خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

اکسپت مقالات فارسی در مجلات علمی پژوهشی

انتشار 10 تیر 1399
مطالعه 8 دقیقه

مقالات انواع مختلفی دارند که در دنیا بیشترین اهمیت و اعتبار متعلق به مقالات علمی پژوهشی می‌باشد. این نوع مقالات حاصل سالها تحقیقات دانشجویان می‌باشد و از این رو بسیار حائز اهمیت می‌باشند و امتیازات بیشماری برای نویسنده در پی دارند.

اکسپت مقالات فارسی در مجلات علمی پژوهشی

مقاله علمی پژوهشی:

چنین مقاله ای طرح اندیشه ای نو، بازپرسی از مسئله ای پیشین با رویکردی متفاوت ، یا نقد علمی پژوهشی که قبلاً صورت گرفته ولی بخش یا بخش هایی از آن جای تأمل دارد. در این نوع مقاله خواه طرح مسئله ای نو باشد یا نگاهی متفاوت به مسئله ای پیشین، رعایت قواعد اخلاقی حکم می کند که دفاع از نوبودگی طرح یا نگرش، در قیاس با آنچه قبلاً انجام شده با نهایت سعه صدر و حفظ حرمت اندیشه یا نگرش پیشینیان صورت گیرد. هر گونه کوچک نمایی دیگران و بزرگ نمایی خویش رفتاری غیر اخلاقی تلقی می شود. اگر بپذیریم که طرح اندیشه نو یا بازنگری مسئله ای پیشین ، بدون حضور آن پیشینه ها ناشدنی است و هیچ حرکت علمی بدون تکیه بر تلاش های پیشینیان روی نمی دهد، رویکرد سپاس گونه به آثار پیشین از ملازمه های اخلاقی کار نوین تحقیقی است.

مجلات علمی پژوهشی داخلی چه مجلاتی هستند؟

چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند این مجلات قابل تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت می باشند و در داخل کشور مزایای بسیار زیادی دارند.این مجلات مقالات فارسی نیز پذیرش می کنند و پایگاه اطلاعاتی اکثر آنها در داخل کشور ایران می باشد از جمله مهم ترین و پرطرفدار ترین مجلات علمی پژوهشی داخلی میتوان اشاره به مجلات isc داشت که بسیار پرطرفدار می باشند.چاپ مقاله در مجلات داخلی کار چندان دشواری نمی باشد.چنانچه می خواهید برای تقویت رزومه خود تلاش کنید مجلات علمی پژوهشی داخلی مناسبترین انتخاب شما می باشند.

مراحل یافتن مجله مناسب برای مقاله

توصیه می شود که نویسنده و پژوهشگر قبل از نگارش، مجله ای را برای چاپ مقاله خود انتخاب کند. زیرا هر مجله ای فرمت، قالب بندی و دستورالعمل های خاص خود را دارد و نحوه رفرنس دهی در مجلات مختلف، متفاوت است. ازاین رو برای صرفه جویی در وقت، پیشنهاد می شود که مقاله ی خود را با پیروی از دستورالعمل های مجله انتخابی خود، بنویسید. برای یافتن مجله مناسب باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید.

برای انتخاب مجله برای چاپ مقاله در نشریات داخلی مراحل و موارد زیر را در نظر بگیرید:

1- حیطه کاری مجله

اطلاعات موجود در وب سایت مجله راجع به حیطه کاری مجله را بخوانید. در سایت هر مجله ای در مورد موضوع مقالاتی که در آن مجله چاپ می شود توضیح داده شده است. حوزه کاری خود را با حیطه کاری مجله انتخابی خود مقایسه کنید. ببینید که آیا حیطه کاری و حوزه تخصصی مجله با حیطه کاری مقاله شما یکی است. آیا موضوع مجله و زمینه کاری مجله با موضوع مقاله شما هم پوشانی دارد. اگر حیطه کاری مقاله شما و مجله یکی نباشد، مقاله شما رد می شود.

2- ایمپکت فاکتور مجله

ایمپکت فاکتور و اعتبار مجله ای که انتخاب کرده اید را در نظر بگیرید. اکثر ژورنال ها ایمپکت فاکتور مجله را روی سایت مجله گذاشتند. شما می توانید مجلات را با ایمپت فاکتورشان مقایسه کنید. هر چه مجله ای که در آن مقاله خود را چاپ کرده اید دارای ایمپکت فاکتور بالاتری باشد، بهتر است. در انتخاب مجله، بازه زمانی بین سابمیت مقاله تا چاپ مقاله را هم در نظر بگیرید.

3- هزینه چاپ مقاله در نشریات داخلی

هزینه چاپ مقاله برای ژورنال ها و مجلات، چه مجلات داخلی و چه مجلات خارجی، متفاوت است. به سایت ژورنال موردنظر خود مراجعه کنید تا هزینه دقیق چاپ مقاله را متوجه شوید. بعضی از مجلات برای سابمیت و ارسال مقاله هم هزینه دریافت می کنند. پس هنگامی که به سایت مجله مراجعه کردید، ببینید که ارسال مقاله رایگان است و یا باید هزینه ای را پرداخت کنید. همچنین بررسی کنید که آیا ژورنال انتخابی شما اوپن اکسس (open access) است؟ اگر مجله اوپن اکسس باشد شما به عنوان نویسنده مقاله باید هزینه چاپ مقاله را بپردازید.

مجلاتی که مقالات معتبر در سطح دنیا را پذیرش می کنند مجلات علمی پژوهشی داخلی و خارجی نامیده می شوند. جز معتبرترین مجلات علمی در سطح دنیا محسوب می شوند و چاپ مقاله در این ژورنالها مزایای بیشماری را برای نویسندگان در پی دارد. مجلات داخلی و خارجی در داخل کشور اعتبار یکسانی دارند اما برای نویسنده ای که قصد مهاجرت و یا اخذ پدیرش از دانشگاههای خارجی را داشته باشد مجلات خارجی مناسبتر می باشند. اما در کل بهتر است اگر قصد مهاجرت ندارید ژورنالهای داخلی را به عنوان منبع اطلاعاتی معتبر در کشور استفاده کنید. برای چاپ مقاله علمی پژوهشی در ژورنالهای داخل و خارجی مقالات علمی خود را باید با کیفیت بسیار بالایی ویراستاری و ترجمه کنید تا قابل چاپ شدن در ژورنالهای تخصصی و معتبر باشد.

مراحل آماده سازی و چاپ مقاله

ویرایش تخصصی مقالات

نویسندگان به دلیل کمبود زمان کافی فرصتی برای بازخوانی و ویرایش مقاله پیدا نمی کنند و مقالاتی که توسط نویسنده با سرعت نوشته شده اند اغلب دارای ایرادات نگارشی و دستور زبانی می باشند. به همین جهت باید قبل از سابمیت کردن به یک ژورنال ویرایش شوند و ایرادات آنها برطرف گردد.

معرفی ژورنالهای معتبر تخصصی

انتخاب ژورنال سختترین و حساس ترین بخش چاپ مقاله می باشد. امروزه با توجه به گسترش علوم مختلف و تخصصی شدن شاخه های علمی ژونالها نیز در گرایش های جداگانه مقاله پذیرش می کنند. مجلات باید قابل تایید وزارت علوم باشند و قبل از سابمیت حتما باید اصالت ژورنال بررسی گردد. خوشبختانه امروزه اطمینان از اعتبار ژورنالها کار ساده ای شده است و با مراجعه به سایت رسمی موسسه انتشار کننده ژورنال و یا سایت رسمی وزارت علوم می توانید لیست ژورنالهای دارای اعتبار را بررسی کنید. البته علاوه بر اصالت ژورنال نکته دیگری نیز که بسیار اهمیت دارد حوزه موضوعی ژورنال و سطح کیفی آن می باشد.

سابمیت مقاله توسط راههای ارتباطی آنلاین

هر ژورنال راه ارتباطی و نحوه تحویل مقاله به سردبیر را در سایت رسمی خود قرار داده است که برخی از ژورنالها از طریق ایمیل فایل را از شما دریافت می کنند و برخی دیگر سیستم مکانیزه ای برای دریافت مقالات دارند و می توانید توسط سیستم و سایت ژورنال مقاله را سابمیت کنید.

اخذ نامه پذیرش

نامه ی پذیرش نشریات علمی پژوهشی می بایست دارای مهر گرم بوده و به امضای شخص سردبیر رسیده باشد. نامه های الکترونیکی هم می بایست از طریق ایمیل نشریات به ایمیل نویسنده ارسال شده و این نامه ها نیز دارای مهر و امضا می باشد. نکته مهم در رابطه با نامه پذیرش نشریات داخلی: حتما در نامه پذیرش زمان دقیق چاپ می بایست قید شود. به طور مثال در فصل پاییز سال97 و یا در شماره 45نامه هایی که در آنها زمان چاپ به صورت حدودی نوشته باشد فاقد اعتبار هستند.

مجلات معتبر ارائه شده توسط وزارت علوم

لیست مجلات علمی پژوهشی و علمی ترویجی در فواصل زمانی مختلف از طریق وزارت علوم منتشر می گردد. این لیست تنها مرجع رسمی تاید اعتبار مجلات داخلی می باشد . هم اکنون لیست مجلات علمی پژوهشی و علمی ترویجی وزارت علوم در تمامی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، وزارتخانه ها و سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی مورد استناد قرار می گیرد.

اکسپت مقاله چیست؟

اکسپت مقاله، یکی از اصطلاحات رایج در امر مقاله نویسی برای کسب انواع امتیازات علمی و پژوهشی می باشد. منظور از اکسپت مقاله، دریافت پذیرش چاپ و یا قبولی و موفقیت مقاله در پروسه داوری مجله است. زمانی که محققان و پژوهشگران و دانشجویان موفق به نگارش و تدوین مقالات علمی خود می شوند به منظور اخذ اعتبار و ارزش علمی مقالات، باید آن ها را به چاپ برسانند. پروسه به چاپ رساندن مقالات علمی به این صورت است که ابتدا باید مقاله را برای مجله معتبر ارسال شود. پس از بررسی های اولیه سردبیر مجله درصورتی که مقاله تمامی شرایط الزام شده از جانب مجله را داشته باشد وارد پروسه داوری می شود. در غیر این صورت از همان ابتدا از جانب سر دربیر رد شده و وارد داوری نمی شود.

مزایای علمی پژوهشی برای اساتید

 • افزایش رتبه علمی
 • افزایش حقوق و مزایای شغلی
 • امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان
 • شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع
 • امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا
 • ایجاد شدن احساس افتخار و اعتماد به نفس در نویسندگان مقالات
 • نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی
 • ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها
 • عرضه پژوهش و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به افراد زیادی در تمامی نقاط جهان

مزایای علمی پژوهشی برای دانشجویان

 • پذیرش راحت تر در مقطع دکتری
 • گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان
 • استخدام راحت تر در کلیه ادارات و سایر مراکز دولتی و خصوصی
 • پذیرفته شدن بسیار راحت تر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی
 • امکان ادامه تحصیل در مقطع، رشته و دانشگاه دلخواه در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون ورودی
 • امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان
 • امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا
 • ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها
 • عرضه پژوهش و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به افراد زیادی در تمامی نقاط جهان

جهت ارسال سفارشات و مشاوره رایگان در این زمینه می توانید عضو سامانه افق شوید و با شماره ی 04133373424 تماس بگیرید و یا با آدرس ایمیل:isiisc2011@gmail.com یا isi.eshragh@gmail.com درخواست خود را ارسال نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق