خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


فرمت مقالات علمی ISI

انتشار : 23 مهر 1398
مطالعه : 3 دقیقه

فرمت بندی استاندارد مقالات علمی نقش اصلی و اساسی در پذیرش و چاپ مقالات علمی ایفا می کند. با توجه به مجله ای که قرار است مقاله خود را به آن ارسال کنید؛ کارهای لازم برای فرمت بندی را انجام دهید تا از ریجکت شدن مقاله در وهله اول جلوگیری کنید.

فرمت مقالات علمی ISI

  🌿📗 فرمت و ترتیب مقالات علمی  

🍀 عنوان 🍀

عنوان مقاله خود را بگونه‌ای بنویسید که همه افرادی که قرار است مقاله شما را مطالعه کنند با هر سطح علمی که باشند، بتوانند از عنوان مقاله به محتویات داخل آن پی ببرند. طوری نباشد که فقط افراد متخصص بتوانند متوجه منظور شما شوند. در حقیقت موضوع باید برای مخاطبان مورد نظر مناسب باشد.

🍀 نویسندگان 🍀

بعد از نوشتن عنوان مقاله، نام نویسندگان نوشته می‌شود. ترتیب اسامی به‌گونه است که فردی که نقش اساسی در نگارش مقاله داشته و بیشترین کارهای مقاله را انجام داده است به عنوان نویسنده اول نوشته شود سپس نام دیگر نویسندگان به ترتیب میزان کارهای انجام داده نوشته می‌شود.

🍀 خلاصه 🍀

خلاصه، در یک پاراگراف که باید متشکل از 100 – 250 کلمه باشد، نوشته می‌شود؛ بطور کلی هدف، روش، نتایج تحقیقات و نتیجه‌گیری مختصراً در آن بیان می‌شود. خلاصه، چکیده ای از مطالبی است که در طول مقاله نوشته شده است؛ که به همراه مقاله اصلی منتشر می‌شود. خلاصه باید به گونه‌ای نوشته شود که مخاطب پس از خواندن آن ترغیب به خواندن کل مقاله شود و پی ببرد که مقاله شما ارزش خواندن را دارد.

🍀 مقدمه 🍀

مقدمه یک پیش زمینه برای کاری که شما انجام می دهید فراهم می کند. اینکه چه سوالاتی در این تحقیق از خود می پرسید؟ چه چیزهایی را مورد مطالعه قرار داده اید و اینکه چرا آن ها برای شما جذاب بوده و یا به کار شما مربوط می شوند؟ فرضیات تحقیق خود را بیان کنید. به خواننده بگویید که چرا باید ادامه مطلب را بخواند و اینکه چرا این مطلبی که شما می خواهید ارائه دهید جذاب است. به صورت خلاصه رویکرد اصلی تحقیق و روش های مورد استفاده را بیان کنید.

🍀 مواد و روش‌ها 🍀

در این قسمت توابع و نرم‌افزارهایی که در طول مقاله از آن‌ها استفاده شده، ذکر می‌شود. اگر به مقالات چاپ شده در رشته و موضوع خود مراجعه کنید بهتر متوجه نحوه نگارش این قسمت می‌شوید.

🍀 بحث و نتایج 🍀

در این قسمت باید به ارائه نتایج بدست آمده از تحقیقات انجام شده، پرداخته شود. از نمودار و جدول برای ارائه نتایج استفاده کنید. همچنین از متن برای توضیح یافته‌های اصلی خود بهره بگیرید. در این بخش در مورد علت وقوع اتفاقات بحث نکنید زیرا در قسمت "بحث" بدان خواهید پرداخت.

مهم‌ترین نتایج بدست آمده را برجسته کنید ولی صرفا مطالب عنوان شده در قسمت نتایج را تکرار نکنید. توضیح دهید که این نتایج چگونه با سوال اصلی مرتبط هستند. آیا داده ها فرضیه های شما را پشتیبانی میکنند؟ آیا نتایج شما با نتایج گزارش شده توسط دیگر محققین همخوانی دارد؟ اگر نتایج شما غیرمنتظره بود توضیح دهید چرا. آیا راه دیگری برای تفسیر داده ها وجود دارد؟ چه تحقیقات دیگری میتوان در ادامه تحقیق شما و بر اساس نتایج بدست آمده توسط شما انجام داد؟ نتایج بدست آمده شما در ابعاد بزرگتر چگونه تفسیر می شوند؟

با یک جمله خلاصه که تاکید بر مرتبط بودن تحقیقتان دارد، این بخش را به اتمام برسانید.

🍀 تشکر و قدردانی 🍀

این بخش اختیاری است. میتوان در این قسمت از افرادی که به هر نوعی شما را در این تحقیق کمک کردند تشکر نمایید.

🍀 منابع 🍀

در این قسمت باید منابعی که در نگارش مقاله از اطلاعات یا مطالب آن‌ها استفاده شده با فرمت بندی خاصی ذکر کنیم.

 

☣〰 موسسه اشراق 〰☣

موسسه اشراق این قابلیت را دارد که بهترین خدمات را در راستای درخواست شما در انواع زمینه‌های علمی ارائه دهد. فقط کافیست سفارش خود را از طریق راه‌های ارتباطی موسسه ثبت کنید. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتور های تعیین کننده در ارزیابی فعالیت‌های تحقیقاتی و طرح‌های پژوهشی محسوب می‌گردد. ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده‌ی ارائه خدمات به کلیه‌ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم.

🎨 بیشتر بخوانید 

[🧶جهت سفارش کلیک کنید]لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق