خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

معرفی 10 کتاب‌ انگیزشی که زندگی شما را متحول خواهد کرد

انتشار 13 بهمن 1401
مطالعه 23 دقیقه

کتاب و کتاب‌خوانی، جایگاه بسیار والا و ارزشمندی در جوامع دارد. افراد بنا بر سلیقه و علاقه خود به مطالعه انواع کتاب‌ها می‌پردازند و اطلاعات خود را افزایش می‌دهند. کتاب‌های انگیزشی نیز به دلیل تزریق امید و روحیه در افراد، معمولاً موردتوجه بسیاری قرار می‌گیرد. اگر شما هم به کتاب‌های انگیزشی علاقه دارید، با این بخش از معرفی کتاب در اشراق همراه باشید.

معرفی 10 کتاب‌ انگیزشی که زندگی شما را متحول خواهد کرد

کتاب‌های انگیزشی چه نوع کتاب‌هایی هستند؟

کتاب‌های انگیزشی از نوع کتاب های غیر مرجع هستند. کتب غیر مرجع در رده بندی انواع کتاب، جز کتاب‌های سرگرم کننده مانند کتاب‌های هنری، مجموعه اشعار، خاطرات و... به شمار می‌آیند. معمولا از کتاب‌های انگیزشی با نام کتاب‌های خودیاری نیز یاد می‌شود. می‌توان گفت موضوع این کتاب‌ها در حول و محور موضوع روان شناسی قرار دارد که معمولا مخاطب را برای داشتن زندگی بهتر و ایده آل با ارائه راهکارهای عملی و مفید، تشویق می ‌کنند. معمولا مخاطبانی که بسیاری از این کتاب‌ها را خوانده و واقعا به مطالب گفته شده در آن عمل کرده‌اند، از یک تلنگر و تغییر بزرگ در زندگی خود سخن گفته‌اند.

مطالعه کتاب‌های انگیزشی چه فوایدی دارد؟

شاید بسیاری از افراد با شنیدن اسم کتاب‌های انگیزشی، به یاد تمرینات سخت و غیرقابل حصولی که فقط برای افراد محدودی نتیجه بخش است، بیفتند؛ اما واقعیت امر این است که اگر انتخاب شما یک کتاب انگیزشی درست و مناسب باشد، مطمئن باشید که با عمل به آن، زندگی‌تان متحول خواهد شد. مطالعه کتاب‌های انگیزشی به شما کمک خواهد کرد تا با شناخت باورها و عادت‌های ناصحیح خود بیش از پیش در اصلاح آن‌ها بکوشید تا هم در زندگی شخصی و هم‌شغلی، به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنید. برخی از این کتاب‌ها نیز جنبه خودیاری داشته و باعث تقویت مهارت‌های شخصی شما خواهد شد. همچنین شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که می‌خواهید برای انجام کاری شروع کنید؛ اما اراده و همت کافی نداشته باشید. بر همین اساس، بسیاری از مخاطبانِ کتاب‌های انگیزشی، آن‌ها را نقطه عطفی برای تغییر زندگی‌شان دانسته‌اند. گاهی حتی یک جمله از این کتاب‌ها، مانند تلنگری آنان را به خودشان آورده و از غرق شدن در روزمرگی‌های زندگی نجات داده و یا برای کسانی که به نیروی محرکه برای شروع کارشان نیاز داشتند، مثل یک سکوی پرتاب عمل کرده است. خواندن کتاب انگیزشی باعث می‌شود برنامه‌ریزی دقیق و مؤثری برای کارها داشته باشید و از امکاناتی که در اختیار دارید، استفادۀ بهینه کنید.

کتاب

کتاب ها

ویژگی یک کتاب خوب انگیزشی چیست؟

تصور بسیاری از افراد، از کتاب‌های انگیزشی این است که مطالب نوشته شده در آن‌ها، افراد را وادار به انجام تمرینات سخت و غیر قابل باور در زندگی خواهد کرد؛ اما یک کتاب انگیزشی خوب، برای تمامی اقشار جامعه با هر سطح سواد و دانشی که هستند، باید مناسب و قابل استفاده باشد. بسیاری از کتاب‌های انگیزشی معروف توسط افراد موفق و ثروتمندی به نگارش درآمده‌اند که با روایتی از تجربیات شخصی خود این افراد آغاز می‌شوند، اما در یک کتاب انگیزشی خوب کل مطالب نباید به یک داستان شخصی خلاصه شده باشد، بلکه باید علاوه‌ بر مطالب انگیزشی و سرگذشت افراد، حاوی راهکارهای کاربردی و عملی برای همه در هر سبک از نوع زندگی نیز باشد. یک کتاب انگیزشی خوب، باید توانایی به چالش کشیدن ذهن مخاطب را داشته باشد و ذهن او را مشغول کند و به وسیله محتوای نگارش شده، پاسخ سوال‌های مخاطب را بدهد و باعث شود او به دنبال تصحیح باورها و عادات غلط زندگی خود از راه درست و صحیح باشد. کتاب انگیزشی خوب و مفید راه یک شبه موفق و یا ثروتمند شدن را آموزش نمی‌دهد؛ بلکه با ارائه راهکارهای مفید و از قبل تجربه شده، مخاطب را به شناخت عمیق از خود می‌رساند و باعث می‌شود او با توجه به این شناخت، راه درست خود را پیدا کرده و از سردرگمی رهایی پیدا کند. مورد آخر نیز که در خصوص مخاطب می‌باشد، این است که بایستی یک زمان درست جهت مطالعه، انتخاب کنید. اگر شما تمرکز کافی جهت مطالعه و یادگیری نداشته باشید، حتی اگر کتاب انگیزشی مفیدی هم باشد، نخواهید توانست به درک عمیقی برسید.

معرفی 10 کتاب انگیزشی که زندگی شما را متحول خواهد کرد

همان‌طور که در بخش قبل نیز گفته شد، مطالعه یک کتاب به صورت عمیق و اصولی، یعنی تزریق مطالب گفته شده کتاب در ذهن، باور و اعتقاد شما. پس بنابراین در انتخاب کتاب جهت مطالعه، باید دقت زیادی کرد. در این بخش می‌خواهیم به چند مورد از کتاب‌های انگیزشی بسیار مفید که در سراسر جهان ترجمه و چاپ شده‌اند، به شما معرفی کنیم:

کتاب: اثر مرکب
نویسنده: دارن هاردی

کتاب اثر مرکب درواقع یک نوشته در خصوص اصل بنیادی به نام اثر مرکب است که با تمرکز بر این اصل می‌توانید اهداف خود را شناسایی کرده و در رسیدن به آن‌ها گام بردارید. مخاطب در این کتاب یاد می‌گیرد که چگونه عادت‌ها و باورهای غلط خویش را به عادت‌های خوب و اصولی تبدیل کند. این کتاب به ما یاد می‌دهد که اهدافمان را بنویسیم تا انگیزه ما برای رسیدن به اهدافمان بیشتر شود. در این کتاب نویسنده توضیح می‌دهد که چگونه اتفاق‌های کوچک روزانه به مرور زمان اتفاق‌های بزرگی را رقم خواهد زد، در این کتاب به ما آموزش داده می‌شود که اتفاق‌های بزرگ در یک شب به سرانجام نخواهد رسید با تلاش و پشتکار در یک زمانی طولانی این اتفاق خواهد افتاد. کتاب اثر مرکب، شما را از سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

مهارت‌هایی که خوانندگان این کتاب بعد از خواندن به دست می‌آورند

شناخت عادت‌های بد عمقی که گاها از آن بی‌اطلاع هستید؛ ولی شما را از مسیر موفقیت منحرف می‌کند.

با نظم و انضباط بودن در کسب موفقیت را آموزش می‌دهد.

اثر مرکب میزان درآمد زندگی و موفقیت شما را متحول می‌کند.

راز شتاب افراد موفق را به ما آموزش می‌دهد.

اثر مرکب

فایل صوتی بخشی از کتاب اثر مرکب

کتاب: قدرت مثبت اندیشی
نویسنده: نورمن وینسنت پیل

کتاب قدرت مثبت اندیشی از نورمن وینسنت پیل در زمره پرفروش ترین کتاب‌ها با موضوع موفقیت است. بحث اصلی کتاب درمورد این است که حتی اگر شما در یک حیطه خاصی شکست هم بخورید، زیاد مهم نیست و می‌توانید با وجود این شکست نیز به آرامش و شادی در زندگی برسید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید تفکر شکست‌پذیری را از خود دور کنید، قدرت خود را بشناسید و زندگی‌تان را به اوج خوشبختی و موفقیت برسانید. نورمن وینسنت پیل در مورد این کتاب می‌گوید: من این اثر را به نگارش درآوردم تا تمامی مردم بدانند که می‌توان حتی در زمان شکست نیز ذهنی آرام، جسمی سالم و انرژی مضاعف داشت. من سعی دارم تکنیک‌هایی را به شما یاد بدهم که نشان می‌‌‌دهند، شکست لازمه زندگی نیست و لذت بردن و شاد زیستن، حق هر انسانی است. بسیاری از ما هر روز، درگیر مشکلات زندگی می‌شویم. می‌جنگیم، اعتراض می‌کنیم، اشک می‌ریزیم و روزهای بسیاری از عمرمان را با خشم نسبت به گرفتاری‌ها سر می‌کنیم. راه عبور از این مشکلات وجود دارد، اما انسان خود را تسلیم آن‌ها می‌کند و به عنوان طبیعت زندگی می‌پذیرد و برای نابود کردن آن‌ها کاری انجام نمی‌دهد.

مهارت‌هایی که خوانندگان این کتاب بعد از خواندن به دست می‌آورند

همیشه روی اعتماد به نفس و عزت نفس خود کار کنید و اطمینان و باور داشته باشید که مشکلات شما در حال کوچک شدن هستند.

دنیای شما چیزی فراتر از اندیشه‌ها و افکار شما در مورد تجربیاتی که دارید، نیست.

به این ایمان و باور برسید که همه چیز به نگرش و افکار شما بستگی دارد. اگر کسی می‌خواهد به یک زندگی سعادتمند و خوشبخت برسد، باید ابتدا این زندگی را در ذهن خود مجسم کند. اگر دنبال یک زندگی فارغ از نگرانی هستید، باید یک زندگی عاری از نگرانی را در ذهن خودتان تجسم کنید.

قدرت مثبت اندیشی

فایل صوتی بخشی از کتاب قدرت مثبت اندیشی

کتاب: بهانه ممنوع
نویسنده: وین دایر

بهانه تراشی، همان چیزی که ما را از انجام بسیاری از کارهای مهم بازمی‌دارد. آیا تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده است که حتی برای انجام کارهای روزمره خود نیز بهانه تراشی کنید و از انجام آن‌ها سر باز زنید؟ اگر جواب شما مثبت است، پیشنهاد می‌شود کتاب بهانه ممنوع از وین دایر را یک‌بار مطالعه کنید. وین دایر بر این باور است که همه افرادی که روی کره زمین زندگی می‌کنند، می‌توانند به اهداف و آرمان‌های خودشان دست پیدا کنند. تنها کاری که باید انجام دهند این است که بهانه‌ها را کنار بگذارند و با دستان خودشان بذر این بهانه‌ها را در وجود خود آبیاری نکنند. درواقع شالوده این کتاب انگیزشی، بر طبق یک سوال مهم و جنجالی بنا شده است و آن هم این است که چه عاملی باعث می‌شود که بعضی افراد به نسبت موفق‌تر از دیگران باشند؟ وین دایر در این کتاب در ابتدا به ما می‌گوید اگر می‌خواهید موفق شوید، پیش از آنکه بخواهیم یاد بگیریم بهانه‌ها را رها کنیم، باید ببینیم چه چیزی باعث بهانه‌تراشی ما در زندگی می‌شود و برای رها کردن این بهانه‌ها باید عزت نفس خود را بهبود ببخشید. وقتی انسان عزت نفسش پایین باشد، ممکن است این حس را در خود به وجود بیاورد که شایسته رسیدن به اهداف مورد نظرش نیست.

مهارت‌هایی که خوانندگان این کتاب بعد از خواندن به دست می‌آورند

تصمیم درستی بگیرید که به‌راستی از زندگی چه می‌خواهید.

اهداف‌تان را بنویسید.

برای اهداف‌تان مهلت تعیین کنید.

از همه کارهایی که فکر می‌کنید می‌توانید انجام دهید تا به هدف‌های‌تان برسید، فهرستی تهیه کنید.

فرصت‌تان را بر اساس ترتیب زمانی اولویت‌بندی کنید.

از همین امروز شروع کنید؛ اولین گام را هر چند کوچک، همین امروز بردارید، فردا هرگز زمان مناسبی نبوده است!

بهانه ممنوع

فایل صوتی بخشی از کتاب بهانه ممنوع

کتاب: باشگاه پنج صبحی‌ها
نویسنده: رابین شارما

اگر شما هم با صبح زود بیدار شدن مشکل دارید، توصیه می‌شود مطالعه این کتاب را به هیچ وجه از دست ندهید. به گفته رابین شارما نوشتن این کتاب، 4 سال طول کشیده است. او سعی کرده تا مطالب این کتاب را داستان گونه برای مخاطب روایت کند تا او از مطالعه خسته نشود. به همین دلیل هم می‌توان این کتاب را متفاوت از سایر کتاب‌های انگیزشی دانست. این کتاب به ما نشان می‌دهد که چگونه با یک روتین صبحگاهی مفید داشته باشیم تا علاوه بر کمک به پیشرفت شخصی، موجب بهبود سلامت روحی و جسمی خودمان شویم. داستان کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها در قالب یک داستان جذاب دارای سه شخصیت است. یک کارآفرین که نسبت به کار خود و آینده‌اش ناامید است، یک هنرمند که در تلاش بازگرداندن خلاقیت و ذوق از دست رفته‌اش است و در نهایت میلیاردری که برخلاف دو دوست دیگرش اوضاع خوبی دارد. این سه نفر یکدیگر را در یک کارگاه آموزشی ملاقات می‌کنند. از آن پس مرد میلیاردر تصمیم می‌گیرد که تمامی تجربیات خود را در اختیار دوستان جدیدش بگذارد. استفاده از تکنیک قصه‌گویی در کنار آموزش نکات کاربردی و همچنین کمک گرفتن از تحقیقات علمی، همگی باعث شده که باشگاه پنج صبحی ها به یک کتاب خواندنی در زمینه رشد فردی تبدیل شود. این کتاب به ما می‌گوید که ذهنیت تنها برگ برنده ما نیست و سلامت ذهنی، روحی، بدنی و در نهایت قلبی چهار ستونی هستند که ما باید برای موفقیت آن را بنا کنیم.

مهارت‌هایی که خوانندگان این کتاب بعد از خواندن به دست می‌آورند

افراد موفق چگونه با زود بیدار شدن و استفاده از ساعات اولیه صبح پیشرفت می‌کنند.

فرمولی که می‌تواند خیلی زود انگیزه شما را به حداکثر سطح ممکن برساند.

روش سه مرحله‌ای که به روش 20/20/20 مشهور است و به شما کمک می‌کند که از سکوت و آرامش اول صبح بیشترین بهره را ببرید.

روشی مبتنی بر علم عصب شناسی که زود بیدار شدن را برای شما ساده‌تر می‌کند.

اهمیت دادن به استعدادها و توانایی درونی خودتان و استفاده از آن‌ها برای پیشرفت بیشتر.

باشگاه 5 صبحی ها

فایل صوتی بخشی از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها

کتاب: هفت عادت مردمان موثر
نویسنده: استفان کاوی

در کتاب هفت عادت مردمان موثر شما مطالعه یک سیر تحولی را از رشد شخصی یعنی سه عادت اول آغاز می‌کنید سپس وارد مرحله کار گروهی و همکاری می‌شوید. پس از آن ارتباطات، یعنی سه عادت بعد را مطالعه خواهید کرد و بعد دوباره سازی همه عادات که همان عادت هفتم می‌باشد را آموزش خواهید دید. استفان کاوی در این کتاب به ما می گوید که چگونه با به کارگیری 7 عادت موثر، می توان به انسانی ایده آل در زمینه کاری، عاطفی، تحصیلی و... رسید. در عادت اول چگونگی بر عهده گرفتن مسئولیت کارهای خویش و مزمت نکردن شرایط و اطرافیان و درنهایت تبدیل به یک انسان عامل را یاد خواهید گرفت. در عادت دوم مهارت پیش بینی شما از آینده و مقصدی که پیش رو گرفته اید، تقویت خواهد شد. در عادت سوم از این کتاب، به اولویت ها و برنامه ریزی های شما نظم بخشیده خواهد شد. در عادت چهارم خواهید آموخت که چگونه در رویارویی با دیگران، برنده-برنده بیندیشید و به کسب سود هر دو طرف فکر کنید. در عادت پنجم فرا می گیرید نخست دیگران را بفهمید، بخواهید و سپس سعی کنید بفهمانید. عادت ششم مفهوم سینرژی یا همان هم افزایی را یاد می دهد که چگونه در فعالیت های گروهی به حداکثر نتیجه مطلوب برسیم و در آخرین عادت یعنی عادت هفتم اره خود را تیز می کنید یعنی به عبارتی یاد می گیرید که چگونه در ابعاد مختلف زندگی خود اعم از جسمی، روحی و معنوی تعدل ایجاد کنید.

مهارت‌هایی که خوانندگان این کتاب بعد از خواندن به دست می‌آورند

مردمان موثر خود را مسئول تمامی کارها و شکست های خود می دانند و از بهانه جویی و ملالت دیگران دست می کشند.

مردمان موثر به جای مدیریت زمان، به مدیریت اولویت های خود می پردازند. این افراد به جای آن که وقت خود را صرف امور ضروری و فوری نمایند، اولویت را به امور مهم اختصاص می دهند.

مردمان موثر دارای نگاه برنده-برنده می باشند. بدین مفهوم که آن ها جویای منافع متقابل و چندجانبه هستند. با این نگرش، تمامی افراد سهیم در یک برنامه، احساس تعهد را تجربه می نمایند.

خیلی آسان است که خودمان را در دام فعالیت شدید، شلوغی زندگی، کار کردن سخت‌‎تر و سخت‌تر برای بالا رفتن از نردبان موفقیت گرفتار کنیم تا در نهایت به این نتیجه برسیم که این کار در واقع تکیه کردن به یک دیوار اشتباهی است.

هفت عادت مردمان موثر

فایل صوتی بخشی از کتاب 7 عادت مردمان موثر

کتاب: گندزدایی از مغز
نویسنده: فیث جی. هارپر

شاید زمانی که شما اسم این کتاب را می‌شنوید، تا حدودی بتوانید محتوای مطالب آن را حدس بزنید. بله کتاب گندزدایی از مغز، اندوه، افسردگی، خشم، هراس و وسواسی که در دنیای امروز بیشتر به چشم می‌خورد را از ذهن و روح شما می‌زداید و به جای آن آرامش، سلامتی و شادی را در مغزتان می‌کارد. دانشمندان، روانشناسان و مشاوران بسیار زیادی تلاش می‌کنند که این احساسات منفی را از انسان دور کنند و تاکنون اقدامات خوبی هم انجام داده‌اند. واقعیت این است که مغز ما پیچیدگی زیادی دارد و سر درآوردن از کار آن به این راحتی نیست. روانشناسان همواره در تلاش بوده‌اند که با ترفندهای خود مغز را ساده‌سازی کرده تا بتواند از کار آن اطلاع پیدا کنند. خانم فیث جی هارپر هم یکی از همین متخصصان است که برای نوشتن این کتاب تحقیقات زیادی انجام داده تا در نهایت موفق شده، اطلاعات مهمی در مورد این عضو بسیار مهم از بدن کسب کند. وی نتیجه مطالعات خودش را به زبانی طنزآلود و جذاب در کتاب گندزدایی از مغز بیان کرده و مترجم این کتاب هم در انتقال لحن طنزآمیز این کتاب بسیار موفق بوده است.

مهارت‌هایی که خوانندگان این کتاب بعد از خواندن بدست می‌آورند

اگر احساس بد و منفی دارید، آن را پنهان نکنید، بلکه درباره آن سخن بگویید؛ زیرا همین سخن گفتن قدرت آن را کم می‌کند. در این گام باید برای خودمان تعریف کنیم که چه اتفاقی افتاد که این احساس منفی در ما به وجود آمد.

دومین مسئله این است که ببینیم این احساس یا رویداد، چه تأثیری روی ما دارد. در واقع باید این احساس منفی را لمس کنیم. در این مرحله باید احساسات و باورمان را در مورد آن رویداد بد یا احساس منفی بگوییم.

در گام سوم باید بررسی کنیم و ببینیم این رویداد چگونه اکنون ما را تحت الشعاع قرار می‌دهد. در واقع در این مرحله باید اثر آن احساس منفی را بررسی کنیم.

در مرحله آخر باید با این احساس منفی یا رویداد مواجه شویم. در واقع پس از پایان این مرحله ما این احساس منفی را می‌شناسیم، منشأ آن را می‌دانیم، تأثیر آن را درک می‌کنیم و می‌توانیم با آن مواجه شویم.

گندزدایی از مغز

فایل صوتی بخشی از کتاب گندزدایی از مغز

کتاب: جادوی فکر بزرگ
نویسنده: د. شوارتز

همان‌طور که نویسنده این کتاب ارزشمند، در عنوان کتاب خود نیز ذکر کرده است، طرز فکر بزرگ داشتن، زندگی انسان را جادو می‌کند. این کتاب یک راهنمای جامع برای دست یافتن به یک مدل ذهنی بر پایه موفقیت و آموختن طرز فکری که بدون آن رسیدن به اهداف بزرگ و چشمگیر و کسب جایگاه‌های ارزشمند، میسر نخواهد بود را طراحی کرده است. این طرح کلی دکتر شوارتز، تمامی مراحلی را که نیاز است تا به یک فکر بزرگ برسید را ترسیم کرده است و نحوه تمرکز بر آن‌ها و رهایی از مسائل نامربوط و جزئی که اهمیت چندان زیادی هم در زندگی ندارند را آموزش می‌دهد. شاید بسیاری از افراد نمی‌توانند بزرگ فکر کنند. آن‌ها صرفاً اهدافی متوسط برای خود برمی‌گزینند و به‌محض دستیابی به آن اهداف، دست از تلاش برمی‌دارند و به همان میزان دستآورد نیز راضی می‌شوند. در حالی که تا زمانی که ما اهداف بزرگ برای خودمان انتخاب نکنیم و هوشمندانه و اصولی تلاش نکنیم، نخواهیم توانست به اهداف بزرگ دست یابیم. دکتر شوارتز در کتاب جادوی فکر بزرگ نقشه راه رسیدن به این فکر بزرگ را ترسیم می‌کند و با ارائه نمونه‌هایی موفق و تأثیرگذار پیمودن آن مسیر را گام به گام به ما نشان می‌دهد.

مهارت‌هایی که خوانندگان این کتاب بعد از خواندن به دست می‌آورند

تقویت باورهای خویش جهت دسترسی به موفقیت‌های بزرگ

دوری از بهانه تراشی‌ها و ‎بیماری افراد ناموفق

نحوه بزرگ فکر کردن، اعتمادسازی و از بین بردن ترس را

مدیریت محیط خود و تبدیل نگرش‌های خود به حامیان خویش

چگونگی تبدیل شکست‌ها به پیروزی

اندیشیدن همانند یک رهبر

جادوی فکر بزرگ

فایل صوتی بخشی از کتاب جادوی فکر بزرگ

کتاب: هنر ظریف بی‌خیالی
نویسنده: مارک منسون

چقدر خوب است که در این دنیای پر از استرس، مشکلات و دغدغه ذهنی، هنر بی‌خیالی اصولی و صحیح را یاد گرفت و به آن عمل نمود. اگر شما هم می‌خواهید در جای درست و به موقع، بتوانید از حساسیت‌های بی مورد جلوگیری کرده و بی‌خیالی پیشه کنید، مطالعه این کتاب را از دست ندهید. مارک منسون در این کتاب بیان می‌کند که اصلی‌ترین دلیل عدم خوشحالی و رضایت ما در زندگی انکار واقعیت‌ها است. از دستاوردهایی که به دست آورده‌ایم گرفته، تا کارهایی که قادریم انجام دهیم. حتی ضعف‌های ما یکی از دلایل اصلی عدم خوشحالی ما در زندگی به شمار می‌روند. بسیاری از افراد بدون توجه به اصل موضوع توانایی خود، تلاش می‌کنند تا هرکار که می‌توانند را در طول دوران زندگی خود انجام دهند. این نوع طرز فکر دقیقا نقطه سقوط آن‌هاست. در واقع عدم توانایی ما در موفقیت همه جانبه باعث به وجود آمدن احساس بدی درونمان خواهد شد. برای همین هم هیچگاه فکر نمی‌کنیم که واقعا چه دستآوردهایی داشته‌ایم و چه موفقیت‌هایی کسب کردیم. بلکه تنها با این وسواس فکری دست و پنجه نرم کرده و تمام آینده خود را نابود می‌کنیم. درواقع شما ناتوان نیستید، بلکه فقط در جایگاه اشتباهی قرار دارید که نمی‌دانید به چه چیزی علاقه دارید و حاضرید برای رسیدن به آن رنج بسیاری را تحمل کنید. مشخص کردن این موضوع باعث می‌شود تا با تمرکز و انرژی بیشتر کارهای خود را به سرانجام خواهیم رساند.

مهارت‌هایی که خوانندگان این کتاب بعد از خواندن به دست می‌آورند

روی چیزهای مهم متمرکز شوید و به سایر موارد اهمیت ندهید.

پیشرفت و رسیدن به موفقیت همیشه سخت و دشوار خواهد بود. پس انتخابی کنید که ارزش این سختی را داشته باشد.

هرچقدر هم که دستاوردهای بزرگی داشته باشید، تنها زمانی احساس خوشحالی و خوشبختی می‌کنید که ارزش‌های صحیحی را دنبال کرده باشید.

هویت ساختگی خود را فراموش کنید تا به راحتی دچار مشکل نشوید.

برای اینکه اتفاقات مثبت را تجربه کنید، ابتدا باید ضعف‌های خود را بپذیرید.

هنر ظریف بی خیالی

فایل صوتی بخشی از کتاب هنر ظریف بی‌خیالی

کتاب: خودت را به فنا نده
نویسنده: گری جان بیشاپ

گری جان بیشاپ در کتاب خودت را به فنا نده، بیشتر مطالب و نظرات سایر روان‌شناسان، فیلسوفان و صاحب‌نظران را گردآوری کرده است و با این روش، بحث‌های خود را نیز اثبات می‌کند. یکی از خصوصیاتی که این کتاب انگیزشی دارد، این است که راه‌حل های غیر قابل دسترس ارائه نمی‌دهد و اصل صداقت را با مخاطب خود رعایت کرده است. درواقع این کتاب یک ادعای بی‌مورد نیست بلکه یک واقعیت اثبات شده در خصوص راه‌های رسیدن به موفقیت است. جمله­ٔ آغازین کتاب که می­‌گوید: «من از تمامی آسیب­‌دیدگان و درماندگان، مادران مجرد و پدران بی­کار، رویابافان و تازه­‌کاران سپاس‌گزارم. من از خود شما هستم و شما می­‌توانید به موفقیت برسید.» و این تلاش نویسنده را برای نزدیک‌شدن به مخاطب نشان می­‌دهد. گری جان در این کتاب فقط راه‌های شکست و به فنا رفتن را معرفی می‌کند. زبان این کتاب کمی تند و قاطعانه است و به طور صریحانه، مسائل را بازگو می‌کند. ترتیب مطالب ارائه شده در کتاب به این صورت است که ابتدا نویسنده مخاطب را با گفتگوهای درونی­‌اش آشنا می­‌کند و سپس به او کمک می‌کند تا شکل‌دهی نورون­‌های عصبی مغز را با ادبیات جدیدی بازطراحی کند، در گام بعدی کلیدواژه­‌های جالبی مانند اشتیاق، بی­تابی برای موفقیت، توانایی کارهای سخت، تردید، فکر و عمل، مصمم بودن و پذیرا بودن شما را به پیش می­‌برند.

مهارت‌هایی که خوانندگان این کتاب بعد از خواندن به دست می‌آورند

این کتاب چشمان شما را به روی حقیقت باز می‌کند و کمک می‌کند تا شناخت بهتری از خودتان به‌دست آورید

مطالعه این کتاب به شما کمک می‌کند با خودتان مهربان‌تر باشید و دست از سرزنش خود بردارید

می‌توانید دل به دریا بزنید و با برداشتن قدم‌های کوچک، از ترس شروع کردن خلاص شوید

خودت را به فنا نده

فایل صوتی بخشی از کتاب خودت را به فنا نده

کتاب:کیمیاگر
نویسنده: پائولو کوئلیو

آخرین کتاب انگیزشی که در این بخش می‌خواهیم معرفی کنیم، کتاب ارزشمند کیمیاگر نوشته پائولو کوئلیو می‌باشد. کیمیاگر داستان یک چوپان به نام سانتیاگو را روایت می‌کند که به راه افتاده است تا رویاها و آرزوهای خود را دنبال کند. در این مسیر اتفاقات زیادی برای او می‌افتد که باعث می‌شود به بینش و درک عمیق تری از زندگی برسد. او با مشکلات زیادی مواجه می‌شود؛ اما هیچ‌گاه امید خود را از دست نمی‌دهد. درواقع سانتیاگو به مرحله‌ای رسیده است که دچار روزمرگی شده و در رویاهای خود خواب اهرام مصر را می‎بیند و تصمیم می‌گید به آنجا سفر کرده و این رویا را عملی سازد. در این راه یک دوره گرد تعبیر خواب او را تعبیر می‌کند و به او مژده یافتن یک گنج بزرگ را می‌دهد. در ادامه سانتیاگو به دنبال گنج می‌رود و در این مسیر اتفاقات جالبی برایش می‌افتد، او بارها با ماجراهای بد روبرو می‌شود؛ اما مهم‌ترین نکته این است که هرگز از رؤیای خود دست نمی‌کشد! داستان کیمیاگر در مورد آرزوها و تلاش برای رسیدن به آرزوهاست. داستانی که می‌خواهد ناامیدی‌ها را کنار بزند و مانند کتاب‌های انگیزشی در شما احساسی ایجاد کند که بگویید من می‌توانم! این کتاب توانایی قابل تحسینی در برانگیختن احساسات آنی دارد، امیدبخش و سرشار از روشنی است. همین امیدبخشی و برانگیختن احساسات باعث شده است که کیمیاگر در سطح عموم مردم طرفداران بسیاری پیدا کند و کتاب قابل‌توجهی باشد‌. سانتیاگو هیچ‌وقت ناامید نمی‌شود و جمله‌ای درخشان را مدام با خود زمزمه می‌کند: «وقتی خواهان چیزی باشی تمام کائنات دست به دست هم می‌دهند تا به آن برسی». ازنظر داستان‌پردازی نیز در کیمیاگر داستانی بسیار ساده داریم که از شکل‌های نوین داستان‌پردازی بسیار کم بهره برده و بیشتر سعی کرده تا بافت سنتی را حفظ کند؛ نتیجه‌گیری کند و به شما پندی کاملا مستقیم بدهد! با توجه به سبک مورداستفاده نویسنده در کتاب می‌توان گفت کیمیاگر کتابی است که نمی‌توان آن را جزو آثار همه‌پسند شمرد.

مهارت‌هایی که خوانندگان این کتاب بعد از خواندن به دست می‌آورند

تمام راه زندگی پر از نشانه هست، نشانه برای رسیدن به هدف و نشانه‌هایی که خداوند در مسیر افراد قرار می‌دهد تا با کسب روشن بینی، راه رسیدن به اهداف هموارتر شود.

با شکستن عادت‌های بد زندگی و خارج شدن از یک محیط ساکن و جستجوی گنج درون خود، به دنیای متفاوت تری خواهید رسید.

نگاه عمیق به زندگی و اتفاقاتی که مدام در حال رخ دادن است را فرا می گیرید و یاد می گیرید چگونه باید سطحی نگر بودن خود را کاهش دهید.

کیمیاگر

فایل صوتی بخشی از کتاب کیمیاگر

خدمات معرفی کتاب چه کاربردی دارد؟

بحث معرفی کتاب، جنبه‌های بسیار گوناگونی دارد. درواقع بسیاری از پژوهشگران، اساتید و دانشجویان جهت دسترسی به اطلاعات و مطالب روز دنیا، به خدمات معرفی کتاب‌های جدیدالنشر نیاز دارند. هدف از دسترسی به این نوع کتاب‌ها می‌تواند با توجه به شرایط کاری و یا شغلی هر کس متفاوت باشد. در این بخش می‌خواهیم به چند مورد از کاربردهای معرفی کتاب، اشاره‌ای داشته باشیم:

کتاب

معرفی کتاب جهت ترجمه

معمولاً خدمات معرفی کتاب، از انواع کتاب‌های جدید النشری صورت می‌گیرد که به زبان اصلی هستند و ترجمه آن‌ها در بازار وجود ندارد. معمولاً دانشجویانی از این مورد استفاده می‌کنند که می‌خواهند در مصاحبه دکتری شرکت کنند و یا رزومه پژوهشی خود را تقویت کنند. معمولاً در حوزه تخصصی و رشته دانشجو، مرتبط ترین کتاب‌های جدیدالنشر مربوط به 3 یا 5 سال اخیر معرفی می‌گردد تا با بررسی آن‌ها نسبت به ترجمه کتاب اقدام کند.copy

معرفی کتاب جهت چاپ آن

پس از انجام ترجمه کتاب، مسلماً مرحله بعدی چاپ آن و ثبت کتاب ترجمه شده در کتابخانه ملی می‌باشد؛ زیرا اگر هدف شما این است که مترجم یک کتاب با زبان اصلی باشید، بدون چاپ آن نمی‌توانید به هدفتان برسید. جهت اطلاع و آشنایی بیشتر از مراحل و هزینه چاپ کتاب، نیز می‌توانید از یک انتشاراتی معتبر کمک بگیرید. اگر می‌خواهید اقدامات چاپ کتابتان سریع‌تر و از راه قانونی انجام شود، توصیه می‌شود خودتان به‌تنهایی به سراغ کارها نروید و با کمک انتشارات، کتاب‌های ارزشمندتان را به چاپ رسانید.کتاب ها

معرفی کتاب جهت دسترسی به مطالب آن

بسیاری از افراد نیز ممکن است به دلیل بالا بردن سطح سواد و دانش خود، خواستار معرفی کتاب‌های جدید در یک زمینه تخصصی خاص باشند و در صورت نیاز پس از تایید کتاب معرفی شده، یا توسط خودشان ترجمه می‌شود و یا ترجمه کتاب را به مترجمان و یا سایت‌های ترجمه آنلاین می‌سپارند.معلم

معرفی کتاب جهت استفاده اساتید برای تدریس

اساتید دانشگاه معمولاً جهت معرفی منابع درسی بیشتر و غنی‌تر به دانشجویان خود، از کتاب‌های جدیدالنشر انگلیسی مرتبط با حوزه تخصصی خود استفاده می‌کنند. این کتاب‌ها هم به اساتید و هم به دانشجویان کمک می‌کند تا با پژوهش‌ها و اطلاعات جدید انجام شده در دنیا آشنا باشند. همچنین در رشته تحصیلی خود از چندین کتاب با نگارش‌های مختلف، جهت بالا بردن کیفیت تدریس خود استفاده کنند.کامپیوتر

معرفی کتاب جهت استفاده در نوشتن مقاله و پایان نامه

همان‌طور که می‌دانید پژوهشگران جهت چاپ مقاله در مجلات معتبر و همچنین نگارش پایان نامه جهت ارائه به دانشگاه، موظف به استفاده از اطلاعات و منابع به روز دنیا جهت افزایش بار علمی نوشته‌های خود هستند. به عبارتی هر چقدر شما در مقاله خود، به رفرنس‌های جدیدتری اشاره داشته باشید، همان‌قدر مقاله شما دارای کیفیت و بار علمی بیشتری خواهد بود؛ بنابراین معمولاً جهت معرفی کتاب در حوزه تخصصی مقاله کارشده، خدمات معرفی کتاب، می‌تواند به این عزیزان کمک بسیاری کند.

مراحل ثبت سفارش معرفی کتاب در موسسه انتشاراتی اشراق

موسسه انتشاراتی اشراق با دسترسی جامع و کامل به لیست انواع کتاب های علمی و تخصصی، در تمامی زبان‌ها و رشته‌ها، آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید پس از مشخص کردن موضوع کتاب درخواستی، تعداد کتاب جهت معرفی، تعداد صفحات موجود در هر کتاب و همچنین سال نشر آن، مراحل زیر را طی کنید:

ثبت

ثبت سفارش معرفی کتاب

پشتیبان

بررسی توسط پشتیبان

بازرس

جستجوی کتاب توسط محقق

تحویل

تحویل لیست نهایی کتاب‌ها

خدمات معرفی کتاب جدیدالنشر در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای خدمات معرفی کتاب، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای معرفی کتاب را برطرف سازد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد معرفی کتاب‌های جدیدالنشر و یا دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق در ارتباط باشید.

لوگو

موبایل

راه‌های ارتباطی با موسسه انتشاراتی اشراق


موسسه انتشاراتی اشراق در راستای انجام رسالت پاسخگویی به مخاطبان خود و رعایت الزامات استاندارد ISO 10004 ، مجهز به سیستم پاسخگویی 24 ساعته در 7 روز هفته شده است. برای ارتباط با قسمت پشتیبانی و دریافت مشاوره از کارشناسان، کافی است یکی از راه‌های زیر را انتخاب کنید:

eshragh_company

isiisc2011@gmail.com

09149724933

041-33373424

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

در موسسه انتشاراتی اشراق در تمامی زمینه‌ها و تخصص‌ها امکان معرفی کتاب وجود دارد.

بله- موسسه انتشاراتی اشراق با داشتن مترجمان باسابقه و متخصص می‌تواند خدمات ترجمه انواع کتاب را انجام دهد.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس‌های زیر در ارتباط باشید: 09149724933 04133373424

خیر- موسسه انتشاراتی اشراق در زمینه فروش کتاب خدماتی ارایه نمی‌دهد.

بله- موسسه انتشاراتی اشراق در حوزه صفر تا صد چاپ کتاب و اخذ مجوزهای مربوط به آن آماده خدمات رسانی می‌باشد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
بازدیدکننده
3 هفته پیش
بنام خدا.سلام.امروزه نقش تبلیغات(تجاری وصنعتی) یک بازوی دیگری پیداکرده است که بنام اثر تبلیغات از آن یادمی کنم.وبطورخلاصه آسمان وپیراهن انسان را تشکیل داده است.ولی چون این اسمان وپیراهن مناسب وجود وتن انسان نیست .فعلا بناچارتبلیغات باما همراه است.وانسان تنها شده حتما از تبلیغات تجاری دورخواهد شد.
بازدیدکننده
تهرانی
5 ماه پیش
با سلام پیشنهاد می کنم با کتاب های زوج نویسنده ی ایرانی(دکتر حمید رضائی و دکتر فرشته مرزبان) در موضوع موفقیت که انتشار کتاب های خود را از سال 1401 شروع کرده اند هم آشنا شوید. برخی از ویژگی های کتاب های ایشان عبارت است از: – خلاصه گویی – جامعیت مطالب به طوری که به جنبه ها و ابعاد مختلف در موضوع موفقیت پرداخته اند – رعایت اصل انگیزش در کنار آموزش – جذابیت آثار به خاطر رعایت جنبه های خلاقانه در ارائه ی مطالب – قابلیت فهم و پذیرش مفاهیم برای افراد با سطح تحصیلات و سلیقه های مختلف.


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق