خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

ده نکته مهم در استخراج مقاله از پایان نامه

انتشار 11 مهر 1400
مطالعه 3 دقیقه

از یک  پایان نامه حداقل دو مقاله می توان استخراج کرد یک مقاله در سطح پژوهشی و دومی بصورت مروری استخراج می شود اما به ده نکته مهم در استخراج مقاله از پایان نامه توجه نمایید:

ده نکته مهم در استخراج مقاله از پایان نامه

اگر پایان نامه دانشجویان بعد از دفاع بصورت مقاله استخراج و چاپ نشود هیچ کاربردی نخواهد داشت سالها بدون استفاده از علم یک محقق در کتابخانه های دانشگاه گرد و خاک خواهد خورد. دانشجو باید بتواند اطلاعات علمی خود را در جهان گسترش دهد بنابراین باید به فکر نوشتن مقاله از پایان نامه خود باشد. چاپ مقاله برای دانشجویان ارشد و دکتری از طرف دانشگاه الزامی هست بطوریکه دو نمره پایان نامه در مقطع ارشد به چاپ مقاله تعلق دارد و در مقطع دکتری بدون چاپ مقاله از رساله هیچ دانشجویی اجازه دفاع و یا تسویه حساب نخواهد داشت. چاپ مقاله با افلیشن دانشگاهی در مجلات معتبر می تواند سطح آن دانشگاه را ارتقاء دهد.

از یک پایان نامه حداقل دو مقاله می توان استخراج کرد یک مقاله در سطح پژوهشی و دومی بصورت مروری استخراج می شود اما به ده نکته مهم در استخراج مقاله از پایان نامه توجه نمایید:

📍 ساختار مقاله استخراجی مشابه پایان نامه می باشد و دانشجو باید بتواند پایان نامه را در حداکثر 10 تا 15 صفحه خلاصه کند.

📍 عنوان نباید یکسان با مقالات استخراجی بوده و همچنین با مقالات پیشین تفاوت داشته باشد. با یک جستجوی ساده در گوگل یا گوگل اسکولار بصورت فارسی و انگلیسی (Google Scholar) می توانید از این مورد مطمئن شوید.

📍 موضوع مقالات باید بگونه ای نوشته شود که جدید بوده تا احتمال پذیرش مقاله در مجلات ISI، مجلات ISC، مجلات Scopus و یا pubmed و medline (مخصوص دانشجویان و اساتید پزشکی) بالا رود.

📍 چکیده پایان نامه باید شامل موضوع تحقیق، هدف تحقیق، مراحل انجام کار، نوآوری های مدنظر، نتایج کلیدی مقاله در حدود 150 تا 250 کلمه نوشته شود.

📍 به نقل و قول از مقاله های دیگر توجه نکنید و به مقالات اصلی جهت ارجاع دهی مراجعه نمایید. برای این کار می توانید از نرم افرار zotero، Endnote و یا سایت https://scholar.google.com/ استفاده نمایید.

📍 دانشجویان می توانند قبل از تدوین مقاله مستخرج از پایان نامه با شیوه های نگارش مقالات فارسی از نمونه های مشابه در حیطه تخصصی خود به پایگاه مقالات جهاد دانشگاهی www.sid.ir و یا مجلات الزویر، تیلور، اشپرینگر و … مراجعه نمایند و مقاله خود را در قالب ساختار مورد نظر نگارش نمایند.

📍 انتخاب مجله مورد نظر بر اساس اصول انتخاب مجله و سطح بندی مقاله استخراج شده

📍 از آنجایی که فرآیند داوری مقالات در مجلات داخلی و یا خارجی در پایگاه های الزویر، اشپرینگر، و …طولانی بوده بهتر است دانشجو با توجه به زمان خود مجله را انتخاب نمایند.

📍 در مواردی که دانشجو وقت آنچنانی برای پذیرش مقاله خود نداشته باشد، مجلاتی که با اخذ هزینه فرآیند داوری را تسریع می بخشند، می بایست مجله انتخاب شده جزو مجلات معتبر بوده و در لیست سیاه وزارت علوم و دانشگاه آزاد قرار نداشته و همچنین جعلی نباشد.

📍 از آنجایی که چاپ مقاله در همایش یا کنفرانس های ملی و بین المللی یکی از شیوه های ایده آل از نظر زمان پذیرش و چاپ مقاله است دانشجویان می توانند با مراجعه با سایت های معتبر معرفی کنفرانس ها مراجعه نمایند.

استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری نیازمند تخصص و اشرافیت کامل به محتوای پایان نامه دارد که موسسه اشراق با تکیه به پژوهشگران خبره در تمامی رشته ها دو روزه کاری با تضمین کیفیت مقاله مستخرج از پایان نامه را تقدیم حضور خواهد نمود. می توانید از طریق ایمیل و یا ثبت سفارش با ما در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق