خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

چگونه در سامانه جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد ثبت‌نام کنیم؟

انتشار 10 تیر 1402

فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد تا 14 تیرماه ادامه دارد، متقاضیان برای شرکت در فراخوان باید در سامانه جذب اعضای هیأت علمی ثبت‌نام کنند.

چگونه در سامانه جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد ثبت‌نام کنیم؟

ثبت‌نام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تا روز چهارشنبه 14 تیرماه است، تعدادی رشته جدید در گروه معارف اسلامی و همچنین در رشته های غیرپزشکی به فراخوان جذب اضافه شده است و متقاضیان می‌توانند تا روز چهارشنبه 14 تیرماه با مراجعه به سامانه جامع دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی http://sajed.iau.ir نسبت به تکمیل مدارک و ثبت‌نام اقدام کنند.

راهنمای ثبت‌نام عضویت در سامانه جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

پس از ورود به سامانه ساجد، ابتدا از طریق منوی شکل زیر دستورالعمل و شرایط جذب را مطالعه کنید.

قبل از ورود به سامانه و طی کردن مراحل 20 گانه جذب از وجود آخرین رشته تحصیلی خود در لیست رشته‌های مورد نیاز اطمینان کنید.

به عنوان مثال در لیست فیلتر شده زیر، رشته‌گرایش‌های درخواستی تمام استان‌هایی که در فراخوان غیرپزشکی در رشته حسابداری در جنسیت زن/مرد اعلام درخواست کردند قابل مشاهده است.

در صورت دارا بودن شرایط و مطابقت اعلام نیاز استان‌ها با رشته‌گرایش آخرین مقطع تحصیلی از طریق منوی جذب هیأت علمی یا لینک سامانه جذب اعضای هیأت علمی، گزینه ثبت‌نام را انتخاب کنید.

پس از مطالعه شرایط فراخوان و تائید مطلب فوق، صفحه‌ای را مشاهده خواهید کرد، لازم است کد ملی و حروف رمز کپچا را در قسمت‌های مربوطه ثبت و بر روی دکمه بررسی کلیک کنید.

در صورتی که قبلا به هر دلیلی به سامانه ساجد وارد شده باشید، مطابق تصویر زیر مشخصات خود را مشاهده خواهید کرد.

در صورتی که اولین ورودتان به سامانه باشد صفحه زیر برای شما نمایش داده می‌شود که می‌بایست مشخصات خود را در کادرهای مربوطه وارد کنید.

در هر یک از شرایط فوق پس از بررسی یا ورود اطلاعات آیتم «بعدی» را انتخاب و پس از تأیید یا در صورت نیاز، ویرایش اطلاعات فردی، به سامانه ورود کنید.

برای ورود به سامانه از کدملی با یک شماره تلفن همراه فعال و غیرتکراری استفاده کنید تا رمز عبور ورود به ساجد از طریق پیام کوتاه برای شما ارسال شود.

پس از ورود به سامانه تصویر زیر را مشاهده خواهید که داشبورد شما در سامانه است.

برای ثبت‌نام در فراخوان باید در این مرحله در روی آیتم‌ «جذب اعضای هیأت علمی» که به شکل یک کاشی نارنجی در صفحه داشبورد شما قرار دارد کیک کنید.

در صفحه جدید برای ثبت درخواست هیأت علمی بر روی «ثبت درخواست جدید» کلیک کنید.

با ثبت درخواست جدید وارد مراحل بیست‌گانه ثبت‌نام می‌شوید که از اطلاعات پایه شروع و با پرداخت نهایی خاتمه می‌یابد.

لازم به ذکر است،‌ در هر مرحله تمام فیلدها باید تکمیل شود و در صورتی که فیلدی مقدار نداشته باشد با علامت خط تیره مشخص شود.

در مرحله دوم ثبت‌نام (اطلاعات تحصیلی)، درباره افرادی که حق‌التدریس واحدهای دانشگاهی هستند یا در فراخوان‌های قبلی شرکت کرده‌اند اطلاعات قابل ویرایش نیست. لذا به منظور اصلاح اطلاعات می‌توانند از طریق گزینه «ثبت سوابق تحصیلی جدید» اقدام به ثبت رکورد جدید در آن مقطع کنند.

در هر یک از مراحل ثبت‌نام برای جذب تاریخ در سوابق پژوهشی و ... باید تاریخ شمسی ثبت شود.

در صورتی که در رشته و مقطع تحصیلی متقاضی اعلام نیازی صورت نگرفته باشد یا مطابق نکته اشاره شده در بند 2، رشته‌‌گرایش آخرین مقطع متقاضی با رشته‌گرایش‌های اعلام نیاز استان‌ها مطابقت نداشته باشد، در مرحله 19، مشابه شکل زیر اسکان محل تقاضا قابل مشاهده نیست.

در صورت پرداخت وجه، ثبت‌نام شما قطعی شده و در لیست بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت عدم پرداخت وجه ثبت‌نام، پس از پایان مهلت ثبت‌نام، رکورد درخواست ثبت‌نام کان‌لم‌یکن خواهد شد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق