خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

هزینه انجام پارافریز

انتشار 12 آذر 1397
مطالعه 5 دقیقه

پارافریز به معنی تفسیر و تحلیل یک عبارت و یا جمله است که عموما به منظور رفع سرقت های علمی موجود در مقالات علمی می باشد . 

هزینه انجام پارافریز

پارافریز به معنی تفسیر و تحلیل یک عبارت و یا جمله است که عموما به منظور رفع سرقت های علمی موجود در مقالات علمی می باشد . 

وجود سرقت علمی در مقالات علمی ارسال شده برای مجلات چه به صورت آگاهانه و عمدی و چه بصورت غیر عمد و نا خود آگاه یک نوع عمل دور از اخلاق و نا پسند است که موجب بد بینی داوران مجلات به نویسنده مقاله و در حالت کلی دانشگاه و کشور فرد ارسال کننده مقاله می باشد .

بنابراین باید به دنبال راه حل و روشی مطمعن برای جلوگیری از ایجاد این اتفاقات باشیم . یکی از این روش ها پارافریز می باشد .

پارافریز چیست؟

منظوراز پارافریز بازنویسی و تدوین یک نوشته اعم از مقاله ، رساله یا کتاب با استفاده از متون مقالات و یا کتاب های دیگران با روش ها و شیوه های خاصی می باشد  . این روش های خاص می تواند بکارگیری سبک نگارش جدید و یا  واژگان و جمله پردازی جدید باشد، به نحوی که نوشته جدید توضیح، تشریح یا تفسیر آثار پیشین بوده و می تواند حاوی نقد و نظرات تدوین کننده یا فاقد آن نیز باشد.

تصویر
 
 

پارافریز خود یک اثر تحقیقی است، چنانکه بسیاری آثار بزرگ فلسفی و اجتماعی و ادبی از این رهگذر پدید آمده اند.

در هنگام مقاله نویسی و یا نگارش تحیقات ، زمانی که قصد داریم از مطالب وکار دیگران در اثر خودمان استفاده کنیم، ممکن است که این عمل را به روش های زیر انجام دهیم :

1-خلاصه‌نویسی

2-بازنویسی (که آن را معادل واژه انگلیسی Paraphrasing می داندد ) یا همان نقل به مضمون

3-نقل قول مستقیم

در خصوص روش اول : در خلاصه‌نویسی، همان‌طور که از نامش مشخص است ، به تلخیص و گزینش جملات دست می‌زنیم و آنچه که هست را فشرده و کوتاه‌تر می‌کنیم که اصولا در این کار از جملات و عبارات خود متن استفاده می کنیم .

در مورد روش دوم :  در بازنویسی و یا پارافریزینگ ،که معادل های آن در زبان فارسی عبارتند از: نقل قول غیرمستقیم، نقل به مضمون ؛ ایده و فکر اصلی را تقریباً با همان تعداد واژۀ متن مرجع اما به زبان خودمان ارائه می‌کنیم. یعنی متن اصلی را به دقت مطالعه می کنیم و آنچه را که برداشت نموده ایم می نویسیم . یعنی با این کار خوانندگان را موجاب می کنیم که ایدۀ اصلی اثر قبلی را به نحوی فهمیده‌ایم که قادریم آن را به زبان خودمان بیان کنیم؛ همچنین گاهی بر این نکته تاکید داریم که آن‌قدر به بحث مسلط هستیم که با توجه به مهارت  خود و به زبان خود و بنا به نیاز مخاطب، متن اصلی را بهتر و دقیق‌تر توضیح می‌دهیم.

در روش سوم : در نقل قول مستقیم، عین عبارت و واژه‌ها را می‌آوریم و از علامت نقل قول استفاده می کنیم. علامت نقل قول در فارسی گیومه به این شکل: « » و در انگیسی کوتیشن مارک به این شکل: " " است. باید توجه شود که هنگام نگارش به زبان فارسی از استفاده کردن  علامت نقل قول انگلیسی پرهیز شود. همگام نقل در صورتی که در موارد خاص و ضروری، تعداد واژه‌ها بیش از یک جمله و در حد یک بند (پاراگراف) باشد، از تورفتگی یا Intention  استفاده می‌کنیم که نشان دهیم این عبارات و واژه‌ها عیناً از منبع دیگری آورده شده است.

به طورکل، برای نگارش مقاله یا پایان نامه ، پارافریز مقاله یا تحقیقاتی که مطالعه می کنید بهتراست تا استفاده از نقل قول .

عمده ترین کاربردهای پارافریز

عمده ترین کاربردهای پارافریز ، نجات تحقیقات و مقالات علمی از سرقت علمی ، می باشد . وجود سرقت علمی در مقالات علاوه بر کاهش اعتبار علمی آن موجب رد شدن آن از سوی مجله و عدم چاپ آن می شود.گذشته از این ها ربودن افکارات دیگران و به نام خود ثبت کردن آنها کار بسیار نا پسند و بدور از اخلاقیات علمی است . با ربودن و دستبرد زدن به تلاش ها و نتایج علمی پژوهشگری ، علاوه بر اینکه به او خیانت کرده ایم ، نوعی بی اعتمادی را در بین جامعه علمی رواج می دهیم . دیگر هیچ پژوهشگری به مطالب پژوهشگر دیگر و به اصالت آنها اعتماد نخواهد داشت . از آن گذشته باعث بی اعتمادی داوران مجلات معتبر خارجی می شویم که دیگر به مقالات ارسالی از سوی پژوهشگران ایرانی اعتماد نخواهند داشت . در حال حاضر داوران مجلات معتبری همچون isi ، Elsevier ، scopus ، Spring و .... پیش از اقدام به داوری مقالات علمی را از جهت دارا بودن سرقت علمی مورد سنجش قرار میدهند .

 برای جلوگیری از متهم شدن از جانب مجلات بهتر است قبل از ارسال مقالات خودمان آنها را مورد سنجش و آزمایش قرار دهیم . موسسه اشراق با دسترسی به نرم افزار مورد تایید و مورد استفاده این پایگاهها معتبر مجلات داخلی و خارجی می تواند مقالات علمی شما را مورد سنجش قرار دهد و میزان سرقت علمی موجود در آنها را تعیین کند و پس از مشخص شدن آن اقدام به رفع سرقت های علمی موجود در مقالات با روش ها متفاوت از جمله پارافریز می نماید .

هزینه انجام پارافریز در موسسه اشراق برحسب تعداد کلمات پارافریز شده می باشد . هزینه هر کلمه پارافریز شده 60 تومان می باشد . البته قبل از اقدام به پارافریز و رفع مشکل سرقت علمی موسسه اقدام به تشخیص میزان سرقت علمی موجود در مقالات می کند هزینه این پروسه 150 هزار تومان می باشد بعد از تشخیص میزان سرقت علمی موجود در مقالات اقدام به رفع آنها نموده و در پایان گواهی عدم وجود سرقت علمی بالاتر از 15% به صورت رایگان ارائه می شود .

 

راههای ارتباطی موسسه اشراق 

  041-33373424                                      09149724933                               isiisc2011@gmail.com  

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق