خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

هزینه چاپ مقاله JCR

انتشار 11 دی 1396
مطالعه 2 دقیقه

JCR  مخفف Journal Citation Reports، گزارش استنادی مجلات است که به ضریب تاثیر مقالاتی که در سایت تامسون رویترز نمایه شده است مربوط می شود. در واقعٍ یکی از فرآورده های موسسه اطلاعات علمی   ISI

هزینه چاپ مقاله JCR

ضریب تاثیر یا همان Impact Factor

JCR  مخفف Journal Citation Reports، گزارش استنادی مجلات است که به ضریب تاثیر مقالاتی که در سایت تامسون رویترز نمایه شده است مربوط می شود. در واقعٍ یکی از فرآورده های موسسه اطلاعات علمی   ISI Web of Knowledge است. که هر سال ی توسط این  موسسه گزارشاتی مبنی بر محاسبه میزان استناد به هریک از مجلات علمی منتشر می شود ضریب تاثیر یا همان Impact Factor  شاخصی برای ارزیابی، بررسی و امتیاز بندی مجلات علمی در رشته‌ های مختلف در دنیا  محسوب می شود نحوه ی محاسبه ی آن بصورت یک کسر دارای دو جزء صورت و مخرج است که صورت این کسر، تعداد کل استنادات یک ساله به مقالات چاپ شده همان مجله در طول بازه دو ساله قبل از سال موردنظر و مخرج کسر تعداد کل مقالات در همان بازه 2 ساله مورد نظر در صورت کسر می‌باشد. این شاخص نشان می دهد که بطور متوسط، مقالات یک مجله، چه تعداد استناد دریافت نموده اند. هر چه مقدار عددی این ضریب تاثیر بالاتر باشد، نشان از اثر یا Impact قوی تر آن مجله می‌باشد. به عبارت ساده مجلاتی که در سایت تامسون رویترز نمایه شوند و دارای ایمپکت فاکتور باشند به  مجلات JCR شهرت دارند. برای ورود مجلات ISI به لیست  JCR مستلزم به رعایت قوانین و اصول و استانداردهای زیادی  هست که  در صورت عدم رعایت مانع از ورود و یا سبب خارج شدن مجلات از این لیست خواهد شد. برای همین منظورجهت جستجوی آسان پژوهشگران هر سال ،سایت تامسون رویترز، لیستی از مجلات معتبر ایمپکتدار را به صورت فایل اکسل صادر می کند که این معیار خوبی برای تشخیص مجلات JCR از دیگر مجلات ISI می باشد. مجلاتی که در JCR نمایه شوند معتبرترین مجلات جهان محسوب می شوند.

تخصصی بودن مجلات JCR از دیگر امکانات این پایگاه می باشد که پژوهشگران با استفاده از این امکان به راحتی می توانند مجلات رشته خود را مورد بررسی قرار دهند و از بین آنها مجله مناسب و مرتبط را برگزینند.

پروسه داوری JCR

مجلات JCR، پروسه داوری طولانی و پذیرش سختی دارند ولی در صورت پذیرش مقاله، آن را  بصورت رایگان چاپ می کنند. خدماتی که موسسه اشراق در  زمینه چاپ مقاله درJCR ارائه می دهد ابتدا در صورت نیاز به ترجمه تخصصی  فارسی به انگلیسی انجام داده و سپس مجلات تخصصی و مرتبط با مقاله شما را معرفی می نماید در صورت انتخاب مجله ای، مقاله را به فرمت استاندارد مجله ی مورد نظر در اورده  و مراحل سابمیت انجام می دهد برای همین منظور ابتدا هزینه 250هزار تومان نیز دریافت می شود.

جهت ارسال سفارشات و مشاوره رایگان در این زمینه می توانید عضو سامانه شوید و با شماره های 04133373424 – 09149724933  تماس بگیرد  و یا با آدرس ایمیل:isiisc2011@gmail.com درخواست خود را ارسال نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق