خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چطور فرمت پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم ؟

انتشار 4 دی 1397
مطالعه 4 دقیقه

پایان نامه های علمی خود را به کتاب تبدیل کنید و آنها را به چاپ برسانید . به راحتی می توان فرمت پایان نامه را به فرمت کتاب تبدیل کرد و آن را به چاپ رساند.

چطور فرمت پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم ؟

پایان نامه های علمی خود را به کتاب تبدیل کنید و آنها را به چاپ برسانید . به راحتی می توان فرمت پایان نامه را به فرمت کتاب تبدیل کرد و آن را به چاپ رساند. ارزش علمی و اعتبار پایان نامه های دانشجویان چه در مقطع کارشناسی ارشد و چه مقطع دکتری به قدری بالا و حائز اهمیت است که برخی از دانشگاهها از جمله دانشگاه شهید بهشتی اعلام نموده اند که پایان نامه های دانشجویان باید به کتاب تبدیل شوند و به عنوان یک منبع آموزشی در اختیار سایر دانشجویان قرار بگیرد .

علاوه بر این تمامی دانشگاهها به منظور ورود به مقطع دکتری ، چاپ کتاب را یک امتیاز عالی می داند. اولین قدم و مهم ترین مرحله برای به چاپ رساندن پایان نامه ها در قالب کتاب نیز تبدیل فرمت پایان نامه به فرمت کتاب است .

از آنجا که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد برای کسب مدرک تحصیلی خود باید پایان نامه ای را ارائه دهند و به منظور دفاع از آن این پایان نامه ها باید آنقدر قوی باشند و حاوی مطالب و نتایج جدید باشندکه ارزش دفاع را داشته باشند. ازجمله شرایط پایان نامه برای دفاع جدید بودن و ناب بودن موضوع و مطالب آن است .  همچنین قبل از دفاع دانشجو باید فرم تعهد اصالت مقاله را امضا کند . بنابراین نتیجه می گیریم که پایان نامه دوره کارشناسی ارشد علاوه بر اینکه باید دارای محتوای علمی قوی باشد و به نتیجه جدیدی در رشته خود برسد ، بلکه باید دارای اصالت باشد یعنی تمامی مطالعات و فعالیت های آن توسط خود دانشجو صورت گیرد و هم اینکه قبلا دانشجویی این موضوع و پایان نامه را ارائه نداده باشد.

دلیل اهمیت تبدیل پایان نامه به کتاب در چیست؟

داشتن کتاب (تالیف و ترجمه) دارای ۲۲ نمره در مصاحبه دکتری در هر رشته ای است. این در حالی است که ارزش هر مقاله ISI حداکثر ۷ امتیاز و ارزش هر مقاله علمی – پژوهشی حداکثر ۵ و هر مقاله علمی – ترویجی دارای ۲ امتیاز می باشد.

بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد نمی دانند که با هزینه های بسیار کم می توانند پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنند. از آنجایی که یک کتاب علمی که برگرفته از پایان نامه باشد، در مصاحبه دکترا و آزمون های استخدامی، پوئن مثبت محسوب می شود، لذا به همه ی عزیزانی که پایان نامه خود را در دست دارند توصیه می شود آن را به کتاب تبدیل کنند.

تبدیل پایان نامه به کتاب با هزینه ای بسیار کم در موسسه اشراق شدنی است . تبدیل پایان نامه به کتاب در موسسه اشراق با تبدیل فرمت پایان نامه به کتاب آغاز می شود . ابتدا محققان و متخصصان بخش چاپ کتاب پایان نامه را از دانشجویان و پژوهشگران دریافت می کنند و شروع به حذف فصل ها و موارد اضافه می نمایند. همچنین بخش ها و مواردی که نیاز است افطوده شود را اضافه می کنند . بعد از این موارد اقدام به فرمت بندی و رعایت نکات نگارشی متن می نمایند .

در حالت کلی در فرمت بندی کتاب باید به این موارد توجه نمود :

  • تمامی کلمات پایان نامه را با گزینه replace در world تبدیل به کتاب کنید.
  • تمامی کلمات در این پژوهش و تحقیق و تمام کلماتی که نشان می دهند که کار پایان نامه می باشد را حذف کرده یا آنها را تبدیل به کتاب کنید.
  • عبارات استاد راهنما ، استاد مشاور و هر گونه نشانه ای از پایان نامه بودن را از فایل حذف کنید.
  • چکیده باید در فایل کتاب به پیشگفتار تبدیل شود.
  • بخش های مربوط به نتیجه گیری ویرایش گردند.
  • از آنجا که اطلاعات پایان نامه بیشتر به صورت موردی می‌باشد جهت تبدیل به کتاب شایسته است اطلاعات آن بسط داده شود و جهان‌شمول گردد.
  • فهرست ها در پایان نامه به صورت ریز مطالب می باشد و همچنین دارای فهرست اشکال و نمودار و جداول می باشد که در کتاب فهرست اشکال و نمودار و جداول باید حذف شود و فهرست مطالب باید به صورت کلی  باشد.
  • قطع پایان نامه A4 بوده و بعد از تبدیل به فایل کتاب (معمولاٌ قطع وزیری) چون سایز آن کمتر می‌شود لذا تعداد صفحات اضافه می‌شود به عنوان مثال ۱۰۰ صفحه پایان نامه تقریباً به ۱۳۰ صفحه کتاب تبدیل می‌شود. از آنجا که پایان نامه جنبه علمی دارد لذا سایز پیشنهادی وزیری می باشد. البته امکان چاپ به همان صورت A4 ( سایز  رحلی ) وجود دارد ولی مرسوم نیست.

پس از تبدیل فرمت پایان نامه به کتاب باید وارد مراحل چاپ کتاب شویم یعنی تمامی مجوزهای چاپ کتاب از شماره شابک تا فیپا و مجوز ارشاد توسط کارشناسان بخش مربوطه در موسسه اشراق صورت می گیرد و بعد از طی تمامی مراحل کتاب استخراج شده از پایان نامه به چاپ می رسد .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق