خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


تدوین و چاپ مقاله ISI

انتشار : 9 آبان 1397
مطالعه : 9 دقیقه

چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از جمله خدمات ارائه شده در موسسه اشراق می باشد.محققین و پژوهشگرانی که قصد چاپ مقاله در مجلات را دارند می توانند به مجرب ترین موسسه چاپ مقاله در ارتباط باشند

تدوین و چاپ مقاله ISI

چرا باید مقاله ISI بنویسیم؟

نشر و چاپ  مقاله در ژورنال های معتبر از مراحل جدایی ناپذیر تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی می باشد. چاپ مقالات علمی نشان‌ دهنده‌ی میزان توانایی ، آگاهی ، علاقه و آموخته های پژوهشگر در مدت تحصیل خود می باشد. در مقاطع مختلف تحصیل در زمینه توانایی دانشجو در نگارش مقاله انتظارات بخصوصی از او می رود ؛ تا آنجایی که در دوره کارشناسی ارشد ، 2 نمره پایان نامه را  به نگارش و یا استخراج مقاله از پایان نامه و چاپ آن اختصاص داده اند . که موسسه اشراق در این زمینه با کادری مجرب آماده همکاری و یاری پژوهشگران می باشد. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع تحصیلی بالاتر، به ویژه در مقطع دکتری دارند و همچنین شانس بیشتری برای ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند. در مقاطع دکتری الزام چاپ مقالات ISI  برای دانشجویان وجود دارد و همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی اصلی ترین نکات تعیین کننده در ارزیابی فعالیت های تحقیقاتی و طرح های پژوهشی محسوب می گردد. انتشار مقاله ISI مزایایی برای پژوهشگران چه دانشجویان و چه اساتید دارد .

مزایای انتشار مقاله ISI برای اساتید:

افزایش رتبه علمی ، افزایش حقوق و مزایای شغلی ، امکان عضویت در بنیاد نخبگان ملی ، شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع ، امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا ، نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی ، ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها ، عرضه پژوهش و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به افراد زیادی در تمامی نقاط جهان

مزایای انتشار مقاله ISI برای دانشجویان:

پذیرش راحت تر در مقطع دکتری ، گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان ،استخدام راحت تردر کلیه ادارات و سایر مراکز دولتی و خصوصی ، پذیرفته شدن بسیار راحت تر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ، امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر ، امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان ، شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع ، امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا ،

ISI چیست؟

 ISI مخفف  Institute for Scientific Information  ( موسسه اطلاعات علمی  ) می باشد. ISI بانک اطلاعات مرکزی است جهت فهرست نمودن و پوشش دادن جامع مهمترین مجلات علمی منتشره در دنیا به منظور تبادل اطلاعات میان پژوهشگران مختلف. شمار مجلات ISI ثابت نیست. یک مجله ممکن است در یک زمان از مجلات ISI  محسوب شود اما به دلیل کاهش بار علمی بعداً از لیست مجلات ISI کنار گذاشته شود.

مراحل نگارش و تدویل مقاله ISI 

پژوهشگران می توانند با مطالعه مراحل زیر و با راهنمایی اساتید خود اقدام به نگارش مقاله نمایند. موسسه اشراق در زمینه نگارش مقاله فعالیت ندارد و پیوسته در حال توصیه نگارش مقاله توسط خود پژوهشگر می باشد .

گام اول هدف

هدف مهم ترین و اصلی ترین گام نوشتن مقاله ISI می باشد. بسیاری از دانشجویان به دلایل مختلف، از جمله چاپ مقاله برای ممتاز بودن و قبولی بدون آزمون در دکتری، کسب نمره ی بالا و از این قبیل دلایل دست به نوشتن مقاله می زنند . این نگاه شاید برای مجلات داخل جواب بدهد، اما برای مجلات خارجی و بویژه ISI، به هیچ عنوان درست نیست. هدف از نوشتن مقاله علمی باید کمک به توسعه ی دانش و علم در زمینه ی مطالعه باشد . هدفمان از نگارش مقاله باید ارائه یک راهکار جدید و یا یک نتیجه جدید که میتواند مبنای کار سایر پژوهشگران در این زمینه قراربگیرد ؛ باشد.

گام دوم انتخاب موضوع

موضوعی که برای نوشتن مقاله انتخاب می شود نباید خیلی کلی باشد که بتوان برای آن کتاب نوشت. عنوان، مفهوم اصلي مقاله را نشان مي‏دهد و بايد به طور خلاصه، مضمون اصلي پژوهش را نشان دهد.عنوان مقاله بايد جذاب باشد، يعني به گونه‏اي انتخاب شود كه نظر خوانندگان را كه معمولاً ابتدا فهرست عناوين مندرج در يك مجله علمي را مي‏خوانند به خود جلب نمايد. همچنين عنوان بايد كوتاه و گويا و تنها بيانگر متغيرهاي اصلي پژوهش باشد. برای دانشجویان ارشد و دکتری انتخاب موضوع کار دشواری نیست، زیرا آنها موضوع را قبلا در پایان نامه انتخاب کرده اند

گام سوم نام مؤلف يا مؤلفان و سازمان وابسته

بعد از عنوان پژوهش، نام مؤلف يا مؤلفان ذكر مي‏شود و در سطر زير آن، نام دانشگاه يا مؤسسه كه هر يك از مؤلفان در آن مشغول به كارند، مي‏آيد. اگر پژوهش به وسيله دو يا چند نفر انجام بگيرد و همه آنها به يك دانشگاه يا مؤسسه وابسته باشند، نام مؤسسه يك‏بار، آن هم به دنبال نام مؤلفان ذكر مي‏شود. اما اگر هر يك از مؤلفان به سازمان خاصي وابسته باشند، بايد بعد از نام هر يك از آنان، بلافاصله نام مؤسسه‏اي كه به آن وابسته‏اند، ذكر شود. ترتيب قرار گرفتن نام مؤلفان به دنبال يكديگر، معمولاً متناسب با ميزان مشاركت آنان در انجام پژوهش است؛ اما اگر ميزان مشاركت همه افراد در اجراي پژوهش يكسان باشد، اسامي آنان به ترتيب حروف الفبا در دنبال هم قرار مي‏گيرد.

گام چهارم چكيده

چكيده، خلاصه جامعي از محتواي يك گزارش پژوهشي است كه همه مراحل و اجراي اصلي پژوهش را در خود دارد. هدف‏ها، پرسش‏ها، روش‏ها، يافته‏ها و نتايج پژوهش، به اختصار، در چكيده آورده مي‏شود. در متنِ چكيده بايد از ذكر هرگونه توضيح اضافي خودداري شود. مطالب چكيده بايد فقط به صورت گزارش (بدون ارزشيابي و نقد) از زبان خود پژوهشگر (نه نقل قول) به صورت فعل ماضي تهيه شود.چكيده در حقيقت بخشي كامل، جامع و مستقل از اصل گزارش در نظر گرفته مي‏شود و نبايد پيش از انجام گزارش، پژوهش تهيه شود. طول چكيده براي مقاله، بستگي به روش‏هاي خاص هر مجله دارد و معمولاً بين صد تا 150كلمه پيشنهاد شده است.

گام پنجم واژگان كليدي

معمولاً در انتهاي چكيده، واژگان كليدي پژوهش را بيان مي‏كنند تا به خواننده كمك كنند، پس از خواندن چكيده و آشنايي اجمالي با روند تحقيق، بفهمد چه مفاهيم و موضوعاتي در اين مقاله مورد توجه قرار گرفته است. معمولاً با توجه به حجم و محتواي مقاله، پنج تا هفت واژه كليدي در هر مقاله بيان مي‏شود

گام ششم مقدمه

هر مقاله علمي با يك مقدمه شروع مي‏شود و آن، خلاصه‏اي از فصل اول و دوم پايان نامه‏ها و رساله‏ها است كه به طور مختصر به بيان كليات تحقيق و بررسي مختصري از پيشينه آن مي‏پردازد؛ بنابراين در مقدمه مقاله مسئله تحقيق و ضرورت انجام آن و اهداف آن از نظر بنيادي و كاربردي به صورت مختصر بيان مي‏گردد و سپس به بررسي سوابق پژوهشي كه به طور مستقيم به موضوع تحقيق مرتبط است، پرداخته مي‏شود. مقدمه بايد يك منطق اساسي را در تحقيق بيان كند و به خواننده نشان دهد كه چرا اين تحقيق ادامه منطقي گزارش‏هاي پيشين است. در اين بخش پس از نتيجه‏گيري از پژوهش‏هاي بررسي شده، محقق بايد پرسش‏هاي پژوهش خود را به صورت استفهامي بيان كرده و به تعريف متغيرهاي تحقيق به صورت عملياتي بپردازد.

گام هفتم طرح روش کار و مواد مورد نیاز برای انجام کار

هدف اصلی از نوشتن بخش مواد و روش ها، ارائه جزئیات کافی برای یک محقق، برای تکرار مطالعه شما و تولید نتایج  جدید است. روش علمی مستلزم آن است که نتایج شما قابل تکرار باشد و شما باید مبنایی برای تکرار مطالعه خود توسط دیگران باشید. بعضی از دوستان بعد از اتمام پایان نامه، شروع به خلاصه کردن پایان نامه می کنند، مثلا پایان نامه ۱۵۰ صفحه ای را به ۱۴ تا ۱۵ صفحه می رسانند. بعد فکر می کنند که مقاله پایان نامه شان آماده است. همواره بیاد داشته باشیم نوشتن مقاله سخت تر است از کاری که برای خود تحقیق انجام می دهیم.

گام هشتم نگارش نتایج حاصل

این بخش نشان می دهد که چگونه کار از زمینه فعلی دانش، پیشرفت می کند. در برخی از مجلات، این بخش در مقالات بصورت جداگانه نوشته می شود؛ در برخی دیگر، این نتایج به همراه بحث نوشته می شود. در هر صورت، بدون نتیجه گیری دقیق، خوانندگان، کار شما را مورد انتقاد قرار می دهند و از طرفی مجله آن را به جاپ نمی رساند. یک خطای رایج در نوشتن این بخش این است که بسیاری از نویسندگان مطالب بخش چکیده یا مقدمه را مجددا در نتایج تکرار می کنند. بیانیه های بی اساس نتایج شما را غیر قابل قبول جلوه می دهد.

شما باید توجیه علمی روشن برای کار خود را در این قسمت ارائه دهید و در صورت لزوم توضیح بیشتری برای آن ذکر کنید. علاوه بر این، شما می توانید کارهایی که در آینده در ادامه پژوهش شما می تواند انجام بگیرد را مطرح کنید

گام نهم منابع

معمولا اشتباهات در منابع مقاله بیشتر از بقیه قسمت های یک مقاله هست. اشتباهات در منابع و رفرنس نویسی ها از مشکلات بسیار آزاردهنده می باشد و موجب دردسرهای بسیاری در روند مقاله می شود. در حال حاضر، برای جلوگیری از این مشکل، ابزارهای بسیاری وجود دارد و شما می توانید از آن ها استفاده نمایید. تمامی استنادات و نتایجی را که از دیگر منابع استفاده نموده اید را حتما در قسمت منابع آن ذکر نمایید.

گام دهم ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی

پس از طی نه گام ذکر شده و رعایت آنها اگر به نتیجه جدیدی برای رفع یک مشکل اساسی دست یافتید و خالق یک مقاله مناسب مجلات ISI باشید . اما نتوانستید آن را با توجه به استانداردهای مجلات  ISIبه زبان انگلیسی ترجمه کنید؛ هیچ فایده ای نداشته و تلاش شما بی نتیجه خواهد ماند. اگر در ترجمه مقاله خود فرمت مجله ای که میخواهید مقاله شما در آنجا چاپ شود را در نظر نگیرید مقاله  شما رد می شود. موسسه اشراق با مترجمین مجرب خودکه با اصول و قواعد اینگونه مجلات کاملا آشنا هستند در خدمت پژوهشگران عزیز است .

گام یازدهم انتخاب یک مجله معتبر

انتخاب یک مجله معتبر و متناسب با موضوع مقاله بخش بسیار مهمی در انتشار مقاله تان است که موسسه اشراق در این زمینه یاری رسان پژوهشگران است و بهترین انتخاب ها را در اختیار پژوهشگران می گذارد.  

راههای ارتباطی موسسه اشراقلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق