خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چطور به مجلات Elsevier مقاله ارسال کنیم ؟

انتشار 24 دی 1397
مطالعه 5 دقیقه

برای اطلاع از نحوه ارسال مقاله به مجلات الزویر Elsevier بهتر است با مجلات الزویر و نحوه داوری آنها آشنا شوید تا بتوانید مقالاتی مناسب برای داوری و پذیرش در مجلات الزویر را نگارش نمایید .

چطور به مجلات Elsevier مقاله ارسال کنیم ؟

برای اطلاع از نحوه ارسال مقاله به مجلات الزویر Elsevier بهتر است با مجلات الزویر و نحوه داوری آنها آشنا شوید تا بتوانید مقالاتی مناسب برای داوری و پذیرش در مجلات الزویر را نگارش نمایید .

موسسه اشراق با ارائه خدمات نوین و ویژه خود در زمینه پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی ، قابلیت این را دارد تا در سریع ترین زمان ممکن مقالات مناسب و شایسته داوری و پذیرش در مجلات الزویر Elsevier را از پایان نامه شما استخراج نماید . همچنین مقالات علمی که خود دانشجویان و پژوهشگران نگارش نموده اند را در قالب و استاندارد ارائه شده از سوی مجله فرمت بندی می نماید . همچنین مقالات علمی را به صورت فوق تخصصی ترجمه می نمایند و برای پذیرش به مجلات الزویر ارسال می نمایند .

در خصوص ارسال مقاله به مجلات الزویر و همچنین انتخاب درست و صحیح مجله بهتر است تا با پایگاه الزویر Elsevier و مجلات آن به طور کامل و دقیق آشنا شوید ، تا بتوانید بهترین انتخاب را در خصوص مجله مرتبط با محتوای مقاله خود داشته باشید .

بنابراین به معرفی مختصری در خصوص پایگاه الزویر Elsevier می پردازیم :

تصویر

 
 

الزویر Elsevier

الزویر Elsevier یکی از پایگاههای بزرگ نشر و چاپ محتویات علمی است که در زمینه های مختلف علمی فعالیت دارد . همچنین نشریات و محتواهای علمی چاپ شده در پایگاه الزویر صرفا در خصوص مقالات علمی نیست بلکه شامل کتب علمی ، DVD ، موارد رسانه ای و دیجیتالی نیز می باشد .

اِلزِویر به هلندی: Elsevier، تلفظ هلندی: اِلسِفیر است .

Elsevier  نام یکی از بزرگترین ناشرین مطبوعات پزشکی و علمی جهان است. این مؤسسه درآمستردام قرار دارد. در حالی که در آمریکا، انگلستان و جاهای دیگر نیز فعالیت‌های مهمی دارد.

الزویر نام خویش را از نام یک چاپخانه قدیمی هلندی به نام «خانه ی الزویر» گرفته ‌است. خاندان الزویر مدتها در کشور هلند به امر فروش کتاب و چاپ کتاب مشغول بوده‌اند. بنیانگذار این خاندان لودیک الزویر در شهر لیدن زندگی می‌کرد و این تجارت را در سال ۱۵۸۰ شروع کرد.

توليدات اوليه الزویر را ژورنال های لاسنت، سل و كتاب هايي شامل آناتومي گري و ساينس دايركت كه مجموع ژورنال هاي الكترونيكي بود، تشكيل  داد و در اکنون الزوير داده هاي اينترنتي خود را با نام اسكوپوس ارايه می کند. 

اين موسسه، به عنوان يك ناشر چند رسانه اي در زمینه اطلاعات علمي و بهداشتي در دنيا فعالیت دارد كه بيش از 200 هزار محصول و خدمت شامل مجله ، كتاب ، محصولات و خدمات الكترونيكي و پايگاه هاي اطلاعاتي را ارايه مي دهد و به بيش از 30 ميليون دانشمند ، دانشجو و متخصص عرصه بهداشت و اطلاعات در سرتاسر دنيا خدمات ارائه ميدهد. نقطه قوت فعاليت موسسه الزوير انتشار كتاب و مجله علمي است و قدمت فرآيند پذيرش مقالات در انتشارات اين موسسه به 130 سال گذشته میرسد. 

الزیویر یکی از ارائه‌دهندگان پیشروی راهکارهای اطلاعاتی است که سعی در افزایش عملکرد متخصصان حوزه‌های مختلف علمی، پزشکی و فناوری دارد و تسهیلاتی را فراهم می‌آورد تا متخصصان و محققان بتواند مرزهای دانش را جابه‌جا کرده و دستاوردهای خود را به همگان عرضه کنند. الزیویر راهکارهای دیجیتال مبتنی بر وب را ارائه می‌دهد، که از میان‎‌‍ آن‌ها می‌توان به تعدادی از نام‌های معروف مانند «SicenceDirect»، «Scopus»، و «ClinicalKey» و «Elsevier Research Intelligence» اشاره کرد. این شرکت حدود ۲،۲۰۰ ژورنال و بیش از ۲۵،۰۰۰ عنوان کتاب را منتشر می‌سازد.

پوشش موضوعي كتب و مقالات الزوير Elsevier

الزوير محصولات و خدمات خود را در قالب دو بخش «علم و تكنولوژي» و «علوم بهداشتي» عرضه مي كند. اين موسسه در عرصه علم و تكنولوژي از خدمات بيش از 10 ميليون پژوهشگر از 4500موسسه تحقيقاتي دولتي و دانشگاهي، آزمايشگاه هاي تحقيقاتي، كتابخانه ها، پژوهشگران، مولفان و ويراستارها در 180 كشور و در عرصه علوم بهداشتي از 20 ميليون متخصص بهداشت، دانشجو، پژوهشگران پزشكي، شركت هاي داروسازي، بيمارستان ها و موسسه هاي تحقيقاتي برخوردار است كه اسناد اين عده از همكاران در قالب 35 زبان زنده دنيا در اختيار الزوير قرار مي گيرد. 

الزوير از طريق سرويس هاي اطلاعاتي الكترونيكي پيشرو نظير «science direct» و «academicpress»  در ارتباط است. الزیویر در زمينه هاي مختلفي همچون كشاورزي و علوم زيستي، هنرها و علوم انساني، بيوشيمي، ژنتيك و زيست شناسي مولكولي، تجارت، مديريت و حسابداري، مهندس شيمي، شيمي، علوم تصميم گيري، زمين و علوم سياره اي، اقتصاد، اقتصادسنجي و مالي، انرژي، مهندسي، محيط زيست، ايمني شناسي و ميكروبيولوژي، علوم مواد، رياضيات، پزشكي و دندانپزشكي، علوم اعصاب، پرستاري، فارماكولوژي، سم شناسي و علوم دارويي، فيزيك و ستاره شناسي، روان شناسي، علوم اجتماعي، دامپزشكي و علوم دامي می باشد.

تصویر

 
 

چطور به مجلات Elsevier  مقاله ارسال کنیم ؟

مراحل ارسال مقاله به الزویر

ابتدا ژورنال متناسب با مقاله خود را انتخاب نمایید. باید محتوای مقاله ی شما  با scope مجله الزویر مورد نظرتان همخوانی داشته باشد. برای این کار به سایت زیر مراجعه نمایید.

https://journalfinder.elsevier.com/

در این سایت می توانید نام مجلات و scope های آنها را مشاهده نموده و مجله مورد نظرتان انتخاب نمایید

پس از انتخاب مجله مورد نظر طبق مراحل زیر اقدام به ارسال مقاله می نماییم :

  1.  پس از ورود به سایت ELSEVIER وارد بخش submit your paper ( ارسال مقاله ) شوید .
  2. در ادامه باید نام مجله مورد نظر را بطور کامل نوشته و جستجو نمایید
  3. ثبت نام Register در سیستم ژورنال Accident Analysis and Prevention
  4. پر کردن فرم های online به صورت گام به گام :

مشخصات نویسنده  ،  عنوان مقاله ، چکیده ، کلمات کلیدی ، وارد کردن نویسندگان که مرحله آخر Upload است .و مدارک مربوط به ترتیب upload می شود

  1. نامه cover letter که درواقع نامه کوتاهی است خطاب به سردبیر مبنی بر اینکه مقاله تحت عنوان(عنوان مقاله نوشته شده ) برای داوری ارسال می گردد
  2. متن مقاله بدون وجود جدول و شکل . در رابطه با ارسال جداول و اشکال سلایق مختلفی وجود دارد.
  3. برخی مجلات اعلام می کنند که اسم نویسندگان بایست حذف شده باشد و در این صورت یک صفحه جدا شامل اسم نویسندگان نیز باید ارسال گردد.
  4. سیستم Elsevier فایل های office را هم علاوه بر JPEg و …قبول می نماید. در مورد اشکال شکل ها را جدا جدا upload میکنیم.

بدیهی است که تمامی پژوهشگران و اندیشمندانی که به مرحله ثبت نتایج علمی خود در قالب مقاله رسیده اند از نظر علمی و مطالعاتی قادر به انجام مراحل ارسال مقاله در مجلات الزویر هستند اما به منظور سهولت در انجام آن و ارسال مقاله به صورت تخصصی و حرفه ای و صرفه جویی در زمان و اطمینان از ارسال صحیح مقاله به مجلات الزویر ، موسسه اشراق مسئولیت انجام این مراحل را به عهده گرفته است و از زمان دریافت مقاله از پژوهشگر و یا استخراج آن از پایان نامه پژوهشگر تا زمان به چاپ رسیدن آن مسئولیت تک تک مراحل را به عهده می گیرد.

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق