خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


دانلود نمونه رزومه

انتشار : 20 آذر 1397
مطالعه : 4 دقیقه

حرفه ای معرفی کنید تا حرفه ای انتخاب شوید . در هر زمینه و هر حرفه ای که می خواهید خود را به دیگران معرفی و اثبات نمایید، این کار را حرفه ای انجام دهید تا اولین انتخاب آنان باشید .

دانلود نمونه رزومه

حرفه ای معرفی کنید تا حرفه ای انتخاب شوید . در هر زمینه و هر حرفه ای که می خواهید خود را به دیگران معرفی و اثبات نمایید این کار را حرفه ای انجام دهید تا اولین انتخاب آنان باشید .

برای ورود به یک حرفه خاص و یا یک شغل ، برای اینکه شما بهترین گزینه و اولین انتخاب کارفرمایان و مدیران باشید باید به نحو احسن و عالی معرفی شوید باید آنها شما رو طوری بشناسند که مشتاق به انتخاب شما شوند .

در خصوص ورود به مقطع عالی در دانشگاه ها نیز باید خود را باب میل اساتید و داوران آن دانشگاه معرفی نمایید . برای ورود به دانشگاههای خارج از کشور باید تمامی سوابق تحصیلی و علمی خود را ارائه نمایید . همچنین برای ورود در مقطع دکتری در دانشگاه های داخل و خارج از کشور علاوه بر قبولی در آزمون دکتری باید در مصاحبه دکتری نیز شرکت نمایید و از آن نیز قبول شوید .

قبولی در این مصاحبه فقط مستلزم معرفی دقیق و علمی شما است . باید خود را فردی علمی و مستعد معرفی کنید که لایق تحصیل در آن مقطع و در دانشگاه انتخابی هستید .

تمامی این موارد ذکر شده و این معرفی که گفتیم به صورت مکتوب در فرمتی ارائه می شود که به آن رزومه می گویند. رزومه سندی است مکتوب مبنی بر تمای اطلاعات و مشخصات فردی ، آموزشی ، علمی و شغلی شما .

برای برنده شدن در یک مصاحبه استخدامی و همچنین پیروزی در مصاحبه ورودی مقطع دکتری باید خود را به طور صحیح با یک رزومه قوی معرفی نمایید . هرچقدر رزومه شما قوی باشد امکان برنده شدن شما بیشتر است .

لازمه تقویت رزومه آشنایی با انواع آن و نحوه نگارش آن می باشد .

رزومه چیست ؟

رزومه سندی است حاوی سوابق تحصیلی، شغلی و دستاوردهای یک فرد که معمولاً جهت تقاضای یک موقعیت شغلی و یا تحصیلی ارائه می‌شود. به منظور مستند سازی بیوگرافی خودتان و همچنین صرفه جویی در زمان برای معرفی خودتان به کسی که قرار است شما را استخدام کند و یا شما را از یک مرحله تحصیلی قبول کند ، ارائه می دهید . یک رزومه خوب، اطلاعات و تجربیات شما را به بهترین شکل ممکن به کارفرما منتقل می‌کند.

در واقع، رزومه یک سند بازاریابی است که از طریق آن باید برای خودتان بازاریابی کنید. در این سند شما باید مهارت‌ها، توانایی‌ها، صلاحیت‌ها و تجارب خود را به کارفرما بفروشید. بنابراین هرچه خودتان را بهتر معرفی کنید، تصمیم‌گیری برای کارفرما راحت‌تر خواهد بود.

علاوه بر زمینه شغلی در زمینه تحصیلی هم باید تمامی سوابق تحصیلی و پژوهشی خود را به نحو احسن در اختیار داوران و یا اساتید قرار دهید .

تصویر
 
 

یک رزومه حرفه‌ای شامل چه اطلاعاتی است؟

  1. اطلاعات شخصی

اطلاعات شخصی شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، تاریخ تولد و شماره تماس (تلفن ثابت و همراه)

  1. تحصیلات

باید به رشته تحصیلی و دانشگاهی که در آن تحصیل کرده‌اید، اشاره کنید. اگر مدارک دیگری نیز دارید بهتر است آن‌ها را نام ببرید.

  1. سوابق شغلی

تمامی سوابق کاری و استخدامی خود را با ذکر مدت زمان و سمتی که داشتید و همچنین تاریخ شروع و پایان ذکر نمایید.

یکی از نکات مهمی که در هنگام نوشتن سوابق شغلی باید رعایت کنید این است که از کلماتی استفاده کنید که شما را شخصی فعال معرفی کنند.

هرچقدر که این بخش از رزومه شما پر محتوا و پربار باشد رزومه شغلی قوی تری خواهید داشت و شانس بیشتری برای پذیرش شغل مورد نظر خواهید داشت .

  1. سوابق علمی و پژوهشی

این بخش از رزومه در رزومه های علمی و تحصیلی بسیار اهمیت دارد .

در این بخش باید تمامی دیتاوردهای علمی و پژوهشی خود را اعم از پایان نامه ها و نمرات و همچنین تمامی مقالات علمی چاپ شده خود را بنویسید .

همچنین درصورتی که کتابی چاپ نموده باشید باید در این بخش ذکر نمایید .

هرچقدر که این بخش قوی باشد و بتوانید به کمک کارشناسان موسسه اشراق آن راتقویت نمایید می توانید از مصاحبه دکتری به راحتی قبول شوید .

  1. علایق و دستاوردها

توضیحات مرتبط با این بخش باید کوتاه و مختصر باشد. هر چقدر سنتان بیشتر می‌شود، الویت‌ها و علایق شما در رزومه، به مرور کوتاه‌ و پر اهمیت‌ می‌شود.

  1. مهارت‌ها

مهارت‌ها و تسلط های شما به نرم افزار های کامپیوتری و زبان های خارجی در این قسمت نوشته می شوند.

  1. ارجاعات

معمولاً دو نوع ارجاع در رزومه کافیست: یک ارجاع تحصیلی (معرفی استاد راهنما) و یک ارجاع شغلی (معرفی کارفرمای قبلی). همچنین، گاهی اوقات یک نامه پوششی به همراه رزومه خود برای کارفرما ارسال کنید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق