خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چگونگی تاثیر چاپ کتاب در مصاحبه دکتری؟

انتشار : 27 دی 1397
مطالعه : 5 دقیقه

چاپ کتاب می تواند امتیاز فوق العاده ای در مصاحبه دکتری داشته باشد . با چاپ کتاب می توانید خیلی راحت از مصاحبه دکتری قبول شوید .

چگونگی تاثیر چاپ کتاب در مصاحبه دکتری؟

چاپ کتاب می تواند امتیاز فوق العاده ای در مصاحبه دکتری داشته باشد . با چاپ کتاب می توانید خیلی راحت از مصاحبه دکتری قبول شوید .

برای کسب امتیازات لازم در جلسه مصاحبه دکتری می توانید کتابی را در زمینه علمی خود نگارش نمایید و به چاپ برسانید و یا درصورتی که به دنبال کسب امتیاز چاپ کتاب هستید ولی موفق به نگارش کتاب نشده اید می توانید با تبدیل پایان نامه خود به کتاب و چاپ آن امتیاز چاپ کتاب را بدست بیاورید .

اما در خصوص اینکه آیا امتیاز چاپ کتاب در مصاحبه دکتری تاثیری دارد یا نه باید به بررسی موارد مصاحبه دکتری و نحوه امتیاز دهی به هر کدام از این موارد بپردازیم .

برای ورود به مقطع دکتری و تحصیل در این مقطع باید داوطلبان امتیازات لازم را برای شایستگی تحصیل در این مقطع بدست آورند و کسب این امتیازات با شرکت در آزمون ورودی و قبولی در آن آغاز می شود و تا روز مصاحبه ادامه دارد .

با قبولی در آزمون ورودی 50% مسیر ورود به مقطع دکتری را می گزرانید و 30 امتیاز مربوط به آزمون ورودی را بدست می آورید و اما برای کسب 70 امتیاز باقی مانده باید 50% دیگر مسیر را عبور کنید و در مصاحبه دکتری شرکت کنید . این 70 امتیاز را باید در روز مصاحبه با ارائه مدارک مربوط به هر کدام از موارد بدست آورید . اول از همه باید بدانید که این 70 امتیاز خود به 2 بخش تقسیم می شود . 1 بخش 40 امتیازی و 1 بخش 30 امتیازی .

بخش 30 امتیازی مربوط می شود به سوابق آموزشی داوطلب و شامل موارد و امتیازات از قرار زیر می باشد :

سوابق آموزشی دانشجو:

 • معدل پایه کارشناسی ارشد :  6 امتیاز

دانشجویی که خود را مستعد ادامه تحصیل در مقطع دکتری می داند باید در زمان تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی فرهیخته ای باشد و معدل کارشناسی ارشد او متناسب ادامه تحصیل در مقطع ارشد باشد .

 • دانشگاه محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد : 5 امتیاز
 • مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی : 3 امتیاز
 • طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد : 3 امتیاز
 • قبولی در آزمونهای المپیاد و یا عضویت در بنیاد نخبگان و یا المپیاد  : 5 امتیاز
 • مدرک زبان انگلیسی :  8 امتیاز

در خصوص مدارک زبان باید ذکر نمود که فقط مدارک  TOEFL، TOLIMO ،  IELTS، MSRT، MHLE ، UTEPT  مورد قبول می باشد . مدرک EPT برای دانشگاه های آزاد نیز قابل قبول می باشد.

مجموع امتیازات بخش سوابق آموزشی : 30 امتیاز

تصویر
 
 

بخش 40 امتیازی مربوط می شود به سوابق پژوهشی داوطلب و شامل موارد و امتیازات از قرار زیر می باشد :

سوابق پژوهشی و علمی  دانشجو:

 1. مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی شامل مجلات : علمی پژوهشی ، Isi ، Jcr ، Scopus و ..   :      22 امتیاز   هر مقاله 7 امتیاز
 2. مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی  :    6 امتیاز   هر مقاله 2 امتیاز
 3. مقالات ارائه شده در کنفرانس های داخلی و خارجی  :      4 امتیاز    --   کنفرانس های خارجی 2 امتیاز  --کنفرانس های داخلی 1 امتیاز
 4. چاپ کتاب / ترجمه کتاب  :   4 امتیاز
 5. کیفیت پایان نامه   :   4 امتیاز  :   عالی 4 امتیاز  ---  خیلی خوب 2 امتیاز

مجموع امتیازات سوابق پژوهشی : 40 امتیاز 

تصویر
 
 

 برای کسب 4 امتیاز مربوط به چاپ کتاب می توانید از طریق موسسه اشراق اقدام به چاپ کتاب خود نمایید .

کارشناسان و محققان متخصص در موسسه اشراق می توانند پایان نامه های علمی داوطلبان عزیز را  در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه به کتاب تبدیل کنند و بعد از آماده شدن کتاب وارد مراحل چاپ کتاب می شوند و مراحل زیر را در کوتاه ترین زمان ممکن طی می نمایند و کتب چاپ شده داوطلبان را درب منزل تحویل می دهند .

تصویر
 
 

مراحل چاپ کتاب

1-مرحله اول: آماده سازی محتوای کتاب

در این مرحله نویسنده باید محتوای کتاب را آماده کند. این محتوا می‌تواند شامل شعر، داستان، دست نوشته، خاطرات و یا یک کتاب علمی باشد. همچنین کتاب مورد نظر می‌تواند به صورت تالیف یا ترجمه باشد، حتی می تواند از پایان نامه علمی استخراج یافته باشد . در هر صورت نویسنده باید محتوای کتاب را به صورت تایپی و تحریر یافته با رعایت اصول نگارشی آماده نماید .

2-مرحله دوم: آماده سازی اولیه کتاب

در این مرحله کارهایی مانند بررسی غلط‌های املایی و نگارشی، تایپ، صفحه‌آرایی و ویراستاری انجام می‌شود. فایل کامل کتاب باید در این مرحله آماده شود و این فایل باید تا حد امکان کامل و بدون ایرادات علمی و نگارشی باشد.

3-مرحله سوم: دریافت شابک (ISBN)

شابک مخفف عبارت شماره استاندارد بین المللی کتاب یا به انگلیسی International Standard Book Number است. شابک یک کد ۱۰ الی ۱۳ رقمی است که به هرکتاب منسوب می‌شود. در ایران دریافت شابک از خانه کتاب انجام می‌گیرد.

آدرس خانه کتاب : تهران خیابان انقلاب بین فلسطین و صبای جنوبی شماره ١١٧٨  

تلفن :  ٦٦٤١٤٩٥٠ ٠٢١ 

4-مرحله چهارم: دریافت فیپا

فیپا که مخفف فهرست نويسي پيش از انتشار است شامل اطلاعاتی است که در پشت صفحه عنوان کتاب چاپ می‌شود. اداره كل پردازش و سازماندهي سازمان اسناد و كتابخانه ملي مسئول مستقيم صدور فيپا در ایران است و برای اخذ فیپا باید از طریق این سازمان اقدام کرد. برای دریافت فیپا، از کتابخانه ملی ، فایل کتاب به همراه پرینت آن و همچنین شابک و فرم تکمیل شده درخواست فهرست نویسی تحویل فیپا می شود.

آدرس پستی:

ساختمان کتابخانه ملی: تهران، بزرگراه شهید حقانی ( غرب به شرق ) ، بعد از ایستگاه مترو میرداماد، خروجی کتابخانه ملی.

تلفن :  ٨٨٦٤٤٠٠٠-٠٢١

5-مرحله پنجم: دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

در این مرحله پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و همچنین طرح رنگی جلد برای صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌گردد. به طور معمول مجوز وزارت ارشاد یک هفته الی ۴ ماه بعد از تحویل کتاب صادر می‌شود که بستگی به موضوع کتاب دارد.

آدرس پستی :

تهران میدان بهارستان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 

تلفن : ٣٨٥١١-٠٢١

6-مرحله ششم: چاپ و صحافی

بعد از اتمام مراحل فوق کتاب برای چاپ به چاپ‌ خانه ارسال می‌شود. برای کتاب‌های دارای تیراژ بالای ۱۰۰۰ جلد معمولاً از چاپ افست استفاده می‌شود و برای کتاب‌های زیر ۱۰۰۰ نسخه معمولاً چاپ دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از آماده شدن کتاب چاپ شده، صحافی آن نیز انجام می‌گیرد.

7-مرحله هفتم: ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول

پس از اینکه کتاب به چاپ رسید، ناشر باید ۱۰ نسخه از آن به وزارت ارشاد ارسال کند و با دریافت اعلام وصول، عملاً فرایند چاپ کتاب به اتمام رسیده است.

8-مرحله هشتم ( مرحله آخر ) : ارسال کتاب های چاپ شده به آدرس پستی نویسنده و یا متقاضی چاپ کتاب.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

خدمات موسسه انتشاراتی اشراق