خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

جزییات برنامه ابلاغی وزارت علوم به دانشگاه‌ها درباره روز دانشجو

انتشار 4 آذر 1402

مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برنامه های روز دانشجو را تشریح کرد و از تشکیل کارگروه تشکل های دانشجویی و انتخابات خبر داد.

جزییات برنامه ابلاغی وزارت علوم به دانشگاه‌ها درباره روز دانشجو

به گزارش طوطیا نیوز ، مهدی بادپا با اشاره به برنامه های معاونت فرهنگی وزرت علوم با توجه به انتخابات پیش روی مجلس و 16 آذر روز دانشجو گفت: برای سالگرد روز دانشجو 16 آذر و همین‌طور بحث انتخابات دو کارگروه در معاونت فرهنگی وزارت علوم تشکیل شده است.

وی ادامه داد: یک کارگروه ویژه تشکل های دانشجویی و یک کارگروه انتخابات که با دعوت از فعالان سابق تشکل‌های دانشجویی و فعالان کنونی تشکل های دانشجویی در این کارگروه‌ها جلسه مشورتی سیاستگذاری در این زمینه انجام می‌شود.

مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: در بحث 16 آذر امسال نیز مانند سال گذشته، نامه‌ای به سران قوا و مسئولان وزرا و مسئولان کشوری ارسال می‌کنیم مبنی‌بر این‌که در ایام روز دانشجو در جلسات پرسش‌وپاسخ دانشجویی حضور پیدا کنند و نشاط فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی دانشگاه‌ها را افرایش دهند.

وی افزود: همچنین در وزارت علوم در حال تنظیم ابلاغیه ای در رابطه با انتخابات هستیم کما اینکه ابلاغیه 16 آذر را نیز یک آذرماه به دانشگاه ها ابلاغ می کنیم. سال گذشته ابلاغیه 18 بندی برای بزرگداشت 16 آذر به دانشگاه ها ابلاغ کردیم که عمده بندهای آن مربوط به سیاستگذاری درباره نشاط فضای سیاسی در دانشگاه ها، عدم تصدی گری معاونت های فرهنگی در اجرای برنامه ها در حد امکان و اجرای برنامه توسط دانشجویان، ارائه تریبون به تشکل ها و ارائه مجوز به برنامه های تشکل ها و برخورد عادلانه با تشکل های دانشجویی بود.

بادپا افزود: همچنین توصیه شده بود برنامه سیاسی که در چارچوب آیین نامه و اهداف تشکل ها برگزار می شوند، مجوز دریافت کنند امسال هم قوی تر از سال گذشته این توصیه ها را به دانشگاه داشته ایم و در ابلاغیه ها تاکید می کنیم.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق