خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

اصطلاحات رایج مجلات برای اکسپت و چاپ مقاله 

انتشار 13 آبان 1398
مطالعه 4 دقیقه

پذیرش مقاله‌ی علمی و چاپ تضمینی مقالات در همه‌ی رشته‌های علمی و دانشگاهی در مجلات و ژورنال‌های معتبر نظیر ISI ,ISC ,SCOPUS, PUBMED, ELSEVIER و مجلات مورد تایید وزارت علوم و بهداشت و مجلات علمی پژوهشی داخلی و خارجی و کنفرانس‌ها، همایش‌ها و کنگره‌ها در کمترین زمان ممکن در موسسه اشراق

اصطلاحات رایج مجلات برای اکسپت و چاپ مقاله 

  اصطلاحات رایج مجلات برای اکسپت و چاپ مقاله 

 •  ژورنال (Journal)

ژورنال همان مجله هدف شما می باشد که قصد اکسپت و چاپ مقاله‌تان را در نظر دارید ژورنال‌ها خود چند دسته می‌باشند؛ که هر کدام در اسکوپ و حیطه یک رشته و گرایش آن فعالیت می‌کنند. داوری برخی از مجلات بسیار سختگیرانه و برخی نسبت به آن‌ها راحت‌تر است که باید با توجه به متون مقاله خود و قوی بودن محتوای آن، مجله را انتخاب کنید.

 • سابمیت (Submit)

سابمیت مقاله در اصلاح همان ارسال و فرستادن مقاله به مجله می‌باشد و باید دقت کنید که سابمیت به معنای اکسپت و یا پذیرش مقاله نمی‌باشد و ممکن است یک نویسنده چندین مقاله برای مجلات فرستاده یا سابمیت کرده باشد ولی اکسپت نشده باشند پس سابمیت مقاله ارزشی ندارد و مقاله های اکسپت و چاپ شده هر نویسنده، حائز اهمیت است. البته در دفاع دکترا اگر مقاله زیر نظر استاد سابمیت شده باشد؛ می‌تواند اندک کمکی برای شما باشد. زیرا استادی مقاله بدون محتوای خوب را تایید و سابمیت نمی‌کند.

 • مانیواسکریپت (manuscript)

 نویسنده و یا پژوهشگری که تحقیق خود را به صورت دست نویس برای خود می‌نویسد و برای هیچ ژورنال سابمیت نکرده است؛ را مانیو اسکریپت می‌نامند. زمانی مقاله برای ژورنالی سابمیت شود؛ به آن Article یا paper  می‌گویند.

 • مانیواسکریپت نامبر (manuscript NO)

هنگامی که شما مقالات خود را برای مجله‌ای سابمیت می‌کنید؛ یک کد رهگیری برای مقاله شما برایتان ارسال می‌کنند. که به ان مانیو اسکریپت نامبر (manuscript NO) می‌گویند.

 • ادیتور(Editor)

فردی که ژورنال را مدیریت و مقاله‌های سابمیت شده را برای داوری ارسال می‌کند و نظر آن‌ها را به محققین منتقل می‌کند؛ را ادیتور می‌نامند.

 • ویت ادیتور (With Editor)

هنگامی که مقاله سابمیت شده به دست ادیتور رسیده و منتظر داوران است تا بررسی و چاپ شود.

 • آندیر ریویو (Under Review)

نویسنده محترم مقاله شما در دست داوری می باشد و بزودی نتیجه داوری برای شما مشخص می‌شود.

 •  ریفرکردن (Refereeing)

مقاله ارسالی شما در حال داوری است.

 • ریوایز (Revise)

ریوایز بر دو حالت می‌باشد: مینور ریوایز (Minor Revise) و ماژور ریوایز (Major Revise) مینور اصطلاحی می‌باشد که مقاله شما دارای ایرادات جزئی می‌باشد و معمولا این تغییرات توسط کارشناس اجرایی مورد بررسی و تغییر و اصلاحیه قرار می‌گیرد، ولی ماژور یعنی مقاله علمی شما توسط داوران بررسی شده و ایرادات بسیاری بر آن وارد است و مقاله شما را برای بررسی و اصلاحیه به شما برمی‌گردانند و پس از رفع ایرادات سابمیت را انجام می‌دهند. سعی کنید اصلاحیه خود را هایلات کرده باشید.

 • ریسابمیت (Resubmit)

ریسابمیت هان ریواز از نوع ماژور می‌باشد با این تفاوت که در ریوارز پس از اصلاحیه مقاله شما در پروسه داوری قرار نمی‌گیرد اما در ریسابمیت مقاله شما بعد از رفع اصلاحات دوباره در پروسه داوری قرار گرفته و کاملا توسط داوران مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ البته شما در این مرحله می‌توانید مقاله خود را به این مجله و یا مجلات دیگر سابمیت نمایید.

 • اکسپت (Accept)

مقاله علمی شما پس از گذراندن مراحل بالا و تاییدیه از طرف داوران وارد مرحله اکسپت و یا پذیرش قرار می‌گیرد البته کار چاپ مقاله در اینجا به اتمام نرسیده است و مجله یک گالری پروف (proof) برای شما ارسال می‌کند که قالبندی است که مجله مقاله شما را در چارچوب مجله خود درآورده است و شما بعد از تایید نهایی مقاله، جهت تایید نهایی مقاله مجددا توسط ژورنال ارسال می‌شود.

 • ریجکت (Reject)

ریجکت شدن به معنی این نیست که مقاله شما بار علمی خوبی نداشته و یا خوب نبوده است ممکن است مقاله شما در اسکوپ آن مجله نباشد و دلیل ریجکت نیز همان باشد پس سعی کنید برای مجلات حیطه مقاله خود بفرستید.

 

🔸🔽🔶 موسـسه اشــراق🔶🔽🔸

موسسه اشراق این قابلیت را دارد که بهترین خدمات را در راستای درخواست شما در انواع زمینه‌های علمی ارائه دهد. فقط کافیست سفارش خود را از طریق راه‌های ارتباطی موسسه ثبت کنید. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت‌های تحقیقاتی و طرح‌های پژوهشی محسوب می‌گردد. ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده‌ی ارائه خدمات به کلیه‌ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم.

🌼 برای مطالعه بیشتر ▪▪▪ 

برای ثبت سفارش کلیک کنید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق