خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

دانلود نمونه مقاله نویسی

انتشار 2 دی 1397
مطالعه 4 دقیقه

از نمونه مقالات ارائه شده استفاده نمایید ، فرمت آنها را بررسی نمایید تا بتوانید مقالات علمی خود را به بهترین شکل ممکن و به نحو احسن نگارش نمایید .

دانلود نمونه مقاله نویسی

از نمونه مقالات ارائه شده استفاده نمایید ، فرمت آنها را بررسی نمایید تا بتوانید مقالات علمی خود را به بهترین شکل ممکن و به نحو احسن نگارش نمایید .

چاپ مقاله علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی علاوه بر اینکه باعث ارتقاء علمی دانشجو و محقق می شود ، سبب کسب نمره و رتبه علمی نیز می شود .

دانشجویان و محققان بسیاری طبق علاقه درونی و شخصی خود اقدام به نگارش مقالات علمی خود می نمایند . محققانی که تحقیق و تلاش های علمی بسیاری انجام داده اند و در روند این تحقیقات خود به نتایج ناب و علمی جدیدی رسیده اند که آن را در خور انتشار و در اختیار دیگران قرار دادن ، می دانند . علاوه بر این دلایل ، دلیل دیگری که سبب شده است تا دانشجویان دست به نگارش و تدوین مقالات علمی بزنند الزام دانشگاه ها برای کسب نمره پایان نامه است .

نمره پژوهشی پایان نامه که با چاپ مقاله بدست می آید را به راحتی کسب نمایید . 2 نمره پایان نامه ملزم به ارائه مقاله علمی و به چاپ رساندن آن در مجلات معتبر داخلی و خارجی می باشد . برای دریافت نمره کامل پایان نامه باید علاوه بر دفاع از پایان نامه و یا رساله خود ، مقالات علمی را نیز به چاپ برسانید .

ارزش و اعتبار علمی وجود مقالات علمی به چاپ رسیده با نام دانشجویان برای هر کسی مشخص است . بنابراین یکی از دلایل الزام دانشگاهها به ارائه مقالات علمی برای کسب نمره پایان نامه همین ارزش و اعتبار علمی مقالات چاپ شده در مجلات معتبر می باشد . با چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی از جمله مجلات isi ،  scopus ، pubmed ، Elsevier و...  علاوه بر اینکه رتبه علمی دانشجو و نویسنده مقاله بالا می رود ، رتبه علمی استاد راهنمای او و همچنین به دنبال آن بار علمی و ارزش علمی دانشگاهها نیز افزایش می یابد . بنابراین با چاپ مقالات علمی خود نه تنها به افزایش اعتبار علمی خود کمک می کنید بلکه سبب افزایش اعتبار و ارزش علمی دانشگاه و کشور نیز می شوید .

دانشجویانی که موفق به نگارش و تدوین مقالات علمی خود نشده اند نگران نباشند زیرا کارشناسان و محققان موسسه اشراق آماده خدمت رسانی به دانشجویان عزیز می باشند تا مقالات علمی آنان را از پایان نامه هایشان استخراج نمایند و همچنین پس از استخراج مقالات و آماده شدن مقاله علمی آن را به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای ترجمه می نمایند و مقاله علمی ترجمه شده را در مجلات معتبر داخلی و خارجی سابمیت نموده و تمام تلاششان را می نمایند تا پذیرش و چاپ مقاله را دریافت نمایند .

 
 

مقاله چیست ؟

بطور خلاصه مقاله نوشته اى است که درباره موضوعى خاص با حجمى متناسب با نوع موضوع و خوانندگان آن  نوشته مى شود. مقاله ها معمولا در روزنامه ها  ، گاهنامه ها ، کتاب ها و نشریات  به انتشار می رسند. مقاله  متن و یا نوشته ای است که اطلاعات دانشنامه‌ای و یا سالنامه‌ای را در خود جای می دهد و به عبارتی یک نوشته آکادمیک است که نتایج یک تحقیق و پژوهش علمی و یا تخصصی و شاید هم صرفا جهت آگاهی و غیر تخصصی را برای متخصصین یک حوزه نظری خاص و یا خوانندگان عادی ارائه می دهد. هر نوع نوشته ای که حاوی اطلاعاتی برای خوانندگان باشد می تواند یک مقاله باشد حتی نوشته حاضر که به منظور ارائه اطلاعاتی درخصوص مقالات علمی برای خوانندگان خود می باشد یک نوع مقاله است .

مقاله علمی چیست ؟

یک مقاله ی علمی گزارش نوشته شده و انتشار یافته ای است که نتایج تحقیقات و پژوهش های اصلی جدید در حوزه تخصصی خاصی را تشریح می نماید. مقاله علمی باید شرایطی هم داشته باشد بدین صورت که این مقاله می بایست به روش اصلی و حقیقی نگارش و ویرایش شده و با رعایت اصول اخلاق علمی، و در نظر گرفتن مطالعات پیشین تهیه شده باشد. مخاطب اصلی مقالات علمی ، متخصصین رشته تخصصی هستند که در زمینه کاری موضوع تحقیق کار می نمایند.

بطور خلاصه گزارش کنفرانس ها، پایان نامه ها و بسیاری از سایر گزارش هایی که منتشر می شوند، نمی توانند خصوصیات یک انتشار معتبر را داشته باشند و علاوه برآن حتی اگر یک مقاله علمی تمامی انواع آزمایشات وتست ها را گذرانده باشد، اگر درمکان نامناسب چاپ شود، معتبر نخواهد بود. به عبارت دیگر یک گزارش عالی تحقیقی، اگر درجایگاه نامناسبی انتشار یابد دیگر معتبر نیست. بسیاری از نشریات دولتی و مشاوره ای، کنفرانس ها مانند تابلوهای اعلانات سازمان ها و دیگر انتشارات روزانه، جایگاه مناسبی برای نشر مقالات علمی نمی باشد. همچنین باید توجه داشت که اگر یک مقاله ای دارای نوآوری قابل قبولی باشد، و تمامی مراحل آزمایشگاهی، نمونه گیری و .. را گذرانده باشد و نتیجه تحقیق بسیار عالی به نظر برسد، اگر بصورت کاملا علمی نگارش نشده باشد، نمی توان آنرا در ژورنال و یا انتشارات معتبری به چاپ رساند.

درصورتی که در بخش نگارش مقالات علمی خود دچار مشکل شدید و امکان نگارش مقاله علمی را ندارید و زمان کافی را نیز ندارید می توانید از طریق کارشناسان موسسه اشراق اقدام به استخراج مقالات علمی خود از پایان نامه نمایید و بعد از ترجمه تخصصی مقالات خود اقدام به پذیرش و چاپ آنها در مجلات معتبر داخلی و خارجی نمایید . 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
محمد مهدی
2 سال پیش
مقاله ای با مقدمه و فهرست و مطالبی درباره ی سرانه مطالعه در شهر یزد
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سپاس از توجهتون
بازدیدکننده
مهسا
3 سال پیش
مرسی مفید واقع شد .


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق