خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

استخراج مقاله از پایان‌نامه

انتشار 7 مهر 1398
مطالعه 5 دقیقه

پایان‌نامه یکی از وسیع ترین تحقیقات دانشجویان به حساب می‌آید که قابلیت تبدیل شدن به چندین مقاله را دارند. دانشجویان به سادگی می‌توانند برای استفاده از مزایای پژوهشی از پایان‌نامه خود مقاله استخراج کنند.

استخراج مقاله از پایان‌نامه

برای نگارش پایان‌نامه احتیاج به یک طرح و ایده خوب دارید که بتوانید آنرا تبدیل به مقاله کنید. برای نگارش یک تحقیق و جمع آوری اطلاعات آن نیاز به صرف زمان طولانی و انجام تحقیقات بسیار گسترده دارید. تحقیقات زمانی ارزشمند می‌باشند که در قالب یک مقاله ارائه شوند و در ژورنالهای معتبر ثبت شوند. چاپ مقاله در مجلات معتبر برای جامعه و خود فرد بسیار ارشمند تلقی می‌شود. برای در اختیار داشتن رزومه معتبر مجبور به ارائه مقاله در مجلات معتبر هستید. متاسفانه به دلیل زمانبر بودن تحقیقات و نگارش مقاله بسیاری از افراد منصرف می‌شوند. مقاله صرفا جهت تقویت رزومه میباشد و هیچ اجباری برای انجام آن وجود ندارد. اما پایان‌نامه یکی دیگر از تحقیقات گسترده و زمانبر دانشجویان می‌باشد که بالاجبار باید آنرا ارائه کنند تا بتوانند از دوره کارشناسی ارشد و دکتری فارغ التحصیل شوند. حجم پایان‌نامه نسب به تمامی فعالیت های پژوهشی بسیار بیشتر است. به طور خلاصه ساختار پایان‌نامه شامل عنوان، چکیده، مقدمه، روش تحقیق، ارایه یافته ها و نتایج، نتیجه گیری پایان‌نامه و منابع و مآخذ می‌باشد. در نهایت فرد باید در جلسه دفاع پایان‌نامه یا تز دکتری خود حاضر شده و از پایان‌نامه و پژوهشی که انجام داده است دفاع کند. تفاوتی در رشته و دانشگاه ندارد و تمامی دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در تمامی دانشگاه ها باید پایان‌نامه ارائه کنند.

استخراج مقاله از پایان‌نامه

باتوجه به تفاوت هایی که بین مقاله و پایان‌نامه وجود دارد می‌توانید از پایان‌نامه مقاله استخراج کنید. تعداد مقالاتی که می‌توان از پایان‌نامه استخراج کرد کاملا وابسته به کیفیت پایان‌نامه می‌باشد. اگر حجم پایان‌نامه زیاد باشد و کیفیت مطالب بالا باشد می‌توان دو یا چند مقاله از آن استخراج کرد. ساختار مقاله با پایان‌نامه تفاوت دارد و باید برحسب استاندارد مقاله استخراج و نگارش انجام شود. چهارچوب کلی مقاله نویسی را در نظر بگیرید و شروع به نگارش کنید. چهارچوب کلی مقالات در تمامی رشته ها یکسان می‌باشد فقط در صورتی می‌توان در ساختار مقالات تغییراتی اعمال کرد که از طرف مجله ای که می‌خواهید به آن سابمیت کنید تعیین شده باشد. در غیر اینصورت ساختار مقالات کاملا یکسان می‌باشند. 

طول متن پایان‌‍نامه معمولا طولانی است و ممکن است تا ۵۰ صفحه برسد و حدود ۲۰۰۰۰ کلمه را در خود بگنجاند، در حالی که طول نوشتار مقالات کوتاه‌تر است و اغلب تعداد کلمات آن کمتر از ۶۰۰۰ تاست ولی در حالت کلی طول نوشتار هر مقاله بستگی به مجله مد نظر جهت چاپ مقاله دارد.

تصویر

ترتیب بخش های مقاله عبارتست از :
  • عنوان: عنوان مقاله باید با پایان‌نامه متفاوت باشد. تکراری بودن عنوان عواقب خوبی ندارد بهتر است عنوانی را برای مقالاتتان انتخاب نمایید که کاملا مرتبط با موضوع باشد و کلمات کلیدی داشته باشد و از طرفی کاملا مختصر و کوتاه باشد.
  • افیلیشن: در استخراج مقاله ممکن است چند نویسنده شرکت داشته باشند باید اسامی نویسندگان به همراه نام دانشگاه و آدرس ایمیل نویسنده مسئول نوشته شود.
  • چکیده: معمولا تعداد کلمات چکیده برای مقالات در حدود ۱۵۰ الی ۲۵۰ کلمه خواهد بود؛ در حالی که چکیده پایان‌نامه طولانی‌تر و شامل حدودا ۳۵۰ کلمه است. معرفی‌نامه مجله مورد نظر خود را به دقت مطالعه کنید. برخی مجلات به دنبال چکیده‌های ساختار یافته هستند، در حالی که برخی دیگر چنین چکیده‌ای را قبول ندارند. امروزه چکیده‌های ویدئویی و تصویری نیز رایج شده‌اند و برای اکسپت مقاله در برخی مجلات باید چنین چکیده‌ای تهیه کنیم.
  • کلمات کلیدی: انتخاب چند کلمه از محتوای پایان‌نامه به عنوان کلمات کلیدی ضروری می‌باشد و تعداد کلمات نباید بیشتر از 10 کلمه باشد.
  • مقدمه: پایان‌نامه‌ها غالبا مقدمه طولانی‌تری دارند و محققان آشنایی خود با موضوع مد نظر را به طور کامل در مقدمه توضیح می‌دهند. در حالی که مقدمه‌ی یک مقاله باید خلاصه‌تر باشد و تنها به بیان دلیل انجام پژوهش حاضر و کاستی‌های قبل تحقیق بسنده کرد.
  • متد ها و روش تحقیق: بخش روش کار، قلب پژوهشنامه و مقاله است. در اينجا با اين سؤالات روبرو مي شويد: از چه مسائلي استفاده كرديد و چه كرديد؟ بخش روشها بايد با يك توالي منطقي شرح دهد كه يك مطالعه چگونه طر ح ريزي و اجرا شده است و داده ها چگونه تحليل گرديده اند. تمامي موارد ذكر شده در اين بخش را به تفصيل توضيح دهيد. اين بخش بايد به گونه اي نوشته شود كه اگر محقق ديگري تصميم به تكرار كار شما گرفت براحتي بتواند مطالعه را عيناً و يا به شكل ديگري انجام دهد.
  • نتایج تحقیق: در بخش نتایج، دستاوردها و یافته هایی که طی پژوهش حاصل شده ذکر می‌گردد. مهمترین هدف بخش نتایج، گزارش یافته های مقاله است. بعضی مجلات بخش نتایج را با بحث و نتیجه گیری ادغام می‌کنند اما در صورتی که نتایج مقاله به صورت جدا و قبل از بحث و نتیجه گیری آورده شود بایستی در این بخش فقط یافته ها ذکر گردد و تفسیر و نتیجه گیری آنها در این بخش آورده نشود. نتایج بدست آمده متناسب با اهداف تحقیق و پاسخگویی به سوالات تحقیق، به ترتیب نوشته می‌شوند.
  • رفرنس ها: تمامی مقالات باید استناد دهی شوند و به تمامی منابعی که از آنها استفاده شده است رفرنس داده شود. رفرنس دهی در مقالات باید با دقت انجام شود. در صورت استناد دهی ناقص احتمال وجود سرقت علمی در مقالات وجود دارد.

کلیه بخش های فوق از پایان‌نامه باید استخراج گردد. در حالت کلی مفهوم استخراج مقاله از پایان‌نامه استخراج مطالب و چیدن آنها در کنار هم با دقت و ظرافت می‌باشد. اعمال تغییرات در متن مقاله نیز احتمال دارد اتفاق بیفتد اما ملاک و هدف اصلی مطالب مندرج در پایان‌نامه می‌باشد. مقالات استخراج شده از پایان‌‍نامه اعتبار کافی جهت چاپ شدن در ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی را دارند. 

سوالی که برای اغلب نویسندگان پیش می‌آید این است که آیا استخراج مقاله از پایان‌نامه سرقت علمی محسوب می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفته شود که مقالات استخراجی از پایان‌نامه به هیچ عنوان مصداق سرقت علمی نیستند و یک اقدام بسیار آگاهانه و حرفه ای می‌باشد. در صورتی که اشاره صحیح به رفرنس ها و منابع شود می‌توانید به درستی از آن استفاده کنید.

موسسه اشراق با سالها سابقه در زمینه ارائه خدمات استخراج مقاله و مراحل چاپ مهارت بالایی در استخراج مقالات معتبر و معرفی ژورنالهای مناسب دارد. می‌توانید سفارش خود را ثبت نمایید تا کارشناسان موسسه در اسرع وقت مراحل پیگیری را آغاز کنند. 

خدمات موسسه شامل:

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
11 ماه پیش
سلام و احترام موسسه خدمات نگارش صفر تاصد ارائه نمیدهد اما پایان نامه یا رساله داشته باشید می توانیم استخراج مقاله را انجام دهیم ایا پایان نامه دارید؟ ممنونم .
بازدیدکننده
زهره نظیر
11 ماه پیش
سلام و عرض ادب من یه مقاله علمی میخوام بنویسم شما چگونه میتوانید در این زمینه کمک کنید
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
1 سال پیش
سلام و احترام در خدمتتان هستیم و می توانیم از پایان نامه تان استخراج مقاله و هم تبدیل به کتاب انجام دهیم . لطفا فایل رو ارسال فرمایید تا هم بررسی شود براساس داده ها و نتایج پایان نامه چند مقاله قابل انجام هست و موضوعات خدمتتان پیشنهاد شود . و هم اینکه براورد هزینه برای چاپ کتاب انجام شود . چون برآورد هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب بر اساس تعداد کلمات و تعداد منابع و .. می باشد . از طریق شماره زیر می توانید هم تماس تلفنی و هم تلگرام و ایتا و واتساپ در ارتباط باشید . 09149724933 ممنونم .
بازدیدکننده
یاسمن
1 سال پیش
با سلام بنده شهریور ۱۴۰۱ از پایان نامم دفاع کردم ،آیا امکان استخراج مقاله و همچنین چاپ کتاب وجود دارد ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید در صورت امکان چگونه میتوانم با موسسه اشراق در ارتباط باشم. سپاس
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
1 سال پیش
سلام وقت بخیر و تشکر از حسن توجهتان به موسسه اشراق در خدمتتان هستیم و اقدامات لازم را انجام میدهیم. لطفا فایل پایان نامه رو ارسال فرمایید تا محقق بررسی نمایند چند مقاله وبا چه کیفیتی می توان استخراج کرد . موضوعات خدمتتان پیشنهاد می شود هر کدام مورد تایید بود اقدام می نماییم . ممنونم 09149724933
بازدیدکننده
قلعه تکی
1 سال پیش
باسلام و احترام نظریه اینکه تصور می کنم پایان نامه ام بکر و برای تهیه آن رنج دوران برده ام ومدت دوسال بصورت میدانی و کتابخانه ای وقت صرف کرده ام وکتابی درخصوص موضوعی آن هنوز به چاپ نرسیده سوال من این است که آیا استخراج مقاله ازآن که پروژه هنری است در لیست موضوعیت کارشناس قرار می گیرد ؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
5 سال پیش
سلامو احترام بله حتما می توانید هم از مطالب پایان نامه خود جهت استخراج مقاله استفاده نمایید و هم تبدیل ب کتاب نمایید . موسسه اشراق با افتخار در این زمینه همراه دانشجویان عزیز می باشد . راه های ارتباطی با کارشناسان موسسه : شکاری 09149724933 isi.eshragh@gmail.com مسعودی 09149724933 isi.eshragh@gmail.com
بازدیدکننده
کریمی
5 سال پیش
سلام روز بخیر من از پایاننامم تازه دفاع کردن از مطالب اون میتونم یه کتاب و یه مقاله استخراج کنم؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق