبار علمی شوند باید در مجلات معتبر داخلی و خارجی به چاپ برسند یعنی مقالاتی دارای اعتبار هستند که در مجلات معتبر به چاپ برسند .

بنابراین برای دانستن اعتبار یک مقاله اولین و مهم ترین قدم دانستن و شناختن مجله ای است که آن مقاله در آن چاپ شده است . بنابراین می توان گفت هرچه اعتبار مجله بالا باشد مقاله چاپ شده در آن نیز معتبر است .

در این خصوص کارشناسان موسسه اشراق که سابقه ای طولانی مدت در امر پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی را دارند و به نحوه شناخت مجلات معتبر آشنایی کامل دارند برای جلوگیری از هدر رفتن زحمات پژوهشگران عزیز با چاپ مقالاتشان در مجلات نادرست و بی اعتبار ، روش شناسایی مجلات و مقالات معتبر را ارائه نموده است تا از اعتبار مجلاتی که قصد ارسال مقاله به آنها را دارید مطمئن شوید .

امروزه مقاله نوشتن از دغدغه های دانشجویان و محققان ایرانی تبدیل شده است و تعداد بسیاری اقدام به نوشتن و چاپ مقاله می کنند اما اینکه این مقالات در چه مجله ای به چاپ برسند اهمیت دارد. یکی از مجلاتی که به دلیل اعتبار و ارزش علمیشان تقاضا برای چاپ مقاله در آن ها بالا می باشد مجلات isi  و یا آی اس آی می باشد ولی اصولا چگونه می توان تشخیص داد که یک مجله ISI است. 

چگونگی تشخیص مقاله ISI

اینکه بتوانیم تشخیص دهیم که چه مجلاتی واقعا آی اس آی هستند می تواند ما را از ضررهایی که ممکن است در آینده برایمان اتفاق بیافتد جلوگیری کند. مخصوصا امروزه که مجلاتی تقلبی و جعلی به جهت کسب درآمدهای نامناسب رواج یافته و زیاد شده است.

اولین قدم برای تشخیص اینکه یک  مجله ISI هست یا خیر باید به لیستی که به صورت رسمی و سالانه توسط شرکت تامسون رویترز منتشر می شود مراجعه نمود و اسم مجله را در آن جستجو کرد. این لیست به صورت رایگان و در سایت این موسسه سالانه در اختیار قرار می گیرد که می توانید دریافت کرده و داشته باشید. فقط توجه داشته باشید که حتما جدیدترین لیست را دریافت نمایید. زیرا سالانه تغیراتی در این لیست اعمال می شود و برخی از مجلات ممکن است از آن حذف شوند.

روش دیگر جستجو در سایت تامسون رویترز است. سایت تامسون رویترز (Http://Ip-Science.Thomsonreuters.Com/Mjl/) موتور جستجویی طراحی کرده که با استفاده از این ابزار می توانید نام مجله را جستجو کرده و در صورت ISI بودن آن مشخصات ژورنال آورده می شود. شیوه ها و سبک های مختلفی نیز برای نوع جستجو در سایت تامسون رویترز وجود دارد . که می توانید از آن ها استفاده کنید و جستجوی خود را انجام دهید. مثلا یا با نام مجله جستجو کنید و یا اینکه با استفاده از کد issn می توانید مجلات را جستجو کنید .

با استفاده از موتور جستجوی گوگل نیز می توانید isi بودن مجله را جستجو کنید که این روش را کمتر پیشنهاد می دهیم زیرا روش های خاصی را می طلبد و باید در بررسی نتایج جستجو دقت کافی و درستی به خرج دهید وگرنه ممکن است دچار  مشکل شوید.

با روش شناسایی مجلات معتبر آشنا شدید ولی بهتر است بدانید که با وجود موسسه اشراق نیاز به این جستجو ها ندارید زیرا کارشناسان مجرب موسسه اشراق که بیش از 5 سال است در بخش استخراج مقالات علمی ، پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر و چاپ کتاب فعالیت دارد ، تمامی مجالاتی که برای دانشجویان و اساتید و محققان عزیز معرفی می نماید مجلات معتبر بوده که قابل نمایه در سایت تامسون رویترز بوده و همچنین در بلک لیست هیچ وزارت و دانشگاه و موسسه تحقیقاتی و آموزشی نمی باشند .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق