خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چگونه کتاب چاپ کنیم

انتشار : 8 آذر 1397
مطالعه : 4 دقیقه

ارزش علمی و بنیادی کتاب و کتاب خوانی بر هر کسی مشخص و واضح است . در خصوص ارزش کتاب همین بس که خداوند در قرآن کریم نیز پیوسته انسان ها را به کتاب خوانی و فراگیری علم توصیه نموده است. در باب ارزش چاپ دستاوردهای علمی و ادبی در قالب کتاب باید به این نکته اشاره فرمود که معجزه پیامبر اسلام (ص) و همچنین سخنان خداوند با ایشان نیز در قالب کتاب بوده است .

چگونه کتاب چاپ کنیم

ارزش علمی و بنیادی کتاب و کتاب خوانی بر هر کسی مشخص و واضح است . در خصوص ارزش کتاب همین بس که خداوند در قرآن کریم نیز پیوسته انسان ها را به کتاب خوانی و فراگیری علم توصیه نموده است . در باب ارزش چاپ دستاوردهای علمی و ادبی در قالب کتاب باید به این نکته اشاره فرمود که معجزه پیامبر اسلام (ص) و همچنین سخنان خداوند با ایشان نیز در قالب کتاب بوده است . ارزش والای نوشتن و دانش و علم در آن است که خداوند به قلم و آنچه که می نویسد قسم یاد کرده است که این موضوع خود بیان گر ارزش و اهمیت فوق العاده نوشتن و مکتوب کردن و به ثبت و چاپ رساندن آثار علمی و ادبی می باشد .

 افراد کتاب دوست و نویسنده که در صدد چاپ آثار خود می باشند همواره با سوال اینکه چگونه آثار خود را به چاپ برسانند مواجه می شوند . ادب دوستان و نویسندگان نوپا که تجربه چاپ کتاب را ندارند در رویای چاپ آثار خود به سر می برند و پیوسته در جستوجوی راهی برای رسیدن به رویاهای خود می باشند . علاوه بر این نویسندگانی که تجربه چاپ کتاب را دارند ولی این تجربه ، آنچنان تجربه خوبی برای آنان نبوده است و با مشکلاتی در روند چاپ شدند و دیگر ناامید و منصرف از چاپ آثار خود شدند . دانشجویانی نیز هستند که برای کسب رتبه و امتیاز علمی و همچنین به منظور قبولی از مصاحبه دکتری به فکر چاپ کتاب علمی خود ، که آن را از پایان نامه دوره کارشناسی ارشدشان استخراج نموده اند ، هستند .

برای چاپ کتاب در قدم اول باید از نوشته خود مطمئن باشیم که آیا ارزش چاپ دارد ؟ آیا تمام نکات نگارشی و اصولی در آن رعایت شده است یا نه ؟

مراحل چاپ کتاب به 2 بخش مراحل اداری و مراحل اجرایی تقسیم بندی می شود :

مراحل اجرایی خود شامل 2 بخش قبل از اقدام برای چاپ و بعد از اقدام به چاپ است . قبل از اقدام برای چاپ ، کتاب باید از فیلترهای نگارشی و ویرایشی بگذرد و تمامی اصول یک کتاب را رعایت کرده باشد . کتاب قبل از چاپ باید از زیر دست یک متخصص ادبیات و نگارش عبور کند و ویراستاری شود . بعد از آن وارد مرحله اداری چاپ شود :

در روند مراحل اداری ابتدا برای کتاب شماره شابکی که شماره ای ۱۳ رقمی است از خانه کتاب دریافت می شود. سپس متن کتاب را به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ارجاع داده ، تا فیپای کتاب صادر شود و بعد از صدور فیپا جهت دریافت مجوز کتاب به وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی ارسال می گردد. البته ناگفته نماند که زمان صدور مجوز با توجه به موضوع کتاب تعیین می شود بطور مثال کتابهای دانشگاهی معمولا تا ۴۸ ساعته صادر می شوند. بعد از آن باید از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی مجوز مورد نیاز را اخذ نمود و در نهایت بعد از اینکه کتاب به چاپ رسید چند نسخه از کتاب جهت اعلام وصول در اختیاروزارت ارشاد قرار می گیرد.

بعد از گذشت از مرحله اداری مجددا وارد مرحله اجرایی می شویم یعنی بخش دوم روند اجرایی:

بعد از اینکه مجوز کتاب صادر شد . و متن و جلد کتاب به مرحله آماده سازی رسید به ترتیب عملیات زیر جهت تولید کتاب صورت می پذیرد:

۱- تهیه فیلم و زینک متن وجلد ۲-چاپ متن وجلد ۳-سلفون کشی برای جلد ۴-صحافی

برای تمامی افرادی که در بالا گفتیم که در فکر و رویای چاپ آثار ادبی ، هنری و علمی خود هستند و دغدغه های ذهنی بسیاری دارند و همچنین برای پاسخ به سوال چگونه کتاب چاپ کنیم ؟ باید به معرفی یک موسسه معتبر و با سابقه در زمینه چاپ کتاب بپردازیم. موسسه اشراق یک برند معتبر و با سابقه در زمینه چاپ فوری و با قیمت مناسب می باشد که مراحل چاپ کتاب را به صورت تخصصی و حرفه ای توسط کارشناسان مجرب انجام می دهد .  با اعتماد و اطمینان به کارشناسان موسسه اشراق می توانید به رویاهای خود جامه عمل بپوشانید و دیگر دغدغه های چاپ کتاب را نداشته باشید زیرا که متخصصان موسسه افق تمامی مراحل اداری و اجرایی را در کوتاه ترین زمان ممکن در 22 روز کاری طی می نمایند .

مراحل انجام پروسه چاپ کتاب در موسسه افق :

تصویر
 
 

 

خدمات ما:

ترجمه فوق تخصصی در سایت شبکه مترجمین اشراق

پذیرش و چاپ مقاله در معتبریترین مجلات داخلی و خارجی

تبدیل پایان نامه به کتاب در تیراژ دلخواه شما

واریز و دریافت تمامی حوالجات دلاری و یورویی

 

راههای ارتباطی موسسه اشراق 

  041-33373424                                      09149724933                               [email protected]  لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق