خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چگونه مقاله خود را آغاز کنیم؟

انتشار 20 آذر 1397
مطالعه 4 دقیقه

آغاز و استارت کار شما اینجاست . آغاز فرایند مقاله نویسی در دستان خودتان است . قلم را بردارید و آغاز کنید .

چگونه مقاله خود را آغاز کنیم؟

آغاز و استارت کار شما اینجاست . آغاز فرایند مقاله نویسی در دستان خودتان است . قلم را بردارید و آغاز کنید .

استارت کار را بزنید ، قوانین و اصولی که برای شما معرفی شده است را رعایت کنید و شروع کنید . قوانین نگارش مقاله را رعایت کنید تا خودتان بتوانید به راحتی و آسانی مقاله علمی نگارش کنید .

از نام مقاله علمی نترسید ، استرسی از نگارش مقاله نداشته باشید ، آنگونه که فکر می کنید کاری سخت و دشوار نیست فقط نیاز به کمی مطالعه دارید .

اگر با استانداردها و قوانین نگارش مقاله آشنا شوید خواهید دید که اصلا کار دشواری نیست و خیلی راحت می توانید هر تعداد که  می خواهید مقاله علمی بنویسید و آنها را به چاپ برسانید .

برای شروع نگارش یک مقاله، ابتدا باید یک برنامه ریزی خوب برای آن نوشت. برای اینکه یک مقاله ای نوشته شود، ابتدا باید ایده ای وجود داشته باشد، سپس آن ایده یا فرضیه مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد و در نهایت طی یک پروسه پژوهشی، نتایج کار در قالب یک مقاله نوشته شود. تکنیک اصلی برای نگارش مقاله عبارت است از ”رویکرد برنامه ریزی شده برای یک مسئله تعریف شده”. این عبارت تعریف کلی از فرایند نگارش مقاله را مطرح می کند.

برای شروع تا می‌توانید مقاله بخوانیدیک جمله قدیمی هست که می‌گوید اگر می‌خواهید موفق باشید فقط کافی است کارهایی که افراد موفق انجام داده‌اند را تکرار کنید.

برای شروع

  • باید ابتدا مقالات بسیاری را در حیطه خودتان بخوانید.
  • به سایت sid.ir بروید و با جستجوی یک موضوع آسان در رشته خود چند مقاله کامل را دانلود کرده و بخوانید.
  • یک پژوهش را عیناً تکرار کنید، شما می‌توانید یک مقاله را انتخاب و عیناً آن را انجام دهید. این کار در دنیای علم بسیار مرسوم است چرا که هر پژوهشی باید بارها تکرار شود تا بتوان در مورد آن با قطعیت نظر داد.
  • می‌توانید ابزارها و پرسشنامه‌های آن پژوهش را دوباره اجرا کرده و مطابق با آن مقاله، خودتان شروع به نوشتن مقاله کنید.
  • یک چارچوب مقاله تهیه کنید. اکثر مقالات ساختار استانداردی دارند. فقط کافی است ساختار یک مقاله را پیدا کنید و مطالب تان را در آن بنویسید.
  • فعلا جزئیات را کنار بگذارید. یک مقاله علمی جزئیات بسیار زیادی دارد. لازم نیست اولین مقاله شما کامل‌ترین مقاله باشد. اینکه اسامی جداول یا نمودارها چگونه باشد، یک ابزار را چگونه گزارش کنید، در مقدمه به چه پژوهش‌هایی اشاره کنید و مواردی از این دست برای شروع نگارش یک مقاله لازم نیست. کم کم و با نوشتن هر مقاله قدرت قلم شما بهتر خواهد شد.
  • زیاد کمال طلب نباشید. قرار نیست همه کارهای یک مقاله را به تنهایی انجام دهید. لازم نیست حتماً تمام نرم افزارهای آماری را بلد باشید تا یک مقاله بنویسید. اگر قرار بود یک نفر به تنهایی مقاله بنویسید پس چرا اکثر مقالات چندین اسم دارند؟ حتی بسیاری از پژوهشگران بسیار مطرح هم نرم افزارهای آماری را بلد نیستند. بنابراین سعی کنید از دوستان‌تان کمک بخواهید و اولین مقاله را به صورت تیمی بنویسید.
  • کارگاه مقاله نویسی خوب است. شرکت در کارگاه‌ها یا دوره‌هایی که آموزش مقاله نویسی می‌دهند خوب است اما به یک شرط. اینکه اول مقاله نویسی را شروع کنید و اصول اصلی آن را یاد بگیرید و سپس برای تکمیل دانش خود در آن‌ها شرکت کنید. متاسفانه تجربه نشان داده است که این کارگاه‌ها تاثیر زیادی در مقاله نویسی ندارند. البته نه به دلیل کیفیت کارگاه، بلکه به دلیل اینکه خیلی‌ها بدون هدف و بدون داشتن تجربه شروع مقاله نویسی در آن‌ها شرکت می‌کنند.

نتیجه گیری

اگرتمامی این اصول و استانداردها را رعایت کنید نه تنها به راحتی می توانید مقاله علمی خود را شروع کنید بلکه می توانید با موفقیت آن را به پایان برسانید .هر چه زودتر دست به کار شوید و اولین مقاله خود را بنویسید.  در صورتی که در بخش ساختاری مقاله خود دچار مشکل شدید و نتوانستید آن را در فرمت و استاندارد مشخص مجله مورد نظرتان دربیاورید می توانید از کارشناسان و محققان موسسه اشراق کمک بگیرید تا آنها با تجربه ای که دارند مقالات علمی شما را به فرمت مناسب مجله درخواستی دربیاورند. فراموش نکنید که نگارش مقاله کار خیلی هم آسانی نیست اما سخت هم نیست. اما نگران آن بخش سخت مقاله نباشید زیرای برای آن دسته از دوستانی که نگارش مقاله را بسیار دشوار و وقت گیر می دانند نیز مژده ای داریم ، این دسته از عزیزان می توانند از طریق موسسه اشراق اقدام به استخراج مقالات علمی خود از پایان نامه ها نمایند و هر تعداد که پایان نامه آنها توانایی و کشش داشته باشد مقاله علمی استخراج نمایند .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق