خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


مقاله isi

انتشار : 17 دی 1397
مطالعه : 5 دقیقه

مقاله Isi دو کلمه کاملا آشنا برای قشر تحصیل کرده است . اولین آشنایی با این واژه برای دانشجویان در کسب نمره پایان نامه است . همچنین در مقاطع بالاتر اساتید و پژوهشگران به منظور کسب رتبه علمی و یا ارتقاء درجه علمی خود در فکر چاپ مقاله Isi هستند .

مقاله isi

مقاله isi دو کلمه کاملا آشنا برای قشر تحصیل کرده است . اولین آشنایی با این واژه برای دانشجویان در کسب نمره پایان نامه است . همچنین در مقاطع بالاتر اساتید و پژوهشگران به منظور کسب رتبه علمی و یا ارتقاء درجه علمی خود در فکر چاپ مقاله isi هستند .

مقاله isi ، مقاله ای است که در مجلات معتبر isi به چاپ می رسد . و دارای شرایط خاصی نسبت به سایر مقالات علمی می باشد . مقالهisi  باید یک تحقیق علمی معتبر باشد که با انجام یک سری آزمایشات و تحقیقات به نتایج علمی ناب و جدیدی برسد .

برای اینکه مقاله علمی که به منظور چاپ در مجلات معتبر isi نگارش می کنید شرایط پذیرش و چاپ را داشته باشد باید با مقاله isi و نحوه نگارش آن آشنا شویم :

مقاله isi چیست ؟

مقاله علمی که در یکی از مجلات معتبر پایگاه isi به چاپ برسند مقاله isi هستند . برای آشنایی با پایگاه isi به طور مختصر به معرفی این پایگاه و مجلات آن می پردازیم :

موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information) ، که به آن ISI گفته می شود. موسسه است که به منظور تمرکز بر علم‌سنجی و انتشارات علمی پدید آمده است . هدف این موسسه اعتبارسنجی مقالات علمی است و حیطه فعالیتی آن فقط ارزیابی مقالات از نظر علمی و چاپ آنان به منظور نمایه سازی برای سایر پژوهشگران و محققان است . این موسسه در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد تأسیس شد. این موسسه توسط موسسه علمی تامسون در سال ۱۹۹۲ خریداری و به‌عنوان Thomson ISI شناخته شد و اکنون نیز با نام Thomson Scientific شناخته شده است. این موسسه بخشی از شرکت Thomson Reuters  است. 

تصویر
 
 

مقاله isi چه شرایطی باید داشته باشد :

مقاله isi برای اینکه در مجلات معتبر isi به چاپ برسد باید دارای شرایط زیر باشد :

 1. اولاً باید محتوای قوی داشته باشد .
 2. دوماً مقاله باید دارای نتایج علمی جدید و ناب باشد .
 3. سوماً به صورت فوق تخصصی ترجمه شوند .
 4. چهارماً در قالب مقاله isi نگارش یافته باشد .
 5. پنجماً به صورت کاملا حرفه ای و صحیح فرمت بندی شده باشد .
 6. ششماً هیچ گونه سرقت علمی نداشته باشد .
 7. هفتماً رفرنس دهی های به روز داشته باشد .

در صورتی که مقاله علمی را نگارش نمودید ولی نتوانستید این موارد را در آن رعایت نمایید . اصلا نگران نباشید و از ادامه روند چاپ مقاله منصرف نشوید زیرا می توانید از کادر حرفه ای و مجرب موسسه افق کمک بگیرید . محققان متخصص در موسسه اشراق که سابقه ای طولانی مدت در زمینه پذیرش و چاپ مقالات isi دارند با تمامی این شرایط آشنایی کامل دارند و با تسلط به اصول اساسی این موارد می توانند مقالات آماده و نگارش یافته شما را با رعایت موارد اعلام شده تقویت نمایند تا به صورت تضمینی در مجلات isi به چاپ برسند .

همچنین درصورتی که در فکر چاپ مقاله در مجلات isi هستید و امتیازات چاپ مقاله در مجلات isi نیاز دارید ولی موفق به نگارش مقاله نشده اید ، بازهم دلیلی برای نگرانی و انصراف وجود ندارد ، زیرا محققان حرفه ای و با سابقه موسسه اشراق می توانند مقالات علمی شما را به صورت کاملا صحیح و اصولی و در فرمت مقاله isi از پایان نامه شما استخراج نمایند و مقالات استخراج شده را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی ترجمه نمایند و بعد از رعایت تمامی مواد ذکر شده آنها را به صورت تضمینی در مجلات isi به چاپ برسانند .

تصویر
 
 

نحوه نگارش مقاله isi

مقالات علمی isi را باید به این ترتیب و در این فرمت نگارش نمایید :

 1. عنوان TITLE:

عنوان موضوع خود را به اندازه کافی ریز کرده بگونه ای که به خوبی محتویات مقاله را توصیف نماید ولی نه به اندازه ای که فقط متخصصین بتوانند موضوع آن را درک نمایند. موضوع باید برای مخاطبان مورد نظر مناسب باشد.

 1. نویسندگان AUTHORS:

فردی که کار را انجام داده و مقاله را نوشته است اصولاً به عنوان اولین فرد در لیست نویسندگان مقاله قرار میگیرد.

 1. خلاصه ABSTRACT:

خلاصه، باید یک پاراگراف متشکل از 100 – 250 کلمه باشد که بطور کلی هدف، روش، نتایج و نتیجه گیری را مختصراً بیان کند.

 1. مقدمه INTRODUCTION:

مقدمه یک پیش زمینه برای کاری که شما انجام می دهید فراهم می کند. اینکه چه سوالاتی در این تحقیق از خود می پرسید؟ چه چیزهایی را مورد مطالعه قرار داده اید و اینکه چرا آن ها برای شما جذاب بوده و یا به کار شما مربوط می شوند؟ فرضیات تحقیق خود را بیان کنید. به خواننده بگویید که چرا باید ادامه مطلب را بخواند و اینکه چرا این مطلبی که شما می خواهید ارائه دهید جذاب است. به صورت خلاصه رویکرد اصلی تحقیق و روش های مورد استفاده (آزمایشات، مشاهدات، شبیه سازی کامپیوتری و غیره) را بیان کنید. این کار به عنوان پل ارتباطی به بخش بعدی عمل میکند.

 1. مواد و روش ها - MATERIALS AND METHODS:

چگونه این سوال را جواب دادید؟ در این قسمت باید اطلاعات لازم آورده شود به گونه ای که محقق دیگر بتواند آزمایشات را برای خود تکرار نماید.

 1. نتایج RESULTS:

این قسمت برای ارائه نتایج بدست آمده است. از نمودار و جدول برای ارائه نتایج استفاده کنید. همچنین از متن برای توضیح یافته‌های اصلی خود بهره بگیرید. در این بخش در مورد علت وقوع اتفاقات بحث نکنید زیرا در قسمت "بحث" بدان خواهید پرداخت.

 1. بحث DISCUSSION:

مهمترین نتایج بدست آمده را برجسته کنید ولی صرفا مطالب عنوان شده در قسمت نتایج را تکرار نکنید. توضیح دهید که این نتایج چگونه با سوال اصلی مرتبط هستند. آیا داده ها فرضیه های شما را پشتیبانی میکنند؟ آیا نتایج شما با نتایج گزارش شده توسط دیگر محققین همخوانی دارد؟

با یک جمله خلاصه که تاکید بر مرتبط بودن تحقیقتان دارد، این بخش را به اتمام برسانید.

 1. تشکر و قدردانی ACKNOWLEDGMENTS:

این بخش اختیاری است. میتوان در این قسمت از افرادی که به هر نوعی شما را در این تحقیق کمک کردند تشکر نمایید.

 1. منابع REFERENCES:

باید تمامی منابع چه کتب و مقالات علمی که شما را در نگارش مقاله یاری رسانده اند و از آنها در نگارش مقاله خود استفاده نموده اید باید در این قیمت بنویسیدلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق