خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

استخراج کتاب از پایان نامه و چاپ آن

انتشار 7 آذر 1397
مطالعه 5 دقیقه

کسب امتیازات علمی مصاحبه دکتری با چاپ کتاب . برای هر دانشجو و پژوهشگری امتیازات علمی نگارش و چاپ کتاب مشخص است . چاپ کتاب علاوه بر اینکه یک اثر علمی چاپ شده از یک محقق و دانشجو می باشد ، امتیازات علمی فراوانی نیز دارد . از جمله این امتیازات ، امتیاز پژوهشی است که در مصاحبه دکتری مورد بررسی قرار می گیرد.

استخراج کتاب از پایان نامه و چاپ آن

برای هر دانشجو و پژوهشگری امتیازات علمی نگارش و چاپ کتاب مشخص است . چاپ کتاب علاوه بر اینکه یک اثر علمی چاپ شده از یک محقق و دانشجو می باشد ، امتیازات علمی فراوانی نیز دارد . از جمله این امتیازات ، امتیاز پژوهشی است که در مصاحبه دکتری مورد بررسی قرار می گیرد.

چاپ کتاب نگارش شده و یا استخراج شده از پایان نامه در مصاحبه دکتری به خودی خود دارای 4 امتیاز می باشد . پس از این رو می توان به اهمیت فوق العاده چاپ کتاب پی برد. درست است که چاپ مقالات علمی نگارش شده و یا مقالات علمی استخراج شده از پایان نامه امتیازات بسیاری دارد ولی به دلیل فرصت کوتاه و نیز پروسه های داوری ، می توان به چاپ کتاب روی آورد . البته می توان همه ی موارد را باهم ارائه نمود و تمامی امتیازات مصاحبه دکتری را به طور کامل دریافت نمود. علاوه بر امتیازات چاپ کتاب برای دانشجویان و شرکت در مصاحبه دکتری ، امتیازاتی نیز برای اساتید در عضویت هئیت علمی دانشگاه ها و نیز استخدام های مجامع علمی دارد.

برای هر پژوهشگر و دانشجویی ارائه یک کتاب چاپ شده به نام خودش و اینکه اسمش در لیست مولفین کتب قرار بگیرد علاوه بر امتیارات علمی و پژوهشی ، افتخار و رویایی است که رسیدن به آن زیاد هم دور از ذهن نیست . دانشجویان و پژوهشگران می توانند با استخراج کتاب از پایان نامه های خود و چاپ آن به تمامی اعتبارات و ارزش های علمی مورد نیاز برسند . علاوه بر این  با افزایش تعداد مجلات جعلی و بلک لیست بنظر می رسدد چاپ کتاب  و تبدیل پایان نامه به کتاب بهترین روش جهت دریافت امتیاز ارتقای علمی اساتید ، امتیاز مصاحبه دکتری و غیره می باشد . همچنین هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن در مقایسه با هزینه چاپ مقاله در برخی از مجلات کمتر است ؛ بنابراین تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن می تواند یک راه حل معقول برای کسب امتیازات علمی باشد .

استخراج کتاب از پایان نامه معمولا به 2 حالت صورت می گیرد :

  1.  فقط فصل دوم پایان‌نامه‌ که شامل مبانی نظری و مرور متون مرتبط به متغیرهای پژوهش است مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این حالت فقط فصل دوم موردنظر بوده و عناوین آن را مجددا تنظیم می کنند و در فرمت و قالب کتاب در می آورند . مطالعات و روش های تحقیق که در فصل دوم به منظور رسیدن به نتایج نهایی صورت گرفته اند به صورت هدفدار در کنار هم چینش می شوند ولی در این حالت دیگر با نتیجه تحقیق کاری ندارند و صرفا مقصود هدف و روند مطالعه است .
  2. در این حالت علاوه بر آنچه که در حالت قبل مد نظر بود و برای چاپ کتاب تنظیم شد ، نتایج و داده های حاصل از آن تحقیقات نیز آورده می شود . یعنی کتاب شامل فصل های دوم و پنجم پایان نامه می باشد . یعنی هم روش ها و مطالعاتی که انجام داده ایم را بیان می کنیم و هم اینکه در اخر اعلام می کنیم که حاصل چه بوده است و تحقیقات انجام گرفته به چه نتیجه ای دست یافته ایم . این حالت بیشتر در کشورهای خارجی رواج دارد. در ایران، روش اول یعنی استفاده از فصل دوم برای استخراج کتاب از پایان‌ نامه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مراحل تبديل پايان نامه به كتاب:

در اولین قدم باید فرمت پایان نامه به فرمت کتاب تبدیل شود یعنی :

  • تمامی کلمات پایان نامه را با گزینه replace در world تبدیل به کتاب کنید.
  • تمامی کلمات در این پژوهش و تحقیق و تمام کلماتی که نشان می دهند که کار پایان نامه می باشد را حذف کرده یا آنها را تبدیل به کتاب کنید.
  • عبارات استاد راهنما ، استاد مشاور و هر گونه نشانه ای از پایان نامه بودن را از فایل حذف کنید.
  • چکیده باید در فایل کتاب به پیشگفتار تبدیل شود.
  • بخش های مربوط به نتیجه گیری ویرایش گردند.
  • از آنجا که اطلاعات پایان نامه بیشتر به صورت موردی می‌باشد جهت تبدیل به کتاب شایسته است اطلاعات آن بسط داده شود و جهان‌شمول گردد.
  • فهرست ها در پایان نامه به صورت ریز مطالب می باشد و همچنین دارای فهرست اشکال و نمودار و جداول می باشد که در کتاب فهرست اشکال و نمودار و جداول باید حذف شود و فهرست مطالب باید به صورت کلی  باشد.
  • قطع پایان نامه A4 بوده و بعد از تبدیل به فایل کتاب (معمولاٌ قطع وزیری) چون سایز آن کمتر می‌شود لذا تعداد صفحات اضافه می‌شود به عنوان مثال ۱۰۰ صفحه پایان نامه تقریباً به ۱۳۰ صفحه کتاب تبدیل می‌شود. از آنجا که پایان نامه جنبه علمی دارد لذا سایز پیشنهادی وزیری می باشد. البته امکان چاپ به همان صورت A4 ( سایز  رحلی ) وجود دارد ولی مرسوم نیست.

پس از انجام پروسه استخراج کتاب از پایان نامه باید اقدام به چاپ کتاب کنیم و کلیه مراحل اداری برای اخذ مجوز های لازم را انجام دهیم . که اصلا کاری راحت به نظر نمی رسد و بسیار زمان بر است . پس چگونه باید این مرحله را بگذرانیم ؟ چه مجوزهایی راباید اخذ کنیم ؟  برای پاسخ به تمامی این سوالات و آسوده خاطری شما پژوهشگران عزیز ، موسسه اشراق آماده خدمت رسانی در اخذ مجوز های مورد نیاز برای چاپ کتاب و انجام تمامی مراحل چاپ کتاب می باشد . علاوه بر این برای کسب امتیازات علمی و پژوهشی مورد نیاز برای مصاحبه دکتری می توانید با همکاری با کارشناسان مجرب موسسه اشراق اقدام به استخراج مقاله از پایان نامه ، ترجمه تخصصی مقالات علمی ، پذیرش و چاپ فوری مقالات علمی کنید. و امتیازهای لازم را برای پذیرش در مقطع دکتری کسب نمایید .

 

راههای ارتباطی موسسه اشراق 

  041-33373424                                      09149724933                               isiisc2011@gmail.com  

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق